Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: про готику, власне:)
Ukrainian Gothic Forum > Дополнительные форумы > ARCHIVE
Тема навіяна історією з вараксовою статтею. Вчора з коханим сперечалися півночі наскільки правомірно пов`язувати готичну сучасну субкультуру з готичним літературним напрямком 18 сторіччя? я аж захрипла:) і подумала,що може стане ясніше якшо до наших думок з цього приводу добавляться й ваші:)

Якшо хтось хоче взяти участь в цій дискусії, давайте почнемо з визначення власне самої назви? Кор та Тірант, я б дуже хотіла й вас тут бачити:) бо з чим я погоджуюсь, так з тим шо домінантою в сучасній готичній субкульутрі є саме музика. А ви добре, як мені здається, знаєте історію виникнення музики - це та тема, в якій я "плаваю".

Але ж все інше - інфернальний імідж, атмосфера, певні образи і теми, потяг до містики? На мою думку, тут прослідковується безпосередній зв`язок саме з одноіменним літературним напрямком 18 сторіччя і цей зв`язок ми аж ніяк не можемо ігнорувати. Чи як ви вважаєте?
cyrill3
Але ж все інше - інфернальний імідж, атмосфера, певні образи і теми, потяг до містики? На мою думку, тут прослідковується безпосередній зв`язок саме з одноіменним літературним напрямком 18 сторіччя і цей зв`язок ми аж ніяк не можемо ігнорувати. Чи як ви вважаєте?

Я б сказав, що це скоріш пов'язано з езотерічним напрямом релігії та філосфії, які виникли в кінці 19 початку 20 сторіччя, і про яки не дуже багато говорять, тому що після першої світової та революції 1917 р цей напрям майже зник, але залишив свої коріння. В свою чергу він може бути пов'язаний з чимось, що виникло ще раніше, але такої інформації в мене немає...
От зараз перечитав і завагався...
в кінці 19 початку 20 сторіччя

ці напрями були найбільш розвинені, а виникли всеж таки мабуть раніше...
"Я б сказав, що це скоріш пов'язано з езотерічним напрямом релігії та філосфії, які виникли в кінці 19 початку 20 сторіччя, і про яки не дуже багато говорять, тому що після першої світової та революції 1917 р цей напрям майже зник, але залишив свої коріння."

Кириле, а з якими конкретно і що спільне? Я просто дуже хочу щоб новий фак був гарним:)
Lissa
На цьому топіку збиратиметься інтелектуальна еліта УГП :)

я мушу мовчати, бо думку маю, але доказати не зможу з фактами на руках...
Ліса, а може подоводиш думку?:) це так необхідно:)

коротше, у мене таке уявлення:
існує, грубо кажучи, три готики:)

1. архітектурний напрямок часів середньовіччя. Готикою його назвали пізніше, щоб вказати на варварський, з точки зору ренесансової людини, харктер: зруйновані ідеальні канони античності. До сучасної готичної субкульутри середньовічна готика має відношення постільки-поскільки:

а) готи люблять готичні собори і їх атмосферу (невдало сказано, пізніше придумаю гарно:))

б) в літературі таємниць і жахів часто дія відбувається в готичному замку, капеллі і т.д

в) ніяк інакше не пов`язано:)

2."У витоків європейського романтизму" з`являється готична література (якшо я не помиляюсь сам Горацій Уолпол вперше на заголовку свого роману "Замок Отранто" пише "Готична повість")
В цей час просинається цікавість до середньовіччя і термін "готика" відсилає нас вже не до варварського племені, а до "темних часів" європейської цивілізації. Саме тематика готичного роману і має певний зв`язок з тематикою сучасної готичної субкультури, саме вона вплинула на неї..я так думаю. Запозичивши ще з меланхолічної англійської лірики та цвинтарної поезії темну романтику: смерть, всесвітня туга, меланхолія, скорбота, автори готичного роману розвивають ці теми у своїй творчості. Вампіри та інфернальні істоти, тяга до містики і потойбічного світу (хай хоч і у декого пояснюється в кінці раціонально) ми бачимо в субкультурі..хіба ні?

3. ну і власне сучасна готична субкультура

Мені здається шо для написання гарного фака треба якраз визначитись з усім і відкинути зайве.

Ой треба трошки попрацювати, я допишу через якийсь час:)
cyrill3
Кириле, а з якими конкретно і що спільне? Я просто дуже хочу щоб новий фак був гарним:)

я не думаю що це треба включати в ФАК. На початку 20ст повиникало багато маленьких клубів, або сект езотереків, вони змішали в одну купу знання декількох релігій та філосавських течій. Офіційна церква вважала їх сатаністами,хоча влади вона тоді вже не мала, тому вони не дуже переслідувалися. В їх віруваннях було багато містіцизму, наприклад, визивання мерців, магія і таке інше. Усей цей бред вважався страшною таємницею.
Типовим прикладом єзотеріка можно вважати Густава Майрінка, в його книгах дуже багато езотерічних думок...
ну Майрінк то особлива тема:)

а ти маєш на увазі спіритичні захоплення? я про них мало знаю, хоча в мене є цікава книжка "Иллюстрированная история суеверий и волшебства", та я чомусь поки шо тільки картинки розглядала та вибірково читала..
cyrill3
а ти маєш на увазі спіритичні захоплення? я про них мало знаю, хоча в мене є цікава книжка "Иллюстрированная история суеверий и волшебства", та я чомусь поки шо тільки картинки розглядала та вибірково читала..

Щось у цьому дусі.Я теж знаю не багато, вони мене не дуже цікавили. Я більш цікавився філософією, а не історією ії виникнення...
ну і ще ми дійшли до висновку шо треба вивірити і розмежувати всі дефініції і поняття. Наприклад, про який готичний світогляд може йти мова. Тільки про світосприйнятт (або світовідчуття)

я тут по троху на роботі вириваю час:) це не діло:)
вже на основі деяких суперечок я тепер більше схиляюсь до такого висновку:
1. субкультура, яка виникла в 1979 році, спочатку не мала нічого спільного з однойменною(збіг обставин) літературою
2. під впливом такого милозвучного епітету як "готика" відбувся деякий ухил в сторону тематики готичної літератури і як наслідок пов"язування понять гот. музики і літератури, виникнення стереотипних(на мій погляд часто хибних) логічних зв"язок "готи=вампіри", "готика=мрачьно", "готика і гатічіскає міраваззрєніє"...
3. однак на мій погляд, цей зв"язок(з літературою) не є тотальним і всеохоплючим, таким, що впливає на всю субкультуру без винятку. це не так.
...
на мій погляд потрібно розрізняти субкультуру і те, що приваблює її носіїв, але не входить до субкультури(вампіри всілякі там, основи спорудження релігійних споруд у готичному стилі, ...)
...
3а. те саме можна сказати і про кіно. готичне кіно - це типовий приклад ярлику, а не усталеного терміну

саме головне на мій погляд - це те, що "готичним" потрібно називати те, що склало субкультуру(ту, що з 1979 :) існує) та виникло як результат її існування, все, що було до - витоками, тим, що вплинуло на виникнення явища.
...
я це пишу як людина, що не вважає себе готом, тобто в мене є плюс - відсутність фанатизму при розгляді цього питання, а також хвороби, яку я назвав би "планета Готика"(тобто все оточуюче фанатичний гот вважає готичним :), незважаючи ні на що)
а от мене приваблює якраз не стільки музика, скільки все те, що ти не включаєш, Коре, до готичної субкультури:)
головне зробити вірні висновки в такому разі... =)
Calypso
2 Core

2. під впливом такого милозвучного епітету як "готика" відбувся деякий ухил в сторону тематики готичної літератури і як наслідок пов"язування понять гот. музики і літератури, виникнення стереотипних(на мій погляд часто хибних) логічних зв"язок "готи=вампіри", "готика=мрачьно", "готика і гатічіскає міраваззрєніє"...

Друг мой...ты все перепутал с точностью ждо наоборот... Именно музыкальное направление ЗАИМСТВОВАЛО название у литературных (архитектурных) изысков прошлого. Термин ГОТИЧЕСКИЙ РОМАН и ГОТИЧЕСКАЯ НОВЕЛЛА широко известен в зарубежной литературе позднего 18-го столетия, к слову, равно как и термин ТЕМНАЯ РОМАНТИКА.
Несмотря на мое категорическое несогласие с Ворраксом, которого я все же всецело уважаю как собрата по вере, в чем-то он прав...
А статья его лишь комментирует другую статью...написаную человеком, которому руки поотрывать стоит за такие вещи.
Более ни слова...
2 Велветвамп... Эта тема поднимается с частотой раз в... Посему, интересна она лишь тем кто не учавствовал в предыдущих дискуссиях. Кор не даст соврать.

Music: Бонч Бру Бонч
Именно музыкальное направление ЗАИМСТВОВАЛО название у литературных (архитектурных) изысков прошлого.

ну я в свою очередь не помню точное число упоминаний о том, что музыку "готикой" назвали весьма случайно. заимствование же - целенаправленный процесс... :)

Термин ГОТИЧЕСКИЙ РОМАН и ГОТИЧЕСКАЯ НОВЕЛЛА широко известен в зарубежной литературе позднего 18-го столетия

с чем я всех литературоведов и поздравляю, не имею возражений, поскольку так оно и есть...

всецело уважаю как собрата по вере

ну эти самые собратья не раз упоминали и обращали внимание на то, что сотонизм в их понимании верой не является. почитав давным-давно их материалы я полностью с таким утверждением согласен.

Эта тема поднимается с частотой раз в... Посему, интересна она лишь тем кто не учавствовал в предыдущих дискуссиях. Кор не даст соврать.

мне гораздо больше приятны именно такие споры, нежели разборки, недавно всецело оккупировавшие "тематические" форумы...
дополнение: кусок, который ты цитируешь, повествует о дальнейшем развитии гот. субкультуры, а не о ее зарождении! в контексе развития гот. субкультуры то, что ты пишешь, не подлежит сомнениям, я собственно о том же и написал изначально.
"Эта тема поднимается с частотой раз в... Посему, интересна она лишь тем кто не учавствовал в предыдущих дискуссиях. Кор не даст соврать"

нічого поганого не станеться якшо якраз цю тему ми піднімемо хоч в сотий хоч в тисячний раз, бо вона зараз актуальна:) щоб написати фак, треба розібратися, але якшо ви, шановний, вважаєте для себе все остаточно проясненим то напишіть мені будьте ласкавим, свою точку зору..бо для мене, наприклад, забагто протиріч і неясностей
Calypso
2 Core
Ничего не отрицаешь, со всем соглашаешься, но не отступаешь от своей точки зрения. Попахивает двуличием и резонерством:)))
причем тут зарождение? историю все знают...почти... а наш фак после известных событий приобрел завидную популярность
2Calypso:
ты не понял о чем я... =)
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия UGP © 2001-2019 Ukrainian Gothic Portal