СПЕЦПРОЕКТ: ЛЮДИ МИСТЕЦТВА ТА ТАТУЮВАННЯ: ЖЕНЯ ГАЛИЧ З O.TORVALD
Наш тату проект триває вже більш ніж 10 місяців і сьогодні я рада презентувати нашого першого гостя з України. Як і багато інших глядачів, які дивились по телевізору Євробачення, я не змогла залишитися байдужою до шикарного виступу гурту O.Torvald, але крім цього, побачивши татуювання на руках Жені, мене не залишала ідея запросити його у проект. На моє щастя все склалося як бажалося. І завдяки оперативній роботі нашої київської команди, менеджменту гурту та самого Жені сьогодні ви зможете насолодитись інтерв’ю, та фотографіями його татуювань і, повірте мені, там є на що подивитись.
Перше питання стосується не нашого тату проекту, а скоріше загальної теми. Я знаю, що зараз тебе багато про це запитують але все ж таки як життя після Євробачення?
Женя Галич: Так само як і до і під час. Нічого не змінилося – багато студійної роботи, багато фестивалів, концертів. Стали більше впізнавати на вулиці ті люди, які ніколи раніше не впізнавали, особливо літні люди і діти. І, мабуть все, більше нічого не змінилося крім гонорарів =)
Я тобі вже трішки розказала про наш тату-проект. Як ти вважаєш чи можна вважати татуювання мистецтвом?
Женя: Взагалі я відношусь до цього як до способу самореалізації або прикрашання свого тіла. Звичайно, це мистецтво. Але для мене більш важливим є те що зображено саме на мені. Мені подобається те, що роблять на собі інші люди, я розумію які можуть бути стилі і тп. І останнім часом татуювання сягнули далеко вперед. Є багато майстрів, які роблять просто шедеври. Але для мене татуювання – це спосіб зобразити на своєму тілі певні ситуації, певні історії мого життя.
Коли ти зробив своє перше татуювання та що це було? Чи довго ти наважувався на це?
Женя: В 2001-му році, коли мені було 17 років. А для Полтави в 2001-му році татуювання у хлопця в школі це було занадто. Серед моїх друзів я перший зробив собі татуювання.
А як до цього поставлися твої батьки?
Женя: Це мене мама відвела до своєї подружки, яка робила татуювання губ, бровей та ін. Я вмовив її зробити мені татуювання. Це найдивніше татуювання на моєму тілі.
Скільки в тебе всього татуювань? Чи вже важно порахувати?
Женя: Вже важко порахувати, безліч. Я їх в принципі не розділяю, але приблизно 25 або більше. Якщо рахувати по кількості того як я заходив в тату-салон, то так, десь 25.
Розкажи їх історію якщо можеш? Бо все ж таки для більшості людей тату завжди щось означають.
Женя: Так, але не для всіх. Багато людей роблять татуювання для того щоб виглядати крутішими. Але якщо говорити про мої татуювання, то вони всі мають свою історію, починаючи з першого тату, яке я зробив собі в 2001-му році. Я не знаю, якщо чесно що воно означає, але в каталозі, який був у татуювальниці бровей та губ воно було єдине. І вже потім з часом я зробив навколо нього рамку і написав в ній «My first Tatto» («Моє перше тату»), хоча я міг його просто зафарбувати і нічого більше з тим не робити. Під ним зображений янгол, під яким є небо, це мій янгол – охоронець, який дуже багато для мене означає і я вірю, що він постійно поряд зі мною і охороняє мене. Нижче – годинник, на якому зображений час мого народження – 7:50 ранку, і поряд з яким напис «All in good time» («Всьому свій час»). Трішки нижче напис «Eva» – це ім’я моєї доньки. Ще нижче – голуб миру, я зробив це татуювання коли почалася війна на Сході нашої країни, я дуже хочу, щоб все це закінчилося, я продовжив цю тему та зробив собі також маяк, який є надією для мене і під ним напис «Faith» («Віра»). Це все одна рука. На іншій руці в мене зображено згори місто Київ, куди я свого часу переїхав і яке стало для мене рідним, улюбленим містом на Землі, це район в якому ми мешкали, він називається Татарка, там була така будівля, яка і досі недобудована. Поряд з нею зображений костел, єдиний в Києві, який я знаю і я кого я боюсь. Певно, в мене фобія великих споруд. Ліворуч – будівництво яке було постійно перед моїми очима, коли ми мешкали на Татарці. Під ним татуювання, яке робив Саша Суворов – це мікрофон Shure, серце і гітара, все це поєднане стрічкою і підписане «Family», це все те чим я займаюсь. Нижче бумбокс – радіо, на якому зображені радіочастоти на яких я працював, радіостанцій, телеканалів і дата коли я тільки почав працювати на радіостанції – 14 березня 2004-го року. На пульсі в мене зображена літера «V» (Valeria), а зверху літера «L» (Лєра) – це ім’я моєї дружини, і мультфільм, який називається «Бременські музиканти», повністю весь склад гурту – трубадур, віслюк, півень, собака і кіт. Це мультик завдяки якому я почав займатися музикою і улюблений мультик моєї доньки, вона його дивиться щодня. На грудях в мене татуювання «Big little Brother» («Мій великий маленький брат»). В мене є рідний брат, він молодший за мене на 4,5 років, але на справді в чотири рази більший за мене. В мене є також татуювання на спині але воно ще недороблене, це татуювання мого автомобіля, якого звуть Mikky, і вн 79-го року народження. Також в мене за вухом є татуювання O.torvald, я зробив його коли ми записали наш альбом «Наші люди всюди». Ось, мабуть і все з основних тату.
Супер. А на ногах в тебе немає татуювань?
Женя: Поки що немає, але цього літа з’являться.
І тут як раз виникає наступне питання – які ще тату ти хотів би собі зробити?
Женя: Я хотів би зробити собі тату, присвячене народженню мого сина.
А якщо згодом коли твоя донька Єва трішки підросте, вона підійде до тебе і скаже, що хоче зробити собі тату. Як ти до цього поставишся?
Женя: Я буду намагатися пояснити їй, що з часом твої погляди змінюються. І якщо ти хочеш зробити собі зараз татуювання, краще щоб пройшов деякий час і ти зрозуміла для себе, наскільки сильно ти хочеш його собі зробити. Тому що зараз багато підлітків роблять собі татуювання на обличчі, руках, ногах, шиї і тд. Але для них це просто зображення, які насправді нічого не варті. І дивно дивитися на цих людей. Наприклад, я займаюся музикою і не планую ніколи припиняти цим займатись. І для мене татуювання – це як спосіб життя.
Вже зрозуміло з нашої розмови, що ти не робиш тату у одного майстра. А взагалі яким чином ти обираєш майстра?
Женя: Знайомлюсь з людьми. Пробую з ними щось робити. До речі, наш минулий басист Микита – професійний тату-майстер. Він пішов з групи, поїхав працювати до Німеччини, його запросили як дуже дорогого та висококласного майстра. Він ніколи не ставив гурт на перше місце. Він завжди був татуювальником. Так що зараз коли буде наш найближчий концерт з новим басистом, у дівчат буде істерика. Хоча я б ще посперечався хто кращий Микита або наш новий басист – Женя Страус, можливо ви його знаєте, такий високий і гарнесенький, можливо навіть більш гарнесенький ніж Микита =).
Робити татуювання боляче, як ти долаєш біль під час сеансів?
Женя: Плачу.
Голосно?
Женя: Дуже. Останній раз коли я робив тату на спині, це було найболючіше з усього того, що мені татуювали. Я згадав, я ще випиваю.
Взагалі чи під час тату сеансів?
Женя: Взагалі =) Так, під часу тату сеансів. А ще бачиш, в мене під руками є такі пробіли. Це дуже болючі місця, я про них поки що забув, щоб не робити там татуювання.
Але можливо наважишся?
Женя: Можливо.
Чи були у твоєму житті моменти, коли ти шкодував, що зробив те чи інше татуювання?
Женя: Ні. В мене є одна задумка татуювання, але я поки що не роблю його, зробив паузу для цієї задумки, тому що я думаю про те чи зможу я його з часом для себе пояснити.
Що для тебе табу у плані татуювань, щоб ти не зробив собі ніколи?
Женя: Ніколи не кажи ніколи. Наприклад, я ніколи не думав що зроблю собі татуювання в області голови. Але згодом зробив собі тату за вухом. Я б хотів ще зробити руки, думаю про це саме зараз. Немає ніяких табу. Хіба що може на якихось інтимних місцях, я думаю це було б реально боляче робити.
А що тобі можливо не подобається в плані тату на інших людях?
Женя: Безглузді тату, які можуть бути в будь яких місцях – на обличчі, руках, ногах і тд. Коли люди роблять собі ієрогліфи на тілі, які для них нічого не означають, крім того, що це просто красивий символ і все. Це дико.
Кажуть, що татуювання роблять залежними, якщо раз почав, то не можливо зупинитися, чи правда це?
Женя: Так, це правда. Якщо ти зробив собі одне татуювання, тобі хочеться робити ще.
Останнім часом тату стали в якійсть мірі модою, трендом.
Женя: Так, саме про це я і говорив, що багато людей не замислюються над тим, що означає для них тату, і як воно буде виглядати далі. Просто роблять і все.
І як ти думаєш чи можна подолати цю проблему?
Женя: Я ніколи не лізу в життя інших людей. Якщо їм подобається так робити, нехай роблять. Але буде дивно, коли людина зробила собі тату на обличчі, а з часом захоче побудувати собі кар’єру дипломата або ще когось.
Це до речі наступне питання. Раніше багато хто вважав, що якщо в тебе є татуювання, ти не зможеш стати успішним та знайти «хорошу» роботу. Чи змінилась свідомість та сприйняття людей чи ці забобони все ще живі?
Женя: Насправді останнім часом до цього ставляться набагато простіше, як роботодавці так і суспільство взагалі. Проблема в тому, що молоді люди роблять татуювання бездумно, я про це вже говорив. І часто це виводить зі стану рівноваги старше покоління. Коли ти бачиш, що іде 17-річний підліток а в нього зататуюване все обличчя, руки, ноги, ніс і тд. Гаразд, це добре, якщо ти татуювальник, або рок музикант, або займаєшся якимсь мистецтвом, це твоя справа. Але якщо ти це робиш просто щоб виділитися серед своїх друзів, це дико.
Щоб ти порадив людям, які тільки збираються зробити своє перше татуювання?
Женя: Я би порадив почекати. Якщо ти хочеш зробити собі перше татуювання нехай тобі намалюють, хною, маркерами, чим завгодно, походи з тим, а потім подумай, потрібно тобі це чи ні.
Project by Daria Tessa and Daniela Vorndran, Interview by Daria Tessa, Iryna Kalenska
Photographer: Igor Radchenko,
Make up: Inna Mokrova,
Photocorrection: Iryna Kalenska
Редактор, фотограф, організатор фестивалів, представник Українського Готичного Порталу в Україні та Німеччині