header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Iren Fox – ювелірний стімпанк

Вaronessainred on Авуст 25, 2017

Як відомо, зовнішній вигляд людини ілюструє її стан душі – мінливий або постійний, натхненний чи сонливий, сповнений радощів або скорботи. Пошук свого стилю, який би ідеально ілюстрував внутрішній світ, значно полегшила робота письменників-фантастів кінця ХХ – початку ХХІ століття. Саме в цей період виникають численні субкультури, які ґрунтуються саме на створених їхньою уявою світах, які часто описані до найменших дрібниць, таких як вбрання, прикраси, аксесуари, зброя. Саме на початку нинішнього століття в світі набуває популярності стімпанк – потужна субкультура, зовнішніми атрибутами якої стали елементи техніки вікторіанської доби, такі як: часові механізми, захисні окуляри, прототипи робототехніки, захисні обладунки працівників індустрії, та ін..Світи формуються довкола уявних суспільних устоїв, залежних від досягнень індустрії. Мандруючи шляхом, прокладеним знаменитими творцями ХІХ століття, такими як ГербертУеллс, Жуль Верн, Альбер Робіда, сучасніші майстри жанру подали своїм шанувальникам потужні моделі альтернативної реальності, докладно описуючи зовнішній вигляд й побут своїх персонажів. Змодельовані в уяві письменників фентезі, альтернативної історії, наукової фантастики події та герої знайшли відображення у моді, ставши невичерпним джерелом натхнення для модельєрів, дизайнерів аксесуарів і прикрас. Стімпанк знайшов своє вираження і в предметах інтер’єру – дизайнери використовують елементи індустріального побуту, масштабні промислові механізми для своїх виробів. Для України проявлення стімпанку не таке характерне, як для країн Заходу, проте він має своїх поціновувачів на вітчизняних теренах, і низка творчих майстерень обрала його своїм основним напрямом. В циклі статей я пропоную познайомитися з українськими представниками моди та дизайну інтер’єру, які створюють вироби в стилі стімпанк.

Першу статтю хочу присвятити творчості Ірен Проскуріної, яка займається створенням прикрас в стилі стімпанк вже 7 років, і відома під псевдонімом Iren Fox. Зростаючи в невеликому індустріальному містечку на Луганщині, вона з дитинства захоплювалася шиттям й моделюванням. Як твердив Зігмунд Фрейд, саме дитячі мрії та бажання правлять людськими вчинками в зрілому віці, і ми можемо побачити, як дитячі мрії Ірен перетворилися на унікальний авторський стиль, зробивши її майстерню пізнаванною. Проте вона не відразу захопилася створенням прикрас: спочатку було валяння сумок, виготовлення брошок з фетру, створення декупажних пляшок вина, ліплення з полімерної глини… Ірен дала вихід також своїм організаційним здібностям – організовуючи виставки, вона набувала досвіду безпосередньої реалізації своїх виробів. Саме завдяки участі у виставках вона познайомилась з художником та дизайнером одягу Наталею Волковою, яка і відкрила для неї поняття «стімпанк». Цей новий для Ірини напрямок включав у себе всі її улюблені елементи –костюми, зброю, декорації, і, звичайно ж, прикраси. Тоді, в 2010 році в місті Сєвєродонецьк сформувалася нова творча особистість, яка присвятила себе створенню прикрас й аксесуарів у стилі стімпанк. У 2014 році вона переїхала до Києва, де невдовзі змогла створити власну майстерню та організувати постійно діючий стенд у магазині авторських виробів Podval art store.

Першими матеріалами стали елементи годинникових механізмів, які Ірина заливала епоксидною смолою. Часто рідкісний елемент старовинного годинника ставав основою для виробу, зумовлюючи таким чином його унікальність. Через це деякі її прикраси неповторні, існують лише в єдиному екземплярі. Майстриня обожнює відвідувати барахолки, на яких можна знайти цікаві старовинні предмети, або ж матеріали для майбутніх виробів. Часто вона відвідує блошині ринки за кордоном, спеціально вибудовуючи свій маршрут відносно ярмарків та фестивалів. Натхнення Ірина черпає з музики та фільмів, процес створення прикрас відбувається виключно під супровід улюблених плей листів. Також потужним джерелом натхнення вона називає українську майстерню масок та аксесуарів Bob Basset, виробами яких захоплювалася ще до знайомства з культурою стімпанку.

Розглядаючи її роботи докладно, можна відзначити багатогранність творчості Iren Fox – найрізноманітніші за формою кулони, браслети, маски, окуляри, капелюшки… Серед матеріалів переважають спеціально підібрані елементи часових механізмів, фабричні намистини і деталі, проте часто майстриня використовує пір’я та шкіру.

Звернення до складної, філософсько-насиченої культури стімпанку залишається нехарактерним для вітчизняних майстрів, проте серед представників неформальних субкультур все частіше зустрічаються окремі елементи цього стилю – годинникові механізми, ключі, деталі старовинної техніки. Саме Iren Fox на сьогоднішній день є одним з найбільш цікавих та затребуваних дизайнерів прикрас, які виводять некоштовну ювелірну справу на якісно новий рівень. Її плани на майбутнє досить амбітні: брати участь в наймасштабніших світових ярмарках й фестивалях авторського мистецтва. 

Український стімпанк набуває цікавих форм та втілень, проникаючи в різні сфери життя. В наступних статтях цього циклу я розкажу про його виявлення в одязі й у предметах інтер’єру. 

 

 1631 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.98Rating: 4.98Rating: 4.98Rating: 4.98Rating: 4.98 (всего 172 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Nickolay Makhin


Редактор раздела переводов (Translation section) - www.translations.gothic.com.ua