header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

ONUKA "ONUKA"

Kateryna on Ноябрь 12, 2014

image ONUKA

"ONUKA", © 2014 Electronica / Folktronic

Enjoy RecordsРейтинг: 9/10

Дата релиза: 15.10.2014

Нерідко електронна музика, слова до якої написані на російській чи, не дай боже, на українській мові, викликає підозрілість. Взагалі-то вона має якесь дивне звучання, немовби ці мови зовсім для електроніки не підходять. Чи то музика в нас така неякісна..? До цих пір я наївно вірила, що справа дійсно у мовах, бо жодного прикладу, який би спростував мій стереотип, знайти не вдавалося. Але, на щастя, я зустріла на просторах інтернету нову українську виконавицю – ONUKA ака Ната Жижченко.

Працюючи у жанрі Folktronic, Ната зуміла вдихнути нове життя у банальну електроніку, надати їй суто українського шарму. Це вражає і дивує водночас, бо рідко хто з виконавців знаходить в собі сміливість та бажання популяризувати українську культуру. І нехай в альбомі лише дві композиції виконані на українській. Навіть англомовні треки просякнуті духом України – тромбони, валторни, бандури, сопілки та трембіти – ONUKA подарувала цим інструментам нове життя та сучасне звучання. З якої б сторони не подивитись, а це вже немало.

Починаючи з гуцульського ранку в «Intro», пронизуючий гул трембіти органічно переходить до наступного треку «Around Me». Хто б міг подумати, що цей народний інструмент так чудово звучатиме у тілі електронної музики. Якщо чесно, моменти з трембітою подобаються мені найбільше.

А бандури? Я довго не могла зрозуміти, що то за магічний звук у «When I Met U» та «Untitled» я чую у програшах. Почало навіть здаватись, що то цимбали, ан ні – бандури. Хоча, цимбали, думаю, теж знайшли б собі тепле місце.

Окремо хочеться сказати велике дякуюза «Zavtra» і «Misto». Мало того, що якісної музики на українській мові майже немає, а в такому специфічному жанрі, то взагалі.

Виконавиця сказала, що альбом народжений завдяки її міжособовим стосункам та частково – стосункам з Україною. «Я тобі даю свою надію и знову дію» – ці слова з трека «Misto» могли б бути звернені до усього українського народу і стати гучним надихаючим слоганом. До речі, цим стислим реченням, на мою думку, можна передати безкрайній зміст альбому.

Незважаючи на обставини, а може саме завдяки їм, українське мистецтво продовжує жити та, більш того, підіймається на новий рівень. А це значить що? Правильно, обрій яснішає!

Треклист:

1.     ONUKA – Intro 2:26

2.     ONUKA – AroundMe 3:46

3.     ONUKA – When I Met U 4:08

4.     ONUKA – Look 3:37

5.     ONUKA – Zavtra 4:48

6.     ONUKA – Noone 4:16

7.     ONUKA – Untitled -4:07

8.     ONUKA – Misto 5:24

9.     ONUKA – Time

 2357 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.86Rating: 4.86Rating: 4.86Rating: 4.86Rating: 4.86 (всего 7 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Alex Shatsky


UGP photographer & moderator of GothicGallery