header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Ван Хельсінг (2003)

Maryna Evilly on Октябрь 14, 2004

І знову на наших екранах ще одна казка-комікс виробництва Голівуду. Вінегрет з класики літературного жанру horror. Хоча настільки спотворений, що від самого horror мало що залишилося. Залишилася просто дитяча казочка. З чудовими картинками, казковими героями, прекрасними принцесами і майже щасливий кінцем. Майже, бо все ж таки фільм розраховано і на дорослих (все більше задаю собі питання – а на кого більше? Може все ж то для дітей?). Хоча якщо не чекати від цього фільму чогось надзвичайного, то для одного перегляду в кінотеатрі він цілком підходить.

Реклама була масштабною. Почалася задовго до виходу фільму і всі бажаючі могли з нетерпінням насолоджуватися чеканням. І на думку натовпу чекати було на що. Містер Хайд, Франкенштейн, Дракула і, нарешті, головний герой – нащадок знаменитого професора Ван Хельсінга. Одні знаменитості. Літературні. І в одному флаконі. А ще купа грошей, витрачених на спецефекти.Хоча зазвичай за таких умов нічого високоінтелектуального та з глибоким сюжетом чекати і не доводиться. Але всі завжди чомусь мають надію на приємні виключення. Та не той це випадок... Точніше режисер не той.

Стівен Соммерс(Stephen Sommers) можна сказати новачок у екранізації коміксів такого жанру. Хоча і досить вдалий новачок. Але тільки в плані режисерських прийомів та спецефектів. Типова риса Голівуду не обминула і цей фільм – що замовляють, те і робимо. А замовляють багатобютжетні блокбастери, на яких можна заробити купу грошей. Це той випадок, коли добра реклама вирішує все. Як це не прикро.

Та все ж треба відзначити трохи і акторський склад. Високих вимог до них не ставили, отже вони зіграли добре... відносно цього фільму. Трохи комедійності ніякого драматизму і публіка споживає із задоволенням. Для особливо прискіпливих – останні хвилини фільму – не все ж повинно закінчуватися хеппіендом. Красунчик Хью Джекман (Hugh Jackman) у головній ролі, не менш зваблива Кейт Бекінсейл (Kate Beckinsale) у ролі його подружки Анни Валері. Але сюжет розповідати не буду. Фільми треба дивитися, а не читати увертюри.

І про ще один неприємний момент фільму – спотворення літературної реальності. Причому повне і катастрофічне, як на мене. Я розумію, що то не стосується всіх розумних і освічених людей, що за життя перечитали багато різно літератури і знають хто такі ті ж самі Дракула, Хайд, Франкенштейн. Але! Набагато більше таких, що про них навіть не чули. А фільм побачили, бо його після такого рекламування пропустити його було важко. І що вони тепер собі уявляють? Дракула – вампір, що утримує гарем і постійно незрозумілим способом „штампує” тисячі діточок, Франкенштейн – так і досі незрозуміло є він добрим чи злим персонажем, начебто добрим та все ж з великим „але”, і нарешті сам Ван Хельсінг – бандит, якого постійно розшукує поліція. Мда...

Насамкінець хочеться тільки додати – будь-яке кіно варто дивитися з відповідним настроєм і не чекати від нього забагато. Можливо тоді воно і сподобається. А ще ніколи не варто забувати про літературні першоджерела. Хоча б для того, щоб справляти враження грамотної людини і на питання „хто такий професор Ван Хельсінг?” не відповідати – „герой однойменного фільму”... Готично приємного перегляду...5471 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.00Rating: 4.00Rating: 4.00Rating: 4.00 (всего 9 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Dmitriy Zatkovsky


Специальный корреспондент в Канаде / reviewer