Впечатления о Castle Party – 2002 by Roman ‘Your Jesus’ Bekh

(Впечатления с крупнейшего ежегодного dark/independent фестиваля в восточной Европе. 27-28 июля, 2002 в г.Болков, Польша) by Roman ‘Your Jesus’ Bekh.

Впечатления от Castle Party – 2002 by Oleg ‘Moonwalker’ Fainitsky and Olga ‘Cloudy’ >>

Впечатления от Castle Party – 2002 by Rostyslav ‘Khomius’ Antymys >>

ПОЇЗДКА НА ФЕСТИВАЛЬ CASTLE PARTY 2002 – ВРАЖЕННЯ BY Roman BEKH (Роман БЕХ) “YourJesus”

ВСТУП.

Visitors

Так сталося що вирушати на цьогорічний фестиваль мені довелось одному – на відміну від минулого року коли нас було п’ятеро. Маршрут я вибрав аналогічний до попереднього: зі Львова до Шегині, там пішки через кордон, потім маршруткою до Перемишля, з Перемишля до Вроцлава поїздом через Краків, і, нарешті, автобусом до Болкова. І хоча самому їхати не так весело та безпечно, я навіть думати не хотів що не побуваю на Castle Party цього року. У Кракові зустрів Хоміуса та Торквемаду, з ними побродив по місті та замку, а до Вроцлава їхав вже з трьома польськими панянками, які теж прямували на Castle Party. В Болкові першим ділом відіспався в наметі, а тоді подався на пошуки старих знайомих. А на наступний день, не підозрюючи нічого поганого, сповнений бажанням відкрити для себе ще не бачені й не чуті гурти, а також ще раз побачити тих, які вже полюбилися мені по минулому фестивалі або дискам, я вирушив на концерт. Тут мене чекали кілька неприємних несподіванок. Спочатку я взнав, що в замок на відміну від минулого року заборонено проносити фотоапарати і будь-яку іншу фотовідеоапаратуру (окрім осіб, в яких є так звана “акредитація”). Пізніше мені стало відомо, що не буде малої сцени. Про те, що не буде виступати PROJECT PITCHFORK, я знав ще до поїздки, але куди поділася обіцяна LUX OCCULTA? Ці фактори трохи псують загальне враження від фестивалю, але виступи культових та загальновідомих команд дозволяють забути про них.

Концерт. День 1-ший, 27.07.2002.

Visitors

Відкриття Castle Party було довірене англійській групі VENUS FLY TRAP. Запізнившись всього на кілька хвилин, я пошкодував, що так спішив. Не виразна суміш darkwave і gothic rock. Послухавши ще кілька пісень і не отримавши ніякого задоволення від їх виступу, я вирушив на пошуки ринку, і, на відміну від минулого року був приємно здивований: вибір компактів був набагато більший, плити польських “богів” (ARTROSISFADING COLOURS і т.д.) продавалися в повному асортименті, та і з дисків відомих і не надто відомих команд з інших країн теж було можна багато чого знайти.

Другими на сцену вийшли німці SOMNAMBUL. Заграли такий собі trip-hop з жіночим вокалом. Загалом звучало непогано, але, на мій погляд, в більшій мірі завдяки красивій вокалістці в сріблястій сукні.

DANCE ON GLASS

Виступу наступного колективу DANCE ON GLASS я очікував з особливим нетерпінням – він запам’ятався мені ще з минулого фестивалю. І мої сподівання були цілком виправдані – гурт зіграв “на ура” і мені знову дуже сподобався. Музика представляє собою жіночовокальний gothic rock, що місцями доходить навіть до gothic metal, трохи приправлений електронікою. Вокаліска Anna Blomberg на відміну від попереднього виступу на Castle Party (так як була тоді вагітна) активно носилась по сцені, танцювала та махала головою, тим самим заводячи публіку. Коли музиканти зійшли зі сцени а слухачі впевнено сканували “біс”, Anna вибігла знову і сама заспівала ще одну пісню.

Групу VARIETTE (coldwave), що йшла слідом, я майже повністю пропустив, бо зустрів старих знайомих і провів з ними час за смачним пивом, якого не бракувало в продажі на замку. Про це абсолютно не жалію, бо нічого цікавого в їх виступі, з того що бачив, я не помітив.

CHRIST AGONY

Польський black metal у особі CHRIST AGONY мене повністю розчарував. Хоча я і не є прихильником такого стиля, та навіть Behemoth в минулому році виглядав набагато ефектніше. Вокаліст і гітарист гурту Cezar нагадував скоріше пузатого п’яничку аніж black-металіста. Ніякого блекового іміджу (грим, шипи і т.д.) – ну куди це годиться? Але польська публіка зі всіх сил рубалась, ковбасилась та трясла патлами під сценою. Це можна пояснити тим, що більшість відвідувачів Castle Party – це просто металюги, а не готи, та й CHRIST AGONY для них є рідними.

FADING COLOURS – група організаторів фестивалю – вийшла на сцену коли вже стемніло. І не дала скучати ні секунди. Справжній darkwave з діджейськими штучками та прекрасний вокал DeCoy звучали красиво, захоплюючи та оригінально. Коли вже нібито все було відігране, DeCoy, не дякуючи і не прощаючись, ніби наперед знаючи що ще буде біс, покинула сцену, повернувшись за кілька хвилин.

А далі була німецька культова група DAS ICH, яку через зливу не вдалось побачити минулого року. Крім потужного darkwave вони запропонували ще й невелике шоу, яке полягало у різноманітних витанцьовуваннях та вигинаннях вокаліста та “роз’їжджанні” клавішників на спеціальних химерних підставках для клавіш. Враження – одне з найкращих в перший день фестивалю.

І нарешті, останній хедлайнер дня, англійський NEW MODEL ARMY, з’явився на сцені, коли було вже далеко за північ. Група заграла якісний і професійний рок, її лідер Justin Sullivan постійно міняв електрогітару на акустичну і розмовляв з публікою, але мені досі залишається загадкою, яке відношення NEW MODEL ARMY має до фестивалю подібного роду. Як на мене, то організаторам не треба було нічого видумувати і запросити замість них, скажімо, той же ARTROSIS.

День 2-гий, 28.07.2002.

Розпочинали другу частину дійства німці з гурту INSCAPE. Як і годиться для більшості перших колективів подібного роду концертів, вони не продемонстрували абсолютно нічого нового і цікавого, відігравши electro pop з мінімальною домішкою готики. Продовжила фестиваль знову німецька формація, на цей раз ACCESSORY. Музика представляла собою швидке і танцювальне electro, хлопці енергійно рухались на сцені, але на мій погляд їм би краще було б виступити на якомусь іншому концерті.

GOD`S BOW

За ними йшли поляки GOD’S BOW. Я перший раз стикався з їх творчістю, але чомусь очікував набагато більшого – по-перше – гарна назва, по-друге – перед виступом був вивішений великий плакат з логом групи, ніби їх всі знали і чекали. Їхній стиль я б охарактеризував як припопсований darkwave, і як би не більш менш пристойний жіночий вокал, то навряд чи щось запам’яталося з їхнього виступу

DANCE OR DIE

Наступними на сцені були знову німці – на цей раз колектив відомий і досить популярний – DANCE OR DIE. Їхня музика одразу ж почала заводити публіку, більшість з якої до того часу ховалася від нещадного сонця в тіні. Професійний і якісний darkwave, звичайно краще було б слухати вечером, бо навіть один з клавішників постійно боровся зі спекою за допомогою n-ної кількості пляшок мінеральної води, які він випивав, виливав на голову та в публіку. Та, забігаючи наперед, скажу, що на вечір були приготовані ще кращі виступи. А загалом, сподобалось як і публіці, так і мені.

MOONLIGHT

Нарешті я дочекався і свого часу. Легенди польського gothic-metal – MOONLIGHT і CLOSTERKELLER – продовжували Castle Party. Вихід MOONLIGHT без мінімального сценічного іміджу я розцінив як оригінальність. Поле постійно заповнювалось польськими фанами, і місце під сценою було важко знайти ще навіть у перерві. Група запропонувала програму виступу у хронологічному порядку – від найстаріших пісень до найновіших. Аудиторія постійно підтримувала і відривалась під музику. А коли вокалістка попросила помахати головою разом – не витерпів і я. Звичайно, був біс.

CLOSTERKELLER продовжили вечірку в тому ж дусі. Anja Ortodox, вокалістка групи, постійно спілкувалась з публікою і єдина серед учасників фестивалю висловила своє незадоволення з примхи організаторів заборонити фотографування та знімання на відео концерту. Також, за її словами, цього вечора вона дебютувала на клавішах. Ці два останні виступи пройшли “на ура”, всі залишились задоволені і … попрямували до виходу (я маю на увазі велику частину польських фанів – от що значить слухати рідну музику).

Несподіванка фестивалю – як представив ведучий концерту – мексиканський дует HOCICO – виявився для мене дійсно несподіванкою. Надшвидкісний і надпотужний dark electro вмить змусив рухатись в шалений такт аудиторію, і мене в тому числі, від початку до кінця їх виступу. Ось так не очікував, що електроніка може бути настільки екстремальною.

Знаходячись ще під враженнями Hocico, Clan of Xymox постав для мене як заспокоююче завершення всієї, як кажуть поляки, імпрези. Звичайно, все було на високому рівні, та Hocico настільки затьмарило головних хедлайнерів дня, що на середині іх концерту я відправився в кемпінг.

Відвідувачі фестивалю.

Visitors

Основною частиною відвідувачів фестивалю, як і в минулі роки, була патлата чорна маса взута у надважкі черевики з металевими вставками в носках. Хоча, як на мене, кількість яскраво виражених та стильних готів трохи зросла. Не могла не кинутись у вічі російська делегація – правда більшості жіночій її половині до красивих вбрань, як на мене, бракувало трохи краси людської та стрункіших фігур. Порадував “прикид” Хоміуса – чорна вишита сорочка


ПОЇЗДКА НА ФЕСТИВАЛЬ CASTLE PARTY 2002 – ВРАЖЕННЯ BY Roman BEKH (Роман БЕХ) “YourJesus”

Впечатления от Castle Party – 2002 by Oleg ‘Moonwalker’ Fainitsky and Olga ‘Cloudy’ >>

Впечатления от Castle Party – 2002 by Rostyslav ‘Khomius’ Antymys >>

Iryna Kalenska

Головний редактор УГП із 2017 року. Фотограф, адміністратор, організатор концертів та фестивалів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *