DARK EAST Music Meeting, gothic/dark festival in Poland,

Варшава (Польша) - Warsaw, (Poland), 21 - 22.05.2005, "CDQ" club

Reportage by YourJesus [correspondent of gothic.com.ua in Lviv]

auto_darkeast2005_inc.html

DarkEast 2005 - Visitors Dark East Music Meeting став по суті першим фестивалем, що був орієнтований виключно на цікаві та талановиті групи зі східної Європи, зокрема з країн пост - радянського простору - Білорусії, Естонії, Литви, і, що дуже приємно - України, яку представляли Dust Heaven, Gray/Scale, а також DJ Werewolf.

Переїзд зі Львова до Варшави видався дуже втомлюючим - ціла ніч в автобусі, чотири години на кордоні, крім того в цей же день я повернувся з відрядження з іншої області. Та відпочивати було ніколи, бо за тих два дні, що нам випало бути в столиці Польщі, треба було побачити максимум цікавого і встигнути ще й на Dark East. Звичайно, що подивитись в Варшаві було на що - старувка, парк "Крулєвські лазєнки"в якому просто на алеях гуляють фазани, величезний зоопарк з різноманітними тваринами, королівський палац - музей і багато багато іншого; про все це можна було б зробити окрему розповідь та фоторепортаж.

Dark East 2005 - Dust Heaven CDQ (Centralny Dom Kultury) виявився не зовсім центральним, чи зовсім не центральним (відстань до центра міста була пристойна, хоча в масштабах Варшави, напевно, і не така вже велика - 5 зупинок трамваєм чи автобусом) двоповерховим невеликим будиночком, що і був власне клубом. В зазначений час відвідувачів було двоє-троє - як потім я здогадався, фестиваль починався на годину пізніше, тільки чомусь про це ніде не було сказано.

Нарешті перша група почала свій виступ - це були поляки D'Archangel. Приємна суміш готік року і дарквейву, а також непоганий початок фестивалю. Хочу відмітити хоч і дрібну, але веселу деталь - їх вокаліст був вифарбуваний в білий, аж навіть сивий колір, а басистовий одяг був заляпаний світлою фарбою (чи навіть побілкою) - одним слово складалось враження, що останній на скору руку фарбував волосся першого перед концертом:).

До натупних учасників в мене був підвищений інтерес - білоруcи Terra Cadaveris чуть не виступили (принаймі за чутками) за тиждень до фестивалю у Львові. Група складалася з двох осіб - хлопця і дівчини, яким на вигляд було років по 19 (такі малі а такий мазон лабають:)). Спочатку музика була більш повільна і нойзова, а ближче до кінця темп пришвидшився і разом зі спотвореним на максимум вокалом перейшла в класне дарк електро.

Третіми по черзі йшли наші співвітчизники Dust Heaven. Публіці дуже сподобалось, їх дуже підтримували, аплодували, викликали на біс.. Зі всіх груп, що я бачив, такого прийому не удостоївся ніхто, крім, забігаючи наперед скажу.. Gray/Scale. Цей факт не може не радувати, а сам я не дочекаюсь їх дебютного альбому.

Дальше виступали поляки Common Dream - в плакаті Castle Party за 2001 рік цю назву можна знайти, але зараз мені важко пригадати чи я їх тоді бачив і чув. Група, яка складалась з вокаліста (який досить цікаво у своєму іміджі поєднав двухбортний піджак і .. напівспортивні штани), двох клавішників і гітариста, грала не зовсім типовий сінтючок, чомусь мені ще приходять на думку якісь паралелі з R.E.M. , але факт того, що це був останній виступ, який я бачив в перший день. (Справа в тому, що в цей час їхав останній транспорт в сторону місця нашого проживання, і, знаходячись у великому та незнайомому місті, не хотілось серед ночі пішки добиратись додому чи надіятись на якесь таксі, не знаючи точно яка ймовірність його знайти).

Пізніше я ще споглядав як настроюються литовці Mano Juodiji Sesuo, але цей процес трохи затягнувся, і в результаті не вдалось послухати навіть однієї пісні. Ще додам, що ближче до ночі мною був помічений сам Лєшек Раковський. Також на наступний день Вервольф висловив мені своє захоплення концертом Silence - зараз в мене є копія їх диска, але, на жаль, повністю послухати ніяк руки (чи то вуха:)) не доходять.

Dark East 2005 - Gray/Scale Перед початком другої частини фестивалю ми відвідали великий цвинтар, що знаходився недалеко від CDQ, і там я зробив висновок, що вже дійсно пора апгрейднути свою меморі кард до фотоапарата, бо кадрів на все не вистачало. На цей раз початок, крім вже прогнозованої години, був затриманий ще на годину - чесно кажучи від поляків я такого не чекав, думав, що в основному на Україні поширений такий грішок за організаторами.

Коли нарешті технічні проблеми були усунені, на сцені з'явились місцеві жорстокі індустіальщики No Signal Detected, угорілий вокаліст яких носився по всьому залу. В їхньому тріо були ще присутні гітарист і чувачок з ноутбуком.

Далі виступали God's Own Medicine - непогана танцювальна електроніка приємно вразила.

І знову третіми були ті ж самі люди, що і за день до, тільки на цей раз без Насті - Gray/Scale. Ну і відповідно класний виступ та чудова підтримка. Тільки, на жаль, я навіть не зміг дослухати його до кінця, бо через двогодинну затримку час пік наблизився дуже швидко.

А ще шкодую, що не побачив Forgotten Sunrise, зате прикупив їх диск. Все, на цьому фестиваль для мене закінчився...

Логічно би було підвести якийсь підсумок. Dark East відбувся, що само по собі вже є великим плюсом. Основна позитивна сторона це - підбірка різнопланових, але всіх без вийнятку цікавих груп, зокрема суперові виступи наших. Мінуси - як я вже зауважував - проколи організаторів, а також дуже мале число відвідувачів - всього людей в клубі було чоловік 80, з яких 50 - це учасники та організатори фестивалю. Тут напрошуються такі пояснення - по-перше, в Польщі не дуже відомий музичний "темний схід", по-друге - ціна була "всього навсього" в півтора рази менша за ціну на більш масштабніший і зірковіший Castle Party. Можливо, не зовсім спрацювала реклама.

На завершення хочу подякувати: людям, що зробили фестиваль, Стренджеру за старання на рахунок акредитації, коханій за те що була і є поруч зі мною, її мамі за дах над головою і екскурсії по місту, і всім вам, за те що дочитали мою бездарну писанину...

21 - 22 травня 2005 року.
Ржесполіта Польська, Варшава, Роман Бех ака Бейсік ака YourJesus.
FIN

Text and photos by Roman "YourJesus" Bekh [correspondent of gothic.com.ua in Lviv]

auto_darkeast2005_inc.html