Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Я зараз читаю...
Ukrainian Gothic Forum > MAIN FORUMS [основные форумы] > GOTHIC LITERATURE
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
SevaB
Я не читал книги его, но видел его передачи и фильмы. Не спорю, просто и доступно. Но это ведь иллюзия понимания...
Когда-то читал книгу не менее, если не более выдающегося как педагога, физика Ричарда Фейнмана про квантовую электродинамику. Прочел до половины, пока всё было "просто и доступно", но как только это "простое и доступное", думается, не менее "просто и доступно" начало объясняться немного в деталях, мне стало резко не хватать понимания матаппарата. Представление о квантовой электродинамике я получил, но понимание, в смысле способности делать выводы, - нет.
mescalito
вот, кстати, да - хороший пример. по конспекту Фейнмановских лекций (12 томов с задачником) я в студенческие годы изучал физику и "блистал" на олимпиадах.
хотя до того, как ко мне попали эти книги, мое понимание физики как таковой было довольно поверхностным.
SevaB
Фейман на разных уровнях объясняет. Понимание будет зависить от уровня подготовки более-менее линейно. Я ФЛФ в старшей школе пытался читать и что-то да выносил оттуда.
У "популяризаторов современной физики", как я понимаю, такого нет.
mescalito
в общем мне сложно судить. как на меня, так объясняет "как для людей" - просто и понятно. проще чем Хокинг в "краткой истории времени" и куда проще чем Филиппенко на своих лекциях.
Sez
QUOTE (SevaB @ 1.11.2013, 12:38) *
Як ви у всьому цьому розбираєтесь? Без математичної освіти, у мене навіть після десяти років роботи з математиками при словах "асимптотичні розв"язки диференціальних рівнянь" погано стає, а ці речі - математична основа навіть звичайної кватнової механіки сторічної давнини...

Це ж популярні книги, там майже немає математики, чи мінімальні виклади. Звісно, хотілося б почитати і дещо більш спеціальне, наприклад, в мене лежить підручник з основ теорії струн, проте на читання такої літератури потрібно набагато більше часу, якого, зазвичай, катастрофічно не вистачає і на більш прості речі dry.gif
Sez
QUOTE (SevaB @ 1.11.2013, 23:30) *
Я не читал книги его, но видел его передачи и фильмы. Не спорю, просто и доступно. Но это ведь иллюзия понимания...
Когда-то читал книгу не менее, если не более выдающегося как педагога, физика Ричарда Фейнмана про квантовую электродинамику. Прочел до половины, пока всё было "просто и доступно", но как только это "простое и доступное", думается, не менее "просто и доступно" начало объясняться немного в деталях, мне стало резко не хватать понимания матаппарата. Представление о квантовой электродинамике я получил, но понимание, в смысле способности делать выводы, - нет.
Не можна осягнути неосяжне і "впіхнуть нєвпіхуємоє". Якщо людина цікавиться фізикою професійно - то читає відповідну літературу, вчиться розуміти і робити висновки. Якщо людина читає науково-популярні книжки з будь-якої царини науки через цікавість (часто замість художньої літератури) - їй не обов'язково вміти розв'язувати диференційні рівняння чи задачі з теорії ймовірностей. Як на мене, куди більша проблема в тому, що багато молоді зараз взагалі не читає ніякої літератури...

SevaB
Просто якось дуже багато людей трапляється, які читають "просто через цікавість", а потім роблять висновки на основі таких пояснень "на пальцях".
Те, що молодь в принципі мало читає - це проблема філософського типу. smile.gif
animhotep
Цитата
Мічіо Каку "Фізика майбутнього"

начало книги заставило к ней предвзято отнестись
Цитата
...в старших классах школы ... Я решил построить установку для столкновения атомов и попросил у мамы разрешения соорудить в гараже ускоритель частиц на 2, 3 миллиона электронвольт

только мне это показалось странным? синхрофазотронов вроде по всему миру несколько штук а тут в гараже...

Цитата
К 2100 г. нам суждено уподобиться богам
...мы, подобно мифическим богам, сможем мысленно отдавать приказы и манипулировать предметами

dry.gif как-то пафосно звучит

вместо рассказов о будущем идёт перечисление неудач предыдущих "пророков" и в отличие от них Каку не говорит ничего принципиально нового а рассказывает о уже существующих технологиях

но дальше интересней, спасибо за наводку

п.с. на тему будущего мне понравились книги Александра Лазаревича "Технокосм" и "Сеть"Нанотех""
Sez
QUOTE (SevaB @ 2.11.2013, 12:33) *
Просто якось дуже багато людей трапляється, які читають "просто через цікавість", а потім роблять висновки на основі таких пояснень "на пальцях".
Краще, аби вони взагалі нічим не цікавились, нічого не читали і все одно робили висновки? Висновки люди робитимуть завжди, і чим на більш ширшому ґрунті вони це роблять - тим краще.
SevaB
только мне это показалось странным? синхрофазотронов вроде по всему миру несколько штук а тут в гараже...

Дофига их по всему миру и простенький электростатический он вполне мог в гараже собрать.

Краще, аби вони взагалі нічим не цікавились, нічого не читали і все одно робили висновки? Висновки люди робитимуть завжди, і чим на більш ширшому ґрунті вони це роблять - тим краще.

Самнєнія гризут мєня, що у випадку таких складних систем, як сучасна фізика, це працює. Хіба що, справді, почитавши такі, популяризаційні, книги люди почнуть копати далі, "вглиб".
Sez
QUOTE (SevaB @ 13.11.2013, 19:48) *
Самнєнія гризут мєня, що у випадку таких складних систем, як сучасна фізика, це працює. Хіба що, справді, почитавши такі, популяризаційні, книги люди почнуть копати далі, "вглиб".
Можна і без "вглиб". Завдяки таким популярним книжкам люди, принаймні, починають розуміти про природу навколишнього світу, а не читають гороскопи в щоденних газетах і на сайтах, щоб дізнатися, чи варто сьогодні йти за молоком, чи почекати до завтра. Чи ви не погоджуєтесь з тим, що будь-яке розширення власної освіченості - то добре?

SevaB
Завдяки таким популярним книжкам люди, принаймні, починають розуміти про природу навколишнього світу, а не читають гороскопи в щоденних газетах і на сайтах, щоб дізнатися, чи варто сьогодні йти за молоком, чи почекати до завтра.

Сучасна теоретична фізика - надто непрактична річ... Не здивуюсь, якщо у людей, які читають гороскопи, та ж квантова механіка лише зміцнить їхню віру. smile.gif А повторити шкільний рівень їм - саме воно. smile.gif

Чи ви не погоджуєтесь з тим, що будь-яке розширення власної освіченості - то добре?

Не погоджуюсь. Негативний приклад - "ходячі енциклопедії".
Окрім того, що мати знання, треба вміти робити висновки й на основі цих висновків діяти. Якщо з другим чи/або третім у людини проблеми, то розширення освіченості йому буде тільки шкодити.
Luna_R
Цитата(Sez @ 27.11.2013, 10:39) *
Чи ви не погоджуєтесь з тим, що будь-яке розширення власної освіченості - то добре?

А от я погоджуюся на 200%. Занадто багато навколо людей, які бояться знань, як вогню. З якими говорячи, доводиться уважно слідкувати за кожним словом - щоб зрозуміли і не доводилося "перекладати"... Як на мене, то краще недумаюча людина зі знаннями, ніж недумаюча без знань smile.gif (що поробимо, світ, на жаль, такий як є, і треба виходити з наявних можливостей)

А по темі... Нарешті придбала повну збірку Е.А. По. Радості - до неба smile.gif

А ви знали, що в оповіданнях По, крім детективів та романтичних жахунчиків, є сатира??
SevaB
А от я погоджуюся на 200%. Занадто багато навколо людей, які бояться знань, як вогню. З якими говорячи, доводиться уважно слідкувати за кожним словом - щоб зрозуміли і не доводилося "перекладати"... Як на мене, то краще недумаюча людина зі знаннями, ніж недумаюча без знань (що поробимо, світ, на жаль, такий як є, і треба виходити з наявних можливостей)

Щось мені здається, що справа тут у колах спілкування. smile.gif
Недумаюча людина зі знаннями (наприклад, наші урядовці smile.gif ), якщо дати їй волю, наробить куди гірших справ ніж недумаюча без знань.

