header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Усама (Osama)

Maryna Evilly on Сентябрь 27, 2005

Спостерігати афганське кіно пересічному українцеві (та й не тільки йому) доводиться не часто. Якщо й взагалі доводиться. В кінотеатри воно не потрапляє і у більшості Афганістан асоціюється не з кінематографом, а скоріше з тероризмом. Та не зважаючи на такі доволі невтішні факти це кіно не лише просто існує, а ще й здобуває престижні міжнародні нагороди. А особливо деякі стрічки, з’явившись раз, досить довго не зникають з поля зору інтернаціональної спільноти. Яскравим прикладом і є рецензований сьогодні фільм «Усама» (Osama) від Сіддіка Бармака.

«Усама» не зовсім художнє кіно. Швидше документальне, але зняте в художньому стилі. І все через тематику. Головною проблемою, основою сюжетної лінії є жінки в ісламському світі і їх права. Тобто майже повна відсутність таких. Насправді при перегляді цей фільм взагалі не сприймається документально. Перше враження – вигадана історія про важку долю дівчинки-підлітка. Але потім, вже навіть на перших 10-ти хвилинах фільму, починається усвідомлення того, що це реальний світ і показана ситуація має місце десь зовсім поряд у часовому просторі і всього лише за якісь там кілька тисяч кілометрів на схід.

Бармак не знімав порно, він не знімав відверте збочення, яке не пропускає на екрани цензура. Але йому вдалось зробити дуже реалістичне кіно про моральне та фізичне насильство над неповнолітньою дитиною. Усама – це не бен Ладен, це ім’я дівчинки, що під тиском обставин була змушена «перетворитися» на хлопчика. А обставинами стало жорстоке правління Талібану. Цей режим прославився на весь світ саме завдяки аж надто суровому ставленню до ісламської жінки. Хоча від нього страждали не лише вони. Надзвичайно гарно, доступно, зрозуміло і... боляче показано всі принади Талібану саме в цьому першому повноцінному та повнометражному афганському фільмі.

12-річна Марина Голбахарі, що зіграла головну роль, взагалі з’явилася у кіно вперше. Мало того – до цього навіть не знала що таке кінематограф загалом. Вона, як і майже всі інші актори «Усами», не є професіоналом і знайдена режисером просто на вулиці. На запитання Бармака, чи хотіла б вона знятися у фільмі, Марина в свою чергу запитала – а що таке фільм? Але зіграла достойно. Навіть більше того – настільки невимушено і природньо, що вразила весь світ.

Як критики, так і кінофестивалі просто не могли не звернути увагу на таку, можна навіть цілком щиро сказати, неординарну подію у світі східного кінематографу. І як результат – купа нагород та відгуків. «Золотий глобус» за кращий іноземний фільм 2004 року, приз молодіжного журі в Каннах 2003 року, «Золотий гвіздок» на фестивалі у Вальядоліді (Іспанія), нагороди у Кореї, Англії, Кейптауні та спеціальний приз за кращу жіночу роль на українському МКФ «Молодість 2003». А для всіх тих, кому цей перелік мало що говорить, раджу просто подивитися «Усаму». Не пожалкуєте. Приємного перегляду...

 2220 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всего 1 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

stranger Quark


Главгад