header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Страсті Христові (2003)

Maryna Evilly on Октябрь 14, 2004

Світом править реклама. Світом кінематографа також. Кілька сенсаційних легенд ще до виходу фільму і принаймні фінансовий успіх стрічці гарантовано. Саме така ситуація і склалася з режисерським дебютом Мела Гібсона(Mel Gibson). „Страсті Христові” став тим фільмом, що його очікували не стільки з естетичної точки зору, а як нове релігійне одкровення. Гібсон зіграв на почуттях. І зіграв надзвичайно добре.

Сюжет фільму досить часто обіграний, всім відомий і не раз екранізований. Але все це не завадило пану Гібсону наважитись показати своє бачення „історії”. Останні 12 годин з життя Христа з численними флеш-беками в минуле. Здається нічого особливого. Так воно і є – в самому сюжеті нічого. Всі особливості в режисерських прийомах. Перший і мабуть найголовніший з них – це надзвичайна жорстокість фільму. Саме завдяки їй головним чином і виникли деякі „легенди” навколо фільму. Звинувачення стрічки в антисемітизмі, смерть глядачів у кінотеатрах під час перегляду, каяття злочинців – все це є тими самими легендами, що їм завдячує такий фінансовий успіх картини. Одним словом – потішив пан режисер віруючих всього світу. І не думаю, що тільки християн чи католиків. Але я знову відволікаюся від головного – варто розглядати фільм саме з естетичної точки зору. Для мене, як людини абсолютно атеїстичної, фільм видався нудним з точки зору сюжету і його глибини. Хоча чим він може зацікавити людину віруючу я приблизно можу уявити. Тому мені довелося просто відзначати цікаві режисерські ходи і яскраві картинки відеоряду. І мушу визнати – дещо в цьому є. Приблизно третина корисного метражу плівки. Вся інша нудота не виявилася вартою моєї уваги. Особливо яскравою і захопливою, хоча водночас і надто жорстокою, виявилася сцена з побиттям Ісуса в другій половині фільму та заключні кадри стрічки. І тут вже варто трохи згадати про акторів.

Ще один світовий образ Христа створив не досить відомий актор Джеймс Кевізел (James Caviezel). Хоча безумовно ця роль може зробити його відомим. Зіграв він добре. Не феноменально, а просто добре. А взагалі акторський склад досить інтернаціональний – болгари, італійці, американці і навіть єврейка у ролі Діви Марії. Всі прізвища не досить відомі, мабуть тому і було запрошено Моніку Белуччі(Monica Bellucci) на роль Магдалини – щоб хоч хтось з відомих був. Для створення іміджу картини.

А ще в цьому фільмі є те, від чого в захопленні величезна кількість готів. Деталь незначна і відносно непомітна, але людина, що захоплюється прекрасним, бачить красу не тільки в тривіальних речах, а і в досить специфічних, таких, що не сприймаються звичайними людьми, не може це не помітити. Я веду мову про відносно епізодичну роль Диявола. Протягом фільму Диявол у людській подобі з’являється всього кілька разів. Зате як з’являється... Ви можете уявити собі андрогіна? Якщо у вас з цим проблеми, то однозначно варто переглянути „Страсті Христові”. Тут навіть розгублюєшся кого хвалити – режисера, гримерів чи саму людину, що зіграла цю роль. Мабуть заслуга кожного є в цьому образі. Він досконалий. Дочка знаменитого Адріано Челентано Розалінда (Rosalinda Celentano) неперевершена. Саме вона втілила на екрані цей суто чоловічий образ. Завжди вважалося, що Диявол саме чоловічої статі. Саме так здається і у фільмі. Але тільки на перший погляд. Протягом фільму грань „чоловіче-жіноче” в образі Сатани настільки вдало балансує, що часом просто розгублюєшся – а може то таки просто симпатичний хлопчина? І вимушений дочекатися заключних титрів, щоб переконатися у хибності своїх думок. Витончену андрогінну красу темного янгола смерті повинні достойно оцінити всі готи-естети, та і не тільки готи.

Варто також відзначити ще один цікавий нюанс картини, а саме – лінгвістичний. Явно безпрецедентний випадок – всі герої фільму розмовляють „мертвими” мовами – арамейською і латиною. Саме тому цей фільм варто переглядати з субтитрами, а не дубляжем. Правда в наш час багато людей не сприймає субтитри, але ж де ще почуєш справжню арамейську?.. Варто вчитися, хоча коли починаєш відчувати весь смак, то потім надаєш перевагу субтитрам, ніж фільмам з неякісним перекладом. Власні спостереження. Та я знову відходжу від теми фільму. Хоча начебто з головних моментів відзначено все. Отож залишається тільки підвести підсумки. Отже...

Наважуся висловити свою суб’єктивну думку, тому попереджаю відразу. Для релігійної людини цей фільм безперечно стане сучасним замінником Біблії, якраз в дусі часу. І прикладом цього вже стали безкоштовні покази в кінотеатрах та релігійних місцях типу церков та храмів. „А що ж робити атеїстам?” можете запитати ви. Переглянути також. Хоча б для загального розвитку і витрачання вільного часу... якщо такий є...8042 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.35Rating: 4.35Rating: 4.35Rating: 4.35Rating: 4.35 (всего 17 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Polina Limar


Correspondent, организатор литературных вечеров