Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Грамммммммадназдь…
Ukrainian Gothic Forum > Дополнительные форумы > Gothic Flame "Готическая курилка"/Test forum
Страницы: 1, 2
Sekhmet
SevaB: ааа...ну на это деньги нужны, а их нету, а еще лучше некоторые не переводить, а новые писать, ибо устарели
SevaB
На введение дополнительного предмета в школах денег куда больше нужно (при том, что учебник русского языка, думается, позволить себе может каждый).
Sekhmet
не факт
Dark_Wings
2Sekhmet:
принаймні це корисніше для країни — створювати нові нормальні підручники, якими будуть користуватись потім, ніж вбухувати гроші в «підтримку сумісності» із старими підручниками, раз ти кажеш що вони вже застарілі.
Devolution
Цитата(Sekhmet @ 28.01.2010, 15:31) *
SevaB: ааа...ну на это деньги нужны, а их нету, а еще лучше некоторые не переводить, а новые писать, ибо устарели

новые большинству старых и в подмётки не годятся... к сожалению..
Sekhmet
Dark_Wings: так я ж не спорю то...
конечно было бы полезнее, но кто это сделает...
я могу судить только о тех книгах, по которым мы учились, а они, устаревшие, новее чем 96 год точно не было, а то и более старые... а предметов только по моей специальности больше 20 было, не говоря уже о других ВУЗах и специальностях в них...это ж просто ну оооочень много книг нужно переиздать....я то не "против", наоборот "за". Была бы очень рада, если были бы новые учебники и пособия с новыми технологиями в них, да и не нужно было бы для курсовых переводить с русского на "державну мову"
а что половина населения грамотного русского не знает-факт...и с грамотным украинским тоже не особо приятная ситуация
Sekhmet
Devolution: да, согласна, что не годятся, но учить технологии за 60 год, хоть хорошо поданные, когда уже во всю используют другие....
учишь, получается, одно, а приходишь работать-там другое:))))
Dark_Wings
Цитата(Devolution @ 28.01.2010, 17:00) *
новые большинству старых и в подмётки не годятся... к сожалению..
Цитата(Sekhmet @ 28.01.2010, 17:03) *
Devolution: да, согласна, что не годятся, но учить технологии за 60 год, хоть хорошо поданные, когда уже во всю используют другие....
учишь, получается, одно, а приходишь работать-там другое:))))
справа тут напевно в галузях знань: ніхто не сперечається що старі підручники з фундаментальних дисциплін були чудові, адекватно замінити їх новими дійсно дуже складно.
але коли справа заходить про прикладні речі — тут уже часто і російськомовне середовище не встигає за світом, наприклад у тому що стосується applied math чи computer science, то чи не краще тут орієнтуватись на світ? а у ньому загальноприйнятою мовою для поширення знань є англійська.
Devolution
тут спава у тому, що технології ідуть та ідуть, але нІкому написати про них так, як писали тоді в 60-ті про технології 60-х
Devolution
+підручники втрачають академічність і набувають напів-рекламний і стовідсотково публіцистичний характер
Sekhmet
Dark_Wings: согласна, но русских новых все же больше, чем украинских...
Devolution: именно! а если и найдется кто, то кто выделит опять же денег на это? у нас денег нет,чтоб елку разобрать, а тут учебники:(((

"підручники втрачають академічність і набувають напів-рекламний і стовідсотково публіцистичний характер " ага, потому что на это деньги дают спонсоры
Dark_Wings
Цитата(Devolution @ 28.01.2010, 17:33) *
тут спава у тому, що технології ідуть та ідуть, але нІкому написати про них так, як писали тоді в 60-ті про технології 60-х
при чому тут «нІкому»? сьогодні період напів-оновлення технологічної бази у, скажімо, високотехнологічному виробництві складає 5 (п'ять) років — тобто половина технологій, вивчених сьогодні, через 5 років нікому вже не буде потрібна. а у нас комп'ютерників цей період тільки за час мого навчання у «Могилі» скоротився до 3 років. так що не нІкому, а вже нІколи.
Devolution
Дарк, нашел на кого наехать.
Можно подумать, нет других предметов, кроме того, который называется "Информационные технологии"
Sekhmet
Devolution: угумс....много профессий разных
Dark_Wings
по-перше, основне я казав все-таки про високотехнологічне виробництво а не ІТ; чи 5 років — це вже прийнятний час?
а по-друге, назви мені таку галузь знань (за винятком національно-специфічних на кшталт філології, літературознавства чи історії), де старі підручники вже заекспайрились, а сучасні російські не відстають від західних на 0.5-1.5 цикли.
Sekhmet
я, например, покупала новые учебники по архитектуре, да, они были переведены с иностранного, но переведены на русский, была б не против, если б продавались такие же на укр. языке, но их нет...
SevaB
Если есть преподаватели, значит есть и кому писать учебники. Рабочие программы, опорные конспекты и прочее бумажное счастье пишется по каждому предмету во всех ВУЗах и на украинском языке.
Для издания учебников нужны деньги, которые не выделяются. В принципе, государство может даже и не выделять никаких денег, а стимулировать ВУЗы делать это. Для начала достаточно просто контроля над "языковым режимом" и (долгожданного!) введения льгот книгоиздателям.
Devolution
Цитата(Dark_Wings @ 28.01.2010, 18:04) *
по-перше, основне я казав все-таки про високотехнологічне виробництво а не ІТ; чи 5 років — це вже прийнятний час?
а по-друге, назви мені таку галузь знань (за винятком національно-специфічних на кшталт філології, літературознавства чи історії), де старі підручники вже заекспайрились, а сучасні російські не відстають від західних на 0.5-1.5 цикли.

ну нет пособия по экономике лучше, чем "Капитал".
+И советские учебники по психологии, педагогике и социологии гораздо лучше современных и всё ещё актуальны (нужны конкретные авторы, обращайтесь).

Я видела много современных научных трудов - большинство из них (особенно западные) - одна мысль, растянутая на 500 страниц (пример: "Реформирование системы здравоохранения").

А по поводу технологий - я не говорю. что они стоят на месте, я говорю, что о них не умеют писать. Взять любой старый вузовский учебник, он содержит в nn-нное раз больше информации, чем современный, и написан так, что вся эта инфа заседает в голове только так, в современном же (в большинстве случаев) - полмысли, и те изложены так, что через левое ухо через 3 минуты вылетают.
Esmeralda88
А нас на 5-ом курсе коллежда учили пользоваться диапроекторами и еще зачет сдавать...
Dark_Wings
так і не знайшов жодної відповіді на мої слова, які ти зацитувала на початку.
Цитата(Devolution @ 28.01.2010, 19:51) *
+И советские учебники по психологии, педагогике и социологии гораздо лучше современных и всё ещё актуальны (нужны конкретные авторы, обращайтесь).
я ж уже казав, що старі підручники виносимо за дужки. з них хіба ідеологію повикидати, і то лише з гуманітарних дисциплін.
Цитата(Devolution @ 28.01.2010, 19:51) *
А по поводу технологий - я не говорю. что они стоят на месте, я говорю, что о них не умеют писать. Взять любой старый вузовский учебник, он содержит в nn-нное раз больше информации, чем современный, и написан так, что вся эта инфа заседает в голове только так, в современном же (в большинстве случаев) - полмысли, и те изложены так, что через левое ухо через 3 минуты вылетают.
я ж тобі кажу — на написання ґрунтовних досліджень технологій уже немає часу. а на переклад написаного — і поготів.
Devolution
Цитата(Dark_Wings @ 28.01.2010, 20:34) *
так і не знайшов жодної відповіді на мої слова, які ти зацитувала на початку.я ж уже казав, що старі підручники виносимо за дужки. з них хіба ідеологію повикидати, і то лише з гуманітарних дисциплін.

Экономика, социология, педагогика и психология - это не гуманитарные науки.
Aleksander
тобто половина технологій, вивчених сьогодні, через 5 років нікому вже не буде потрібна.

я ж уже казав, що старі підручники виносимо за дужки. з них хіба ідеологію повикидати, і то лише з гуманітарних дисциплін.

Таки да. По математике, физике, кибернетике и т.д. они бесподобны (и не только советские). Но, например, с учебниками по философии одной идеологией уже не обойдешься. Они совсем не те.

Не верьте тому, кто так говорит. Они вообще не разбираются в предмете, книгу не читали и не представляют о чем она.
Хотя самым лучшим учебникам/пособиям по экономике действительно по 20 с лишним лет.

И по "сабжу": меня не особо беспокоит язык учебника (лишь бы я его понимал). Главное - качество материала, которое нынче очень хромает.
Devolution
он, тут кто-то знает, чего я не читала. И опять фейл, продолжайте в том же духе.
Lviv_crow
Цитата
Адекватный человек в нормальном государстве предложил бы переводить учебники.

у нас нормальна держава, тільки ненормальні люди нею керують...
Сева, я говорив про літературу, а не лише про підручники. Наприклад по моїй спеціальності література оновлюється дуже швидко і перекладати її не має часу, бо поки буде здійснено переклад і надруковано, то це вже втратить актуальність... А тим більше мені для того щоб нормально щось вивчити, написати реферат, треба було користуватися інтернетом, а там 99% того чого мені потрібно для навчання написано російською мовою...

Цитата
Если есть преподаватели, значит есть и кому писать учебники. Рабочие программы, опорные конспекты и прочее бумажное счастье пишется по каждому предмету во всех ВУЗах и на украинском языке.

Ці викладачі користуються старими підручниками, виданих ще за царя Гороха. Я допомагав своєму викладачу готувати підручник до друку. Вся інформація взята для нього з радянських підручників... Крім багів з прекладом, я для себе нового не почерпнув, коли я його редагував...
SevaB
Наприклад по моїй спеціальності література оновлюється дуже швидко і перекладати її не має часу, бо поки буде здійснено переклад і надруковано, то це вже втратить актуальність... А тим більше мені для того щоб нормально щось вивчити, написати реферат, треба було користуватися інтернетом, а там 99% того чого мені потрібно для навчання написано російською мовою...

Що ж це за спеціальність?
Навіть у айті сфері, де все супершвидко змінюється, такої ситуації немає: тексти актуальні все рівно англійською, а не російською, а тексти "класичні" давно вже можна було перекласти українською. І актуальність вони втрачають (якщо, звісно, це не переклад англійської технічної документації) років за 5-10.
Ці викладачі користуються старими підручниками, виданих ще за царя Гороха. Я допомагав своєму викладачу готувати підручник до друку. Вся інформація взята для нього з радянських підручників... Крім багів з прекладом, я для себе нового не почерпнув, коли я його редагував...

Знову ж таки, якщо матеріал такий, що повільно змінюється чи застаріває, то чому б не використовувати радянські підручники? Якщо ж матеріал новий, чи який швидко змінюється, то для нього ніяких "радянських підручників" й не буде.
Lviv_crow
Сева, ви мене переконали, краще перекладати і писати нові підручники українською, але існує купа професійної літератури, яка майже вся написана російською або англійською мовою... І як на мене російську мову треба ввести у школах, хоч би для того, щоб підняти грамотність населення...
Тема переростає у флейм....
Тому повертаємось ближче до теми...
Коли з'явилися комп'ютери і почало розвиватися програмне забезпечення, потреба у грамотності відпала. Достатньо в Google набрати слово з помилкою і система автоматично виправить помилку. (у більшості випадків).
Взяти наприклад аську, то там взагалі мова не іде про грамотність(Чого варте "Дяк", "Пасяб", ігнорування розділових знаків та великих букв ітд.) і це не підштовхує людину не виправляти помилку... Тоді звідки взятися грамотності?
Коли студенти МГУ пишуть "оррестовать" замість "арестовать".
Багато хто сміється з американців, що вони тупі. А у нашій державі студенти технічних спеціальностей не можуть без калькулятора помножити на нуль, студенти "міжнародники" не знають з якими державами межує Україна, у мене в групі на спеціальності "Електронні апарати" деякі студенти не знали як позначається резистор на електричних схемах і не могли відрізнити діод від конденсатора. Деякі лікарі не знають де у людини печінка і ми до таких лікарів, можемо потрапити на лікування!

Школа не вчить думати, а завалює купою фактів. Програма побудована так, що немов у школі навчаються діти з розвиненим мисленням і мають невеличкі знання. Учителі або самі погано знають матеріал, або не здатні його правильно викласти і зацікавити учнів... Багатьом освіта потрібна для галочки, в університет і так поступить і закінчить, а потім піде на високу посаду, бо "мамік" і "папік" кому треба "підмазали"...
Esmeralda88
Львив Кроу, полностью разделяю твой справедливый гнев
Esmeralda88
Цитата(maestus @ 18.03.2010, 22:56) *
Пост №30 самовнушение и эффект плацебо немного разные вещи.
да.я согласен с тобой.ето разные вещи но в них есть очень много общего.
Пост №25 ага и наступает болевой шок в результате которого человек и умирает
ми все умрём.ето только вопрос времени.ктото раньше ктото позже.ктото от боли.ктото от щастья.
Ничего плохого в получении удовольствия от боли нет.ответ на етот вопрос ти дала сама.
ответ Пост №25 ага и наступает болевой шок в результате которого человек и умирает.

Маэтрус, если Вы не новое воплощение Астро, то можете взять у него словарь, который ему подарило заботливое УКП
maestus
Esmeralda88 20.03.2010, 11:16
так.можливо я не грамотний.немаю змоги вчитись.залишилась змога лише працювати.щоб заробляти на життя.принаймi я стараюсь бути людиною в душi.зустрiчають по одягу.проводжають по розуму.
бачу тобi словник також потрiбний також потрiбни.i нiякий я не маетрус.
якщо ти не помiтила там було написано Маестус.але мабуть у тебе був занадто депресивний стан.и через душевну бiль сльози заливали очi й ти не змогла правильно прочитати.с ким не буваэ.
кожний з нас помиляэться.але замiсть того щоб робити так щоб ми не робили помилок.допомагати.ми весь час докоряэмо.й мабуть будете нагадувати менi це вже життя.принаймi радуэ що жити не довго залишилось.
кожний дивиться на свiт iншими очима...жалко,що люди зараз не розумiють людей,всi не такi як усi,але ви не помiчаэте... що ви всi одинаковi...
Aleksander
там було написано Маестус

Латиною то читається МЕСТУС, мій неосвічений друже!
maestus
Латиною то читається МЕСТУС, мій неосвічений друже!
так друже ти правий.кожний сходить з розуму по своэму.у кожного своя думка.ти читаеш местус.хтось маестус.а хтось читае неосвiдченна й некультурна людина .
кожний бачить свiт так як хоче його бачити а не таким яким вiн э.
можливо латиною це читаеться так як ти вважаэш...ти навiть можеш й вважати що це латинське слово...
кожний маэ право слова.кожний маэ свою думку.у кожного свiт iнший...
немаэ поганих.немаэ хороших.я лише нашi вчинки...
SangreEdessa
Хм.
Maestus или Метус или Маестус.
Я так думаю тебе надо воспользоваться словарём.
И всё написанное тобой бред.

maestus
не все бред те що людина не розумiэ.
iнодi ми важаэмо божевiльними тих чия поведiнка не вiдповiдаэ стандартам громадськоi спiльноти.
Вам не здаэться що ми трiшки вiдхилились вiд теми?
якщо горите бажанням можете створити тему" Маестус,неграмотний божевiльний чи просто живий органiзм?"
SangreEdessa
* словарный бред *

Як я розумію ти вчився розмовляти українською мовою, навіщо ж поганити її .

Lviv_crow
Цитата(SangreEdessa @ 2.04.2010, 18:50) *

+1
maestus
iяким чином я ii споганив?

(в однiй з тем я уже писав,що я приношу своi вибачення за неграмотнiсть,я дуже радий що ви всi квалiфiкованi й маэте вищу освiту.нажаль у мене такоi змоги не було в життi.я в цьому не винен.якщо вам подобаэться.то створюйте тему.глузуйте.ображайте мене.тикайте пальцем.висмiюйте мою неграмотнiсть.я думав тут сидять нормальнi люди.щирi.високоморальнi,але розчарувався.ви... ви просто не знаете що робите.ви не знаете що таке життя.що таке бiль.говорите про щось високоморальне а через декiлька хвилин поливаете брудом.слюете в очi.смiетесь.будь ласка.я радий що я змiг Вас всiх розвеселити.)
Lviv_crow
Шановний maestus, тут мова йде про те, щоб ви заглянули у абетку і український правопис, і вивчили елементарні правила правопису. Тут вас не ображають. Я вам відкрию таємницю, наявність вищої освіти не впливає на загальну грамотність людини... Грамотно писати навчають у школі, а не у ВУЗі...
Esmeralda88
Абсолютно согласна с Львив Кроу. То, что слова пишутся раздельно, первое слово в предложении - с большой буквы, а между словами нет точек, дети знают еще в первом классе. Вас никто не унижал, не оскорблял, все сочувствуют вашей тяжелой жизни, но это же не повод писать то, что другие элементарно не в состоянии прочитать.
Esmeralda88
Цитата
І яким чином я її споганив?

В однiй із тем я уже писав, що я приношу свої вибачення за неграмотнiсть. Я дуже радий, що ви всi маєте вищу освiту. На жаль, у мене такої змоги в житті не було, і я в цьому не винен. Якщо вам подобається, то створюйте тему про мене, глузуйте, ображайте мене, тикайте пальцем, висмiюйте мою неграмотнiсть. Я думав, що тут сидять нормальнi люди: щирi, високоморальнi, але розчарувався в цьому. Ви... ви просто не знаете, що робите. Ви не знаете, що таке життя, що таке бiль. Ви говорите про щось високоморальне, а через декiлька хвилин поливаете брудом, плюєте в очi, смiєтесь. Будь ласка, я радий, що я змiг Вас всiх розвеселити.)

Елементарно, Ватсон. Мені здається, в такому варіанті читати легше.
maestus
Так,звичайно.Досить дивно,але я незнайшов слово Грамммммммадназдь у словниках.
Невже тему створили неграмотнi адмiнiстратори?
Також цiкаво,чому адмiнiстратори роблять помилки?
Було дуже цiкаво поспiлкуватись з псевдо-готами.
Усього Вам найкращого.готи....
Esmeralda88
Слово "ирония" Вы тоже в словарях не нашли?
Aida Mannerheim
Ой, как все грустно здесь... Взгрустнула, пока дочитала до конца. Скажу лишь одно (я всегда это говорю): как писать - это личное дело каждого, никого осуждать и обсуждать не буду. ИМХО: не люблю коверканье и всякие "превед-медведы". Обилие этого действительно иногда усложняет прочтение текста. Помнится, когда-то и смайлы не жаловала, но сейчас использую их (стараюсь не злоупотреблять), чтобы долго не объяснять эмоции и т.д. Больше люблю ремарки, как в драматическом произведении. По-моему, они прекрасно смогут выразить многое. Сейчас они тоже используются, но словно в тегах смайлов, которых нет в наличии. По типу: *радостно*, *меланхолично*, *THUMBS_UP* и т.п.
Dark_Within
а я вот обычно начинаю предложения с маленькой буквы. еще никто не жаловался.. smile.gif
Aida Mannerheim
Цитата
а я вот обычно начинаю предложения с маленькой буквы. еще никто не жаловался..

Ну, это уже нюансы. Так ведь все равно все понятно))
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия UGP © 2001-2019 Ukrainian Gothic Portal