header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

В КИЄВІ ПРОЙШОВ ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ POWER METAL ФЕСТИВАЛЬ

Iryna Kalenska on Сентябрь 25, 2017

Автор тексту: Андрій Павленко

23-го вересня в столичному клубі Monte Ray Live Stage пройшов фестиваль Power Of Ukraine. Даний фестиваль є тривалим результатом співпраці Сандри Конопацької, онлайн-журналу Daily Metal та гурту Sunrise. Розпочалась ця колаборація з потужної презентації альбому Sunrise у квітні 2016-го у клубі Atlas, потім було проведено Daily Metal Fest у Monte Ray у вересні 2016, своєрідне продовження події в грудні відбулось у Львові (Daily Metal Fest vol. 2), а не так давно у квітні цього року прогримів масштабний фестиваль до п’ятиріччя журналу у клубі Бінго. Нарешті, було вирішено організувати концерт, ціллю якого є показ потенціалу української паверметал сцени, з окремими гуртами якої Daily Metal і Kо так чи інакше знайомились протягом всіх перелічених подій. 
 
Підібрати кращий склад для фестивалю з такими амбітними планами було б важко. Стільки гуртів в Україні на одній сцені, так чи інакше пов'язаних з цим жанром, не збиралось як мінімум декілька останніх років (якщо такі прецеденти взагалі бували в історії вітчизняної рок-сцени).
 
Звісно, завжди залишатимуться колективи, які залишились за бортом фестивалю по тих чи інших причинах. Насамперед, через хворобу одного з музикантів гурту ми не почули чудових Scarleth. Вони не втрачали надію, що хворобу вдасться подолати, але, як сказано у новині про відміну: «Мы делали все возможное, но мы не всесильны»... Зрештою, Скарлетівці себе «виправдали» і все ж були присутніми на концерті та підтримували виступи колег. Сподіваюсь, наступного разу у них не виникне непередбачуваних подій і вони порадують слухачів своїм енергійним виступом.
 
Слід згадати і DOMINATOS, які теж не змогли виступити, хоча певний час навіть були заявлені як учасники. Якщо ви про них не чули – ви мусите послухати їх альбом! Це неймовірно яскрава суміш паверу з неокласикою та особливим вокалом: soundcloud.com/dominatos-power/sets/ray-of-light-lp-2016
 
Можна ще згадати, як мінімум, про гурт Экзистенция, які нерідко згадуються як одні з першопрохідців павер-металу в Україні та оригінальний студійний проект Kortofertos (які все ж більше тяжіють до симфо-металу, та мають чи мало power metal рис). Що ж, це лише доводить, що в української сцени є потенціал на наступні фестивалі!
 
Отож, день X – 23 вересня. Через зрив виступу одного гурту концерт почався пізніше, що, зрештою, дозволило всім бажаючим налаштуватися на потрібний лад. Ось і залунала музика першого колективу – Mirratal, який розпочав з інтро, яке перейшло в першу пісню, однойменну з назвою їх міні-альбому – Rising Sun. Приємно було бачити, щоб люди були вже на першому гурті і активно його підтримували! Це є свідченням того, що більшість слухачів прийшло підтримувати не тільки два-три гурти, які вони знають, а й бажали відкрити для себе щось нове. Про виступ колективу нічого додати не вдасться, тому що автор цієї рецензії був трішки зайнятий і не зміг бути в залі і повністю оцінити звучання  У сеті звучали як композиції, які були представлені раніше, так і пісні, які увійдуть у майбутній альбом, який знаходиться на фінальних етапах випуску. А поки що їх творчість можна послухати тут: soundcloud.com/mirratal/ 
 
Наступними на сцену вийшли Рай Із Твоїх Снів – львівський гурт оригінально поєднує риси українського фольк-року з симфонічними аранжуваннями. Як результат отримуємо дуже особливий жанр, певно чи не найоригінальніший з усіх учасників фестивалю. Своєю «фішкою» колективу є те, що на сцені виступає одразу два вокалісти – Вегард Ейвінд та Олена Сусул, а Вегард ще й виконує деякі інструментальні вставки на сопілці. На думку багатьох слухачів, їх виступ був дуже емоційним та зворушливим, і для багатьох вони стали одним з головних відкриттів вечора. За потрібного менеджменту, ретельної праці над музичною стороною та повним складом музикантів вони знайдуть чимало прихильників, що підтверджує неймовірна підтримка у Києві. Протягом концерту звучали пісні з їх нового альбому, який був презентований у червні, тому міг для декого пройти непоміченим. Обов’язково послухайте: soundcloud.com/r-i-t-s-1/sets/viravsvitlo
 
Defiant запам’ятались публіці як найбільш стильний гурт (зокрема, завдяки костюмам). Це не було схоже на жоден інший колектив вечора. Атмосфера усього виступу була дуже особливою, а музичний жанр знаходиться десь на межі з павером, хеві, навіть дещо готичними «ідеями» форми, аранжування та настрою. Голос вокаліста своєрідний, з певною «хрипотою», що досить нетипово для жанру power metal, а все ж більше нагадує хеві метал. Колектив не так давно випустив свій альбом, який вийшов одразу на двох мовах – англійською та російською. Завантажити їх музику можна за посиланням: 
 
W. Angel’s Conquest - гурт вважається «класиками» української павер-сцени, і згідно своєму статусу показали високий рівень виступу і магнетичну харизму кожного з музикантів. Їх музику можна описати як  класичний павер, гарно приправлений осучасненою «електронікою» і легкими нотками фольку. І у музиці, і у самому виступі відчувається міцна «німецька» школа паверу зі своїм поглядом на деякі його особливості. По матеріалу відчутно, що вони не зависли десь у 90-х, а активно розвиваються і залишаються актуальними, а це – найголовніше для гуртів з такою довгою історією. Це був чи не єдиний гурт, про який виникла думка, що виступу було мало, і тому дивно, що вони не вийшли на біс.
 
Нарешті, кульмінацією вечора стали співорганізатори фестивалю Sunrise. Вони – чи не найкласичніші представники power metal з усіх представлених гуртів. Колектив показав хороший рівень як музичної майстерності, так і роботи з публікою. Костянтин Науменко чудово справляється з роллю фронтмена – він безпосередній, усміхнений, активно взаємодіє з публікою і, звісно ж, має чудові вокальні дані. Незадовго до концерту було повідомлено, що у постійний склад приєднався молодий і дуже талановитий гітарист Максим Кобзєв, а на ударній установці грав запрошений музикант Віталій Петренко. На щастя, такі кадрові зміни не вплинули на якість виступу. У них був чи не найкращий звук - дуже добре вистроєна вертикаль інструментів, нічого «зайвого», все чітко і зрозуміло. Звучала як перевірена класика, так і останній альбом Absolute Clarity. Публіка знала пісні, гарно відривалась протягом усього виступу, навіть підспівувала! Звісно, 45 хвилин недостатньо, щоб розкрити весь потенціал гурту, і для подальшого знайомства з колективом запрошуємо на їх сольні концерти. 
 
Яскраву крапку у фестивалі поставили Morton. Насамперед, почнемо з чудової новини – вони пообіцяли другий альбом! Фани з усього світу його чекають вже не перший рік! Саме у київської публіки була можливість послухати декілька нових пісень, після чого пішли треки з першого альбому. Публіка уважно слухала нові композиції – їх завжди важче грати, коли люди не знають«що буде далі». Під вже випущений сингл Through the Never та «класичну» програму слухачі значно розворушились і ця позитивна атмосфера тривала до самого кінця. Можливо, для більшого ефекту слід було б не зіставляти репертуар по принципу «нове та старе», а все ж поєднувати і комбінувати його в єдине ціле (одна пісня нова, одна стара). Але обраний порядок пісень по-своєму працює і показує - яким гурт стане в майбутньому, і яким гурт був раніше і частково є зараз. Дивимось на цей творчий ріст з ентузіазмом та з певною інтригою чекаємо подальших новин від колективу!
 
Отож, все пройшло на найвищому рівні. Всі колективи проявили себе, пролунало багато чудової музики, і це викликало активну віддачу публіки протягом всього вечора! Залишається констатувати факт, що у київської метал-сцени з’явився новий гравець-організатор на чолі з Сандрою та командою Daily Metal, які не бояться йти на експерименти та яким вдається руйнувати типові стереотипи. Український power metal живий і у нього є як своя чудова історія, так і перспективне майбутнє! Фестиваль показав, що проблема іноді не так у надуманій «непопулярності» жанру, як у порушеному каналі комунікації між гуртами і публікою, які не знають одне про одного. Саме такі події допомагають побудувати мости і робити жанр популярнішим.
 
А це означає лише одне - далі буде! :-)
 
 
Фотогалерея з фестивалю by Ira Titova: gallery.gothic.com.ua/thumbnails.php


1155 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.98Rating: 4.98Rating: 4.98Rating: 4.98Rating: 4.98 (всего 247 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Konstantin Scald


Внештатный корреспондент. Рецензент. DJ