Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Нецензурная лексика в литературе.
Ukrainian Gothic Forum > MAIN FORUMS [основные форумы] > GOTHIC LITERATURE
Cothurnatus
Я считаю, что нецензурное средство - хорошее стилистическое средство (для более наглядной демонстрации духовной убогости "дна жизни" ), но никак не основа манеры нарации. Ваши мысли по поводу?
Bezil
Я за. Совсем не плохо передается экспрессия.

Отдельно хотел бы упомянуть П.Брайт, например ее "МАТЬ ТВОЮ, МЫ ЕДЕМ НА ЯМАЙКУ!!!!" (Fuck It We Going To Jamaica) Это скорее манера изложения...
Пытался только что считать в ее Drawing Blood кол-во упоминаемости слова fuck и сбился .. )
Esmeralda88
Мне кажется, что приятно читать произведение, написанное литературной речью. Если мы ею не ощаемся в жизни, то хоть наберемся правильнх выражений из книг. Но все же бывают исключения. При всей моей нелюбви к украиноязычной литературе и нелюбви к нецензурной лексике, мне очень нравятся произведения Любка Дереша
NeverLand
QUOTE (Esmeralda88 @ 10.10.2008, 12:50) *
.....приятно читать произведение, написанное литературной речью.

Именно smile.gif
Orest
Цитата
Совсем не плохо передается экспрессия.

Погоджуюсь. Як без цього уявити собі... ну хоча б наркоманський побут у Ірвіна Уелша?
The Cat in Cabaret
Да, не скажу, что в книжках Л. Дереша перебор матерков, мне в общем-то нравится, все нормально туда вписывается.
Мелания
Все зависит от того как написано и какие,собственно,цели преследует автор,используя в своем произведении ненормативную лексику.Здесь уже упоминали о многоуважаемом Любомире,я всецело присоединяюсь к вышесказанному.В его книгах матерные слова выглядят ненавязчиво,лишь подчеркивают общую картину безбашенства,чего не скажешь о его коллеге Ирене Карпе,в чей писанине,что ни слово-матюк,как средство достижения эпатажности и превличения в круги своих читателей широкие массы молодежи.
Augustin
Взагалі-то мати показують, що письменник не володіє літературною мовою як такою. Це є ознака того, що словниковий запас, яким людина може виразити експресію, малий і обмежений. Література вона і є на те літературою, щоб виступати в авангарді розвитку мови і культури, а не "відображати сутність речі" (здається саме так виправдовував мати колись Жадан - нібито так краще передається "дух" - людини, вислову, епохи навіть... )

Зрозуміло, що в сучасному світі, коли культура є не естетичною і елітарною, а є масовою і комерційною, то, відповідно, і вимоги до написання інші - як і, на жаль, до відображення суті речей
Cothurnatus
QUOTE (Augustin @ 3.11.2008, 23:45) *
Взагалі-то мати показують, що письменник не володіє літературною мовою як такою. Це є ознака того, що словниковий запас, яким людина може виразити експресію, малий і обмежений. Література вона і є на те літературою, щоб виступати в авангарді розвитку мови і культури, а не "відображати сутність речі" (здається саме так виправдовував мати колись Жадан - нібито так краще передається "дух" - людини, вислову, епохи навіть... )

Зрозуміло, що в сучасному світі, коли культура є не естетичною і елітарною, а є масовою і комерційною, то, відповідно, і вимоги до написання інші - як і, на жаль, до відображення суті речей

Так, щось у цьому є, письменникові кажуть :"Будь прощє і к тєбє патянутса люді" і він і стає простішим, перестає духовно розвиватися, а тільки дивиться, що зараз модно, модно - матючиння от він його скрізь і тулить... Але ж складність і є визначною характеристикою справжнього митця і коли він стає "прощє" він деградує до масоліту... Мені задається саме цим шляхом і пройшов Жадан який проміняв свої хай і постмодерні але талановиті вірші на нікчемні верлібри яких і школяр здатний наштопати... Не треба бути простіше або складніше, треба бути собою...
Esmeralda88
+1 кпоследним двум постам
Orest
Цитата
саме цим шляхом і пройшов Жадан який проміняв свої хай і постмодерні але талановиті вірші на нікчемні верлібри яких і школяр здатний наштопати...

Цитата
складність і є визначною характеристикою справжнього митця і коли він стає "прощє" він деградує до масоліту...

Не знаю як там з його віршами та от на днях дочитав "Депеш Мод" і не можу сказати що то массоліт. Матюччя там звичайно є однак массолітності(що я наразі розумію як тяжіння до бестселеризації) не помітив. Не уявляю собі домогосподарку/бізнесмена/робітника і т.п. які купують собі таке чтиво.
Хто читав - згадайте сцени з проповідником Джонсоном-і-Джонсоном і хором монгольських міліціонерів на конях(він же Степан Галябарда). Масовості, як і комерційності тут не бачу.
Може осліп або чогось не розумію...
Tamerlaan
Не вижу ОСОБОГО смысла в матершине, но ОСОБОГО смысла в том, чтобы не матерится, тоже не вижу.
Nevermore
Если она там уместна.То почему бы и нет?
Lviv_crow
Мат умісний лише у випадках, коли необхідно підкреслити примітивізм персонажа, або вибух емоцій простолюдинів.
Наприклад, як передати колорит висловлювань гопоти без мата, не вже гопи спілкуються вишуканою мовою?...

Шановні товариші готи, моє імхо " Ненормативна лексика, перетворює мислячого індивіда на безмозку тварину гопника "
Victor the Demented
Якби я писав літературу, матюки були б у прямій мові і якщо текст від першої особи. Згоден, що література повинна містити в собі зразки красивої мови - але іноді без матюків і негарних виразів обійтись важко, особливо якщо мова йде про щось протилежне прекрасному.
Sez
Як стилістичний засіб для кращої експресії - нормально. Але ту ж Карпу дуже важко читати, бо в неї мат використовується як звичайні літературні слова о_О
Decay
Мат - для быдла.
ДЛЯ БЫДЛЛА, я сказал!
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия UGP © 2001-2019 Ukrainian Gothic Portal