header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (1 добавлено)

Любко Дереш - Архе

Oksana Sergienko on Декабрь 10, 2008

  

Роман, що складається з трьох історій, спочатку видається чимось божевільним, нелогічним і взагалі позбавленим здорового глузду. Але саме це божевілля і примушує перегортати сторінки одну за одною.

 Книга має декілька видань: українською та польською.

 

Ви можете собі уявити світ між рядками?  Ризикнете прогулятися смужками літер? Кричати у небо назви хімічних елементів, дзвонити з  телефону, який не під’єднаний до жодної з ліній і чекати на дзвінок від БОГА?  Тоді вперед! 

Терезка – головна героїня роману – одразу викликає у читача симпатію та прихильність до своєї персони. Автор пише: «Що могла Терезка на прізвисько Температура розповісти про саму себе.
Вона була жахливим співрозмовником — поки видавиш із неї слово, всі нерви з'їси. Більшість народу, з яким вона спілкувалася, і досі переконана, що з них невимушено знущалися. Невідома сила стає на заваді й не дозволяє бачити образ Терезки цілісно. У гру вступає непояснима тугість, яка затягує внутрішній зір рябим шерехтінням. (Це дратує — коли дивишся на когось, але не можеш побачити його двома очима нараз). На цю дівчинку взагалі важко дивитися прямо, важко у фізичному значенні: очі несамохіть зісковзують униз і вправо. А хто дивиться просто, у того ріже в очах і болить голова. Це не можна пояснити, але це правда».  Образ відлюдної істоти, якій начхати на людей, які їй не цікаві, яка пірнає з головою у власні роздуми, створюючи власний світ, сприймаючи інформацію аж надто буквально і через це Терезка частенько знаходиться на межі божевілля. Її легко ввести в оману, але тільки на хвильку – майже одразу Температура відчуває щось не те і зазнає сумнівів щодо вашої персони, а відтак вона просто абстрагується від вас і зазвичай робить вигляд, що ніяковіє.

Місце дії роману: сучасний Львів, який читач споглядає крізь калейдоскоп різноманітних субкультур, їхніх зборів, ритуалів і чудернацької ідеології. «А ми – ми, як завжди, проти. Ми шизіємо від свободи». Мандрівки напівзруйнованими будівлями, старовинними вулицями міста – все це створює готичний настрій роману. Більшість персонажів привносять до сюжету елементи деструктивну усвідомлення прочитаного: субкультурщики, жебраки, бомжі, художники, естети, бариги, архемани, енергетичні вампіри – це вихор, який спіралеподібним гвинтом закрутить вашу підсвідомість од нестями! Шок пост-прочитання гарантую протягом кількох днів (а то і тижнів).
Власне, що таке АРХЕ? Це наркотики - очні краплі, популярність котрих  захлиснула місто одного прекрасного літа. Хоча ні. Це не просто наркотики. Це нова модель світосприйняття, це новий напрямок усвідомлення дійсності, так званий тріп у глибину текстового формату Всесвіту. Головне не залипнути на  крапці! «"Архе міняє", - любили повторювати архемани. "Архе розсіює, архе збирає", - додавали вони. Практично кожен, хто закрапувався хоч би раз, виносив зі своїх видінь тверде переконання: краплі готують людству НОВУ ДОБУ.» Принцип тутізараз. Забути про минуле, не перейматися майбутнім, коли ти перебуваєш у стані загостреного усвідомлення, для тебе важливо те, що відбувається саме тут і зараз. Важлива теперішня мить, твоє відчуття цієї миті і усвідомлення її сенсу всеохоплюючого космічного масштабу! Це нам демонструють друзі (хоча скоріше - знайомі) Терезки, сама Температура, клуб галогенів, опера скрипу, маестро…

 Маестро – один з центральних персонажів роману воістину майстер інтриг, загадок. Він намотує на клубок своїх задумів Ваші нерви. «немає різниці між «вигаданим» і «дійсним», міркує маестро. Різниця у площині усвідомлення».  А може все це підступний задум маестро: ввести на ринок  ультрановомодну   фішку  - краплі для очей, естетизувати образ піпетки, приплести до нього асоціації кришталево-чистої води і дарунків мертвого моря? А раптом, маестро – вигадка, чи сам Дереш – вигадка Маестро? Це вам, шановні читачі доведеться розгадати самотужки, помандрувавши сторінками «Архе» .

ОБЕРЕЖНО! Даний текст самоусвідомлюється. Архетипові формати:
- звичайний режим уваги;
- стан зміненої свідомості тексту;
- розширене сприйняття текстом читача;
- СТАН ГОТОВНОСТІ;
- розчинення смислів.

  Надмірна концентрація уваги на Об'єктах може призвести до короткотривалих емоційних коливань.

Не розглядати за кермом.

 17824 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.81Rating: 4.81Rating: 4.81Rating: 4.81Rating: 4.81 (всего 108 голосов)
comment Комментарии (1 добавлено)
  • image Прочитавши цю книгу, зробила висновок - "Архе" - для обраних. Просто далеко не всі захочуть поринати у