УГП-готик-пати "Necropolis"

UGP-gothic-party "Necropolis"

Lviv, 17.04.2004, Zbarazhsky castle

Reportage by Berzerk

auto_necropolis_apr2004_inc.html

Справді, як казав Хоміус - це було найкраще паті з тих часів, коли вони ще проводились в Тернополі. але все з початку.

Концепція

Я як один з тих, хто допомагав в організації хочу зауважити, що ризиковий клубний формат вечірки себе виправдав. Дотримання формату стало однією з основних причин відсутності плакатів, афіш чи анонсів, лише летунці конкретним людям . "Не натовпи народу, а обрані і запрошені!" - це речення стало першим стовпом концепції свята. Другий стовп - "Любити платити, щоб потім цінити!". Вартість входу на Некрополіс - 20 грн не взята з стелі. Враховуючи вартість оренди замкових приміщень і сценічного обладнання, безкоштовного пива і проїзду, а також "готичного" харчування і мінімальної оплати праці технічного персоналу (Зелений, - дякую!) - ця сума вже не видається такою астрономічною, як при вході. По секрету скажу, що ми вийшли якраз на "нулі".

Перефразувавши єгипетську приказку "Все змінюється, тільки Некрополіс залишається таким як був", отримаємо третій і останній стовп - традиціоналізм. Усі Некрополіси від початку свого заснування мали чітку структуру: готік-муві, готік-данссцене, готік-слайдшоу, готік-банд. Цього разу все так і було: був фільм "Страсті Христові", були різноманітні діджей сети, було пиво, були наїдки, були готік-кліпи, слайд шоу, були "Ауді Сіле" і "Зсуф" + віднедавна Некрополіси стали нічним явищем, тобто як би це банально не звучало - "from dusk till down".

Крім того цей Некрополіс став історичним тільки тому, що на ньому своє офіційне народження святкував найстарший готичний клуб України "Гамадіон". Тепер ми вже офіційно зареєстровані як "об'єднання молоді" (можна вже нарешті організовувати халявні похорони від профспілки готів!:):))

Збаразький замок

Не вдаючись в історичні і архітектурно-естетичні екскурси, скажу, що Збаразький замок - це ЩОСЬ! Я був в Олеському, Свіржському, Підгорецькому, Золочівському, Бережанському замках але суб'єктивно всі вони програють Збаразькому. Уявіть собі житлово-оборонну споруду на краю містечка, на пануючій висоті, викладену з місцевого каменя, обнесену напівзасипаними але всеж більш ніж 20м траншеями, з навколишнім парком, який зберіг де-не-де сліди доглянутості, з просторим але затишним двором, з ще до кінця не реставрованими приміщеннями, з ще не дослідженими підземеллями, з ще не настрашиними привидами і не розказаними легендами - оце і є Збаразький замок в усій своїй красі. Якщо б у минулому житті я був якимось бароном і не мав СіДіплейера, Діскавері і безпарольного доступа в Інтернет, то я обов'язково б збудував собі щось схоже і, приїжджаючи туди на вакації, зранку гуляв би по парку з кузинами і фройлінами, пообіді стріляв би куріпок і зайців в навколишніх лісах, а надвечір затискав би молоденьких покоївок і кухарок у безлічі темних закапелків замку.

Я думаю, що атмосфера замку позитивно впливала на відвідувачів - протягом усієї вечірки з безкоштовним пивом і іншим принесеним алкоголем не було жодного в дошку п'яного гота (тернопільського фана формації "Лєнінград", який невідомо як сюди попав, враховувати не будемо). Торквемада, навіть відкрив для себе готичний рай: призахідне сонце, тепло від землі, готичним парком навколо замку неквапом бродять готи в латексі і в шкірі, з мейкапами, ланцюгами, пірсингом і, потягуючи пивце чи винце, розмовляють на навкологотичні теми типу: "Ти шо не чув останнього альбому ІнСтріктКонфіденс?!". Щось схоже він мав змогу спостерігати перед початком вечірки. Такий вмиротворений настрій відвідувачів не міг не зворушити організаторів через, що початок вирішили відкласти.

Власне вечірка проводилась в приміщенні кафе "Легенда", яке є замковою будовою і складається з трьох залів і кухні. У найбільшому з них - камінному, заставленому двома рядами дубових столів і кріслами з високими спинками, було організовано барну стійку, з готичним напиховиськом у вигляді гарячих канапок, червоних салатів, кров'янок зроблених власноруч Торквемадою, палаючих сосисок і ковбасок, сирників, чаю-кави-соків і, звичайно, халявного пива. Крім того на великому екрані постійно транслювалися як не готичні кліпи, то принаймні заставка Робочого стола.

У танцювальному залі вдвічі меншому за об'ємом але вдесятеро галасливішому відривалися діджеї, піджеї, майстри церемоній, гогодансери, рядові готи і музичні бандформування. Відривалися постійно і без перерв.

У найменшому, найтихшому, з шкіряним диваном, з килимом на підлозі і стінами як у пивниці знайшов свій прихисток від мирської суєти готік-клуб "Гамадіон" у повному складі. У цьому ж залі була проведена прес-конференція для ЗМІ, які чесно зобов'язалось висвітити цю подію в усіх можливих ракурсах.

Музика

Спочатку був зсув. Зсув музичних вподобань в сторону депресивного нойзу. Нойзу від "Zsuff". Хлопаки спеціально для Некрополісу написали нові треки, купили нойзові клавіші "Юность" за 40 грн, притягнули балон з готичним аерозолем червоного кольору і взяли на роботу за клавішами Андрія Меренка, в миру - газетного дизайнера. Серед семи запропонованих треків особливо запам'ятався кавер на рінгтон з фільму "Бумер" "Nokia Mono", медляк від Ротмана (ще один учасник команди) довжиною 16 хв(!) і експромт-dead-трек під назвою "Марічки не буде!" у гроумлінговому виконанні Васі Пункера.

І хоч за словами самих учасників вокально інструментального ансамблю "Zsuff" їх музика більш призначена для розгону демонстрацій, прихильників у них стає з кожним разом все більше.

Після "Zsuff" гітари до рук взяли "Audi Sile". Ну, не можу я стояти на місці, коли звучить "Так!", не можу! Не можу згадати нічого схожого. Це щось абсолютно нове і близьке. Демо-альбом "Demonsteration" записаний на домашній студії вокаліста, ще минулого року, поповнившись ще декількома треками став уже повноцінним. Якщо хлопці потягнуть з записом на порфесійній студії ще до осені, то тоді можна буде випустити вже цілих два альбоми. І хоч драйву як завжди було досить, та із саундом знову були проблеми - голос Віталія, накладаючись на вокал Інни (female vocals Audi Sile) губив чіткість. Як сказав після вечірки Зелений (постійний звукорежисер Некрополісів), це через те, що неправльно розрахували відношення потужності апаратури і кубатури залу. Та незважаючи на все, "Audi Sile" відіграли програму "на ура!".

Увесь час між виступами груп і показом фільму на майданчику працювали діджеї зі Львов і Тернополя. Сети були розраховані на найрізноманітніші вподобання публіки, яка відривалась як тільки могла і хотіла.

Готичне харчування

Як відомо, хто спить - той їсти не хоче. Отже якщо навпаки, то перспектива цілу ніч відриватися на пустий шлунок не з найприємніших. Саме тому вперше на Некрополісі було організовано готичну кухню, завданням якої було не дати готам повмирати з голоду під час виконання програми свята. І хоч цього разу багато було прихильників домашньої і кіоскової їжі, незаперечним є той факт, що їх час безповоротньо минув, ще до закінчення вечірки. Для чого, питається, везти з собою холодні бутерброди, ковбаси, йогурти, сало і печиво, якщо тут, за сміхотворними навіть для Тернополя цінами, продадуть все, що потрібно твому готичному шлунку. Ну, скажіть, що може бути краще споглядання кліпу "Laibah" у товаристві холодного пива і підрум'яненої кров'янки, з якої апетитно скрапує жир? Правильно - тільки споглядання кліпу "Lacrimosa". Як показує досвід харчування на "Castle Party", на наступний Некрополіс вже не буде дурних тягнути все з собою. Простіше, спокійніше і здоровіше поїсти гарячого і поживного м'ясця під кухлик пивця, ніж півбатону з лікарською ковбасою під горілку з горла. І справа не тільки в культурі споживання. Справа в тому, що гот-гьорл краще дивиться з келішком вина і скибкою сира, ніж з гранчаком "водяри" і надкушеною цибулею, остання краще б пасувала лєгєндарному Лєнінграду.

Фільм

"Страсті Христові". Мел Гібсон. 2004. Під час одного з перших показів в Канаді прямо на сеансі помирає старенький священник. Вада серця. У Німмечині і Франції фільм забороняють у поркаті. Режисер звинувачений у антисемітизмі. Іван Павло ІІ після перегляду у Ватикані просто сказав: "Все так і було". Усіх готів, які дивилися цей фільм можна було поділити на чотири категорії: 1) не змогли його дивитися; 2) увесь час плакали; 3) спали; 4) по п'яні не розуміли, що відбувається і чого всі мовчать. Одне точно - ніхто не залишився байдужим. Спеціально для Некрополісу на приватній відеостудії у Львові для картини виготовили українські титри. Незважаючи на суперечність думок з приводу фільму він не був зайвим у програмі святкування - дав непогану поживу для роздумів. Для бажаючих отримати укр.титри і інструкцію по встановленню до будь-якої версії фільму контактна адреса: berzerk(a)gothic.com.ua.

Легенди Некрополісу
панк Лєнінград
Латексні штани Торквемади
Чоловіча черга біля туалету
Дивна трава навколо замку
Пиво, яке ніяк не закінчується
Прес-конференція
Кров'янка і сирники Торквемади

Далі буде

А далі буде Некрополіс у травні. Некрополіс, який буде настільки наповнений приємними сюрпризами для постійних відвідувачів, що аж не віриться. Як зазначають організатори, ця вечірка була тільки пробою сил, справжнє паті попереду.

Так, що gothуйтеся, gothи!

Text by Berzerk.

auto_necropolis_apr2004_inc.html