Читаю "Готтланд" Щигла - такий собі розбір по атомах чеського менталітету, який, щоправда, з акцентом на тоталітарному минулому. Ще одна його книжка теж про чехів була з акцентом на релігію й там чесько-польські "нестиковки" аж випирали. Щодо тоталітаризму, все таки, спільного більше. smile.gif
Luna_R
Цитата(SevaB @ 23.12.2013, 14:00) *

Щось мені здається, що справа тут у колах спілкування. smile.gif
Недумаюча людина зі знаннями (наприклад, наші урядовці smile.gif ), якщо дати їй волю, наробить куди гірших справ ніж недумаюча без знань.

Це наші урядовці зі знаннями? blink.gif
А з колами спілкування... У мене воно досить вузьке і постійно звужується, і хоча люди досить розумні, однак хотілося б більше високоінтелектуальних людей, від яких є чому вчитися і до чого тягнутися...
SevaB
Це наші урядовці зі знаннями?

Ну, книжки по економіці, мабуть, читали ж. Ну, хоча б Азаров. Він, все-таки, чесний доктор наук й член-кор. smile.gif
У мене воно досить вузьке і постійно звужується, і хоча люди досить розумні, однак хотілося б більше високоінтелектуальних людей, від яких є чому вчитися і до чого тягнутися...

Хм... З "Занадто багато навколо людей, які бояться знань, як вогню" здалось, що навпаки...
Luna_R
Цитата(SevaB @ 24.12.2013, 19:36) *

Хм... З "Занадто багато навколо людей, які бояться знань, як вогню" здалось, що навпаки...

Ну для мене "коло спілкування" і "масовка, з якою необхідно ділити простір" (як би не "пафосно" воно звучало, але, на жаль) - різні речі... Хіба що вважати "спілкуванням" вимушене слухання діалогів (про особисте життя "зірок" і працівників сусідньої лабораторії, нове платтячко відсутньої колеги, нестачу зарплати і способи допомогти дочці списати на контрольній) колег, які працюють у тій самій кімнаті?
То важка, довга і безрезультатна тема, і не думаю, що варто нею засмічувати тут простір...
Sunrise
В передноворічний період мною володіє чеська класика: Ярослав Гашек та його відомий твір «Пригоди бравого вояка Швейка».
Sez
SevaB

Сучасна теоретична фізика - надто непрактична річ...

Про практику мова не йшла зовсім. Якщо говорити про практику, то можна більше половини дітей взагалі в школу не відправляти, бо там практичних знань обмаль - лише синуси всілякі та бемолі dry.gif

Тут відразу Шерлок Холмс пригадується з його запитанням, яка йому користь від знання того, що Земля обертається навколо Сонця... tongue.gif

Не здивуюсь, якщо у людей, які читають гороскопи, та ж квантова механіка лише зміцнить їхню віру. smile.gif А повторити шкільний рівень їм - саме воно. smile.gif

Кожного може дивувати різне, це його особиста справа, мова не про це... Про школу - написано вище.

Не погоджуюсь. Негативний приклад - "ходячі енциклопедії".

Що поганого в "ходячих енциклопедіях"? Особливо в порівнянні з ходячими пляшками і косяками? rolleyes.gif

Окрім того, що мати знання, треба вміти робити висновки й на основі цих висновків діяти. Якщо з другим чи/або третім у людини проблеми, то розширення освіченості йому буде тільки шкодити.

В огороді бузина, а в Києві - дядько... А якщо нема проблем? А якщо проблеми з першим, але не з другим? А якщо з першим і другим, але не третім? І т.п.? Я не дисертацію пишу на тему дослідження когнитивних можливостей людини, а просто пишу, що потяг до знань кращий, ніж його відсутність dry.gif

SevaB
2 Sez
З Новим роком! smile.gif

Що поганого в "ходячих енциклопедіях"? Особливо в порівнянні з ходячими пляшками і косяками?

Та нічого. smile.gif Тільки ж нащо порівнювати з пляшками й косяками? smile.gif
Я не дисертацію пишу на тему дослідження когнитивних можливостей людини, а просто пишу, що потяг до знань кращий, ніж його відсутність

А я пишу, що не дай Боже мати справу з начитанними й активними дурнями! smile.gif
Triviya
Олесь Ільченко, "Місто з химерами": задумка цікава, але реалізовано слабенько. Якщо не про містичні будівлі Києва і пов'язані з ним штуки у стилі "Маятника Фуко", то про Городецького і його сучасників хотілося б трохи більше.
Luna_R
Продолжаю слегка запоздалое знакомство с "истоками"... теперь читаю знаменитого "Монаха" М. Г. Льюиса. Вернее, слушаю аудиокнигу в процессе ручной работы, но планирую купить и дочитать по-человечески. Она, книга, этого стоит. Какая романтика, какая красота - речи, обстановки, характеров и ценностей героев! Насколько, наверное, эта книга далека от жизни - но насколько же иногда хочется именно чего-то такого... идеализированного... красивого...
Dark_Wings
"Монах" - сильна штука, але на мій смак у ньому задофіга різноманітних охів, ахів та інших прикрас (кляте бароко!). а ще ці вкладені історії, після яких хрєн згадаєш, що було перед словами "послухай же мою історію!"... але навіть при цьому однозначно сильний твір.

по сабжу: тільки-но дочитав "Ім'я рози" в редакції 2012. до свого сорому, до того не читав і фільму не бачив. в мене просто немає слів щоб описати всю крутість цієї книжки, а особливо - атмосферність. ще й переклад Мар'яни Прокопович смачнючий.
ну і всілякі авторові підморгування на кшталт "сліпий Хорхе з Бурґаса" теж неймовірно радували)).
Triviya
Купила "Бавдоліно" того ж Еко у перекладі тієї ж Прокопович, ще не почала читати. Еко взагалі товариш цікавий, від "Маятника Фуко" мене відірвати було непросто)

Дочитала збірку Аверченка. Чи не єдиний сатирик, який мені дуже подобається)

Зараз - "Адам и Ева" Булгакова. Прозаїк він чудовий, а от як драматург щось мені не дуже. Ні "Батум", ні "Иван Васильевич", ні "Бег"... Та й "Белая гвардия" однозначно краща за "Дни Турбиных"
Luna_R
Цитата(Dark_Wings @ 30.01.2014, 15:09) *
"Монах" - сильна штука, але на мій смак у ньому задофіга різноманітних охів, ахів та інших прикрас (кляте бароко!). а ще ці вкладені історії, після яких хрєн згадаєш, що було перед словами "послухай же мою історію!"... але навіть при цьому однозначно сильний твір.

Так в тому, як на мене, і весь "кайф"...smile.gif що воно таке все нетутешнє, аж так хочеться дізнатися, на який відсоток воно схоже на дійсних тодішніх людей, звичаї і т.д.
Luna_R
Цитата(Dark_Wings @ 30.01.2014, 15:09) *
по сабжу: тільки-но дочитав "Ім'я рози" в редакції 2012. до свого сорому, до того не читав і фільму не бачив. в мене просто немає слів щоб описати всю крутість цієї книжки, а особливо - атмосферність. ще й переклад Мар'яни Прокопович смачнючий.
ну і всілякі авторові підморгування на кшталт "сліпий Хорхе з Бурґаса" теж неймовірно радували)).

Ото вже дійсно, на колір і смак... В мене є книга, саме той переклад - читати не змогла, поспотикалася-помордувалася сторінок 100 і відклала. Атмосферність там особисто мені чомусь смутно нагадала шкільні літ-жахіття на тематику важкого селянського життя. Хоча книгу, таку відому й рекомендовану, дочитати треба, тобто хочеться... але бачу, в іншому перекладі.
Dark_Wings
починається дійсно важко, і, якби мене не попередили, мабуть забив би сторінці на 50, а то і раніше. але далі професор добряче кочегариться, спіткнутись можна хіба на богословському диспуті на початку 5 дня.
Luna_R
Цитата(Dark_Wings @ 1.02.2014, 12:47) *
починається дійсно важко, і, якби мене не попередили, мабуть забив би сторінці на 50, а то і раніше. але далі професор добряче кочегариться, спіткнутись можна хіба на богословському диспуті на початку 5 дня.

Я не пам"ятаю, скільки сторінок осилила... пам"ятаю лише, що діалектизми та архаїзми, з яких текст складався мало не повністю, врешті перемогли навіть мою тільцівську впертість.
Triviya
Марсель Эме "Вино парижского разлива". Оповідання з часовими й просторовими деформаціями. Не можна сказати, що дуже добре, але й непогано.
animhotep
добил цикл "Ремесло" Алекса Коша - любителям фэнтези советую почитать первую книгу
mescalito
на одном дыхании, так сказать: "Тайм-менеджмент для системных администраторов", Том Лимончелли. Доставит массу удовольствия не только не системным администраторам, но даже тем, кому не нужен тайм-менеджмент (есть такие?) wink.gif
Sunrise
Читаю зараз сучасну письменницю Людмилу Уліцьку - роман "Зелений намет". Дуже цікаво написано, змальовано та психологічно відчуте життя людей специфічних 60-х, 70-х років, пов'язаних між собою особливими життєвими ланцюжками.
Triviya
До "намету" не добралася, з Уліцької читала "Казус Кукоцкого", "Сонечку" і "Медея и ее дети". Дуже непогана письменниця, особливо на фоні сучасників.
Cothurnatus
Ольга Біличенко - Худлжня література в інформаційно-комунікаційному просторі сучасності. Очень интересная книга, где автор раскрывает новые грани художественной литературы, которые возникают у нее в контексте современной коммуникации.
Triviya
Почала "Хроніки Нарнії". Затягнуло. Класі у другому читала одну з частин, сподобалося, але інших у районній бібліотеці не було, а у старшому віці якось руки не доходили.
Sunrise
Планую і я, колись, до легендарної "Нарнії" добратися, але-ж ота халепа: "руки не доходять"! ohmy.gif
Хоча, давня любов до "фентезійності" час-від-часу проявляється: як-от нещодавня книга Ніла Геймана "Океан в кінці дороги". Сучасне фентезі, але окрім очікуваної жанрової казковості -по-своєму і досить серйозний твір. Основна тема дитинства, з його світом, переживаннями та химерністю була для мене особливою принадою.
А взагалі: весна, зі всіма запахами, цвітіннями та "перекручуваністю думок" - справжня фентезійність реальності, тому і не дивно, що тягне до чогось такого! happy.gif
Pepi
Перечитую "Інтерв'ю з вампіром" паралельно з "Афоризмами житейской мудрости" Шопенгауера.
Ger_Doktor_Alice
Цитата(Pepi @ 12.05.2014, 18:18) *
"Афоризмами житейской мудрости" Шопенгауера.

"Афоризмы" рулят и педалят.
Cothurnatus
QUOTE (Ger_Doktor_Alice @ 26.06.2014, 1:35) *
"Афоризмы" рулят и педалят.

Шопенгауер вообще отличен!
Ger_Doktor_Alice
Цитата(Cothurnatus @ 14.07.2014, 17:45) *
Шопенгауер вообще отличен!

А ежели чтоб махорочку завернуть, так и вовсе - цены нет!:В
mescalito
зависит от бумаги, опять же. меловку курить не комильфо вовсе.
Ger_Doktor_Alice
Цитата(mescalito @ 24.07.2014, 23:28) *
зависит от бумаги, опять же. меловку курить не комильфо вовсе.

Сразу видно специалиста.)) Можно всем рассказывать, что вкурил Шопенгаера и буквально дышал философией.)) Непричастные граждане будут взирать несколько снизу и с уважением.
Cothurnatus
QUOTE (Ger_Doktor_Alice @ 24.07.2014, 23:21) *
А ежели чтоб махорочку завернуть, так и вовсе - цены нет!:В

У меня плохо с плоским чувством юмора, если что. Особенно, если учесть, что последний раз я курил 6 лет назад. Просто у Артура Шопенгауэра я не назову ни одной слабой работы, что редкость для философов.
Ger_Doktor_Alice
Цитата(Cothurnatus @ 25.07.2014, 17:20) *
У меня плохо с плоским чувством юмора, если что. Особенно, если учесть, что последний раз я курил 6 лет назад. Просто у Артура Шопенгауэра я не назову ни одной слабой работы, что редкость для философов.

Да расслабься. Шопенгауэр отменные книжки писал, читаются на одном дыхании.
Triviya
"Любовница французского лейтенанта", Дж. Фаулз. Вообще люблю Фаулза, эта - читается совсем взахлеб)
Triviya
"Дом, в котором..." М. Петросян.
Anne Rare
Schopenhauer :-)
Anne Rare
The Long Hard Road Out of Hell
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия UGP © 2001-2020 Ukrainian Gothic Portal