header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

26/06 MOLCHAT DOMA повертаються з концертом до Києва

Iryna Kalenska on Июнь 22, 2021

MOLCHAT DOMA за останні пару років стали одним з найпомітніших молодих пост-панк гуртів пострадянського простору. Три повноформатника, контракт з берлінським лейблом і масштабні тури по всій Європі привернули увагу до молодого Мінського колективу не тільки на батьківщині, але і в абсолютно різних точках земної кулі. Всього за кілька років гурт перетворився на головний феномен постпанку. Трійка з Мінська впевнено відкатує європейські та американські тури. І ось уже під кінець весни цей інді-феномен приб’є хвилями ностальгії до Києва.

Культовий альбом музикантів «Этажи» став одним із найкращих у жанрі постпанк-року, випущених із 2010 до 2019 року. У топі сингли гурту знаходяться поряд із релізами Девіда Бові, Ніка Кейва, Slowdive, Motorama, Lebanon Hanover, Kontravoid, Have a Nice Life, Wire, Chromatics, Cold Cave, Die Selektion, DIIV, Soviet Soviet. У кінці минулого року їхній трек «На дне» став саундтреком у рекламній кампанії нової колекції бренду  Hugo Boss. Якщо ви хоча б зрідка буваєте в TikTok, тоді MOLCHAT DOMA вам точно відомі. Саме під їхній трек «Судно» наші юнаки пилять відоси з постсовковими реаліями, а молодь із Заходу під ці звуки несамовито відривається.

Донедавна головна фан-база MOLCHAT DOMA розташовувалася саме там. Хлопці й досі самі не можуть звести все докупи: чому західні слухачі першими вподобали їхні ностальгійні мотиви. За легендою, перший інтерес із Заходу почав липнути до гурту після якогось збою алгоритмів YouTube. Тоді їхній трек «Этажи» став з’являтися в рекомендаціях абсолютно різних людей, зокрема в Європі та США.
 
Наші вуха почують у їхньому звучанні неприховані постпанк-мотиви від групи «Кіно». Іноземці чують у них ментальне продовження Motorama. Але в одному всі сходяться точно: це ностальгія не за минулим, ця ностальгія стосується майбутнього. Ця сувора, дивна, часто депресивна, але спонтанна та м’яка музика готова розшифрувати новий культурний код Білорусі.

Вона буде зрозуміла тим, хто наживо ходив на Цоя і, тим, хто зараз піде в Google шукати, хто це такий. Звукова естетика 80-х, яку відіграють MOLCHAT DOMA, знову стає актуальною. А дехто й узагалі впевнений, що вона нікуди не зникала, просто тепер це знову набирає первинної форми. Адже лише нам ті часи пам’ятаються дефіцитними, застійними та відстійними. У всьому світі 80-ті асоціюються із сучасним ренесансом: поява нової моди, нової музики, нових культур. MLCHAT DOMA несвідомо заскочили в актуальний вагон старого «Електрона».

Поринути з головою в ностальгічну атмосферу постпанку, синті-вейву та неонового мороку українські фанати інді-року зможуть уже 28 травня в Києві на відкритій арені Зеленого театру.  

ДЕ: JARD (Jäger Residenz), ВДНГ, 19 п., Київ 

КОЛИ: 26 червня, 19:00 

КВИТКИ: concert.ua/uk/event/molchat-doma

ЗУСТРІЧ НА FACEBOOK: www.facebook.com/events/1146804115760173/

 202 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.61Rating: 4.61Rating: 4.61Rating: 4.61Rating: 4.61 (всего 103 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Stas Kopp


Correspondent in Berlin, Germany