Кращі пісні гурту Vacuum за версією Ukrainian Gothic Portal

Автор тексту: Valery (Ricki) Sokolovskaya

Переклад: Iryna Kalenska

Напередодні довгоочікуваного концерту Vacuum в Києві, що відбудеться 31 серпня, редакція Ukrainian Gothic Portal підготувала для вас цікаву добірку кращих хітів гурту.

Задуманий великим композитором і талановитим продюсером Олександром Бардом в 1994 році проект просто не міг не стати знаменитим. Найімовірніше, йому загрожувало інше – опинитися гуртом однієї пісні, що нерідко трапляється з командами, чиї перші композиції отримують шалену популярність. Цікаво, що спочатку Vacuum називались Vacuum Cleaner (пилосос), і зустріч Олександра Барда з Маттіасом Ліндблумом була цілковито випадковою. Що ще дивовижніше, Олександр спочатку хотів створити інструментальний проект і взагалі не припускав, що в ньому буде вокаліст. Потім розглядалися кандидатури різних артистів, і ось в 1996 році Бард зустрічає Ліндблума (який тоді був у складі групи Ceycamore Leaves), і останньою в проект вливається клавішниця Марина Шипченко.

Початок був приголомшливим і не факт, що самі музиканти Vacuum очікували, що слухачі настільки тепло приймуть їх безсумнівний хіт “I Breathe”. Відеокліп на цю пісню став кращим кліпом 1997 року.

На щастя, в активі команди є й інші прекрасні композиції – такі як “Tonnes of Attraction” – пісня, яка вийшла двічі – на альбомі “Seance at the Chaebol” в 1998 році і як самостійний сингл.

І що стосується кліпів команди, то Vacuum, які тяжіли до мінімулізму в кліпах, зробили виняток для ще одного хіта – “Pride in My Religion”. Кліп розповідає цілу історію про появу чи то нового політичного лідера, чи то нового Месії.

Альбом “The Plutonium Cathedral” (1997 рік) взагалі виявився багатим композиціями, які поряд з “I Breathe” принесли команді світову популярність. Так, крім “Pride in My Religion”, візитною карткою Vacuum стала пісня “Power”.

А крім неї один з хітів команди, що піднімає соціальні питання пісня “Science of the Sacred”.

Можливо, взявши такий високий старт в 1997 році, відігравши своє перше європейське турне, яке показало, наскільки люблять фанати Vacuum, музикантам було важко втриматися на піку популярності. Другий повноформатний альбом – “Seance at the Chaebol” вийшов трохи з затримкою. Додатково до цього, тертя із звукозаписною компанією Stockholm Records призвели до того, що на величезні ринки Росії та Італії, де у команди було багато відданих фанатів, “Seance at the Chaebol” потрапив в неоновленому вигляді.

Проблеми продовжилися і третій альбом Vacuum 2000 року випустило одночасно три компанії, а до цього Stockholm Records взагалі розірвав співпрацю з командою, вважаючи, що вона не приносить достатньо доходів, та й взагалі популярна більше в Східній Європі. А між тим, в складі “Culture of Night” є як мінімум один безсумнівний хіт – “Let the Mountain Come to Me”, до цього був випущений у вигляді синглу.

Як би там не було, у гурта Vacuum були і залишаються безліч шанувальників. Хтось ностальгує під старі хіти, а хтось із задоволенням слухає новий матеріал. Цылком мижливо, що в один прекрасний день, Vacuum повернуть собі колишню популярність. А поки чекаємо з нетерпінням концерт гурту в Києві, щоб зарядитися магічними мелодіями Vacuum та чарівним голосом Маттіаса.

Зустріч у Facebook: www.facebook.com/events/1503893646624604

Квитки: concert.ua/uk/event/vacuum

Iryna Kalenska

Головний редактор УГП із 2017 року. Фотограф, адміністратор, організатор концертів та фестивалів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *