header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Стімпанк від Lin Corsets – сучасна неформальна мода з присмаком вікторіанської розкоші

Вaronessainred on Сентябрь 20, 2017

Продовжуючи огляд українського стімпанку, хочеться звернутися до його виявлення в одязі. Так склалося, що найхарактернішим елементом жіночого одягу вікторіанської доби став корсет. Звужена талія, високо підняті груди, заокруглені стегна стали еталоном зовнішності героїнь фантастичних романів. Проте сучасні художні та кінематографічні твори не акцентують увагу на історичній конструкції вікторіанського корсета, натомість еклектично поєднують елементи костюма різних історичних епох. На тлі такого синтезу виникла своєрідна тенденція корсетів у стилі стімпанк, яка базується, насамперед, на підборі матеріалів й декорі. Для сучасних корсетів у стилі стімпанк немає значення фасон та крій, натомість актуальна кольорова гамма – коричневі, чорні, золотисті, руді, сірі відтінки переважають, проте досить затребуваними є також насичені червоні й сині. Основним матеріалом є різна за складом тканина, але деякі моделі виконуються із шкіри. Декорування часто містить металеві деталі, такі як елементи годинникових механізмів, пряжки, ланцюжки, різноманітні підвіски і масштабні застібки. Загалом у світі мода на корсети набула поширення на початку ХХІ століття, 2010-ті роки пройшли під знаком становлення стилю стімпанк в корсетних виробах. Майже миттєво майстрині-корсетниці з різних західних країн, які працювали в напрямку готичних та еротичних корсетів стали створювати окремі моделі та цілі колекції з численними елементами механіки, тим чи іншим чином введеними в образ:аплікації, металевий декор, великі застібки. Такі відомі світові бренди, як Royal Black, Dracula Clothing, Bibian Blue розробляють нові моделі й вдосконалюють прийоми втілення стімпанку у корсетних виробах. Скоро наростаюча модна хвиля досягає і «берегів» СНГ: Irissa, Moriel Corsetry, Андрій Канунов оновлюють свій «репертуар» моделей, створюючи ефектні та цікаві образи. Серед українських майстерень особливо виділяється Alice Corsets, яка, працюючи над корсетами із використанням високоякісних матеріалів, оновила уявлення наших співвітчизниць про корсети.

Розглядаючи вітчизняні вияви стімпанку в корсетній моді, хочеться навести в якості приклада київську майстерню корсетних виробів Lin Corsets, засновану в листопаді 2016 року. Порівняно молода студія спеціалізується на створенні цікавих, характерних й неповторних образів, використовуючи історичний крій та розробляючи власні авторські фасони.

Майстри студії працюють з високоякісними матеріалами українських і європейських виробників: всі клейові матеріали лише із натуральної бавовни, в якості підкладки використовується льон, шви укріплюються спіральними кісточками з німецької сталі. Всі вироби включають велику кількість ручної роботи, що надає тонкого історичного шику.

Ідея створювати корсети постала на тлі багаторічної історії реконструкції історичного вбрання і кованих виробів майстерні Steel Mastery. Її представники, приймаючи участь в різноманітних виставках й фестивалях реконструкторів, поціновувачів фентезі та фантастики, визначили для себе цікавий шлях подальшого розвитку з урахуванням вже набутого досвіду художнього моделювання і міжнародного співробітництва для подальшої реалізації свого товару. 

Колекція корсетів у стилі стімпанк має кінематографічно-фотографічну історію: автори надихалися такими фільмами, як «Заборонений прийом», «Ван Хелсінг», «Дикий, дикий Захід» а також амбротипами ХІХ століття. У корсетах поєднуються пишні гардинні полотна з геральдичними орнаментами й атласний декор, котонові основи й атласні стрічки, штучна шкіра та металеві елементи, матова фактура штучної замші із блиском штучної шкіри. Окремі вироби за бажанням замовниць виготовляють з натуральної шкіри, яка формується на спеціальних колодках. Форми максимально урізноманітнені – від класичного високого корсету вікторіанської доби до короткого підгрудного початку ХХ століття; від історичної форми ribbon до синтетичного поєднання корсету із подовженим мундиром. Кольорова гамма базується як на вже традиційних для стилю стімпанк коричневих, чорних і золотистих відтінках, так і на яскравих – червоних, синіх, фіолетових. Для кожного виробу розробляється унікальне оздоблення з декоративних елементів, які поєднують метал, бісер, тканини, пір’я та ін.. Завдяки вишуканому декору корсети Lin Corsets здатні проілюструвати будь-який настрій своєї власниці.

У наступних статтях я планую докладніш розглянути вияви стімпанку в одязі й в дизайні інтер’єрів. 937 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всего 40 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Albert Buchatskyy


Корреспондент УГП в Лейпциге. Дизайнер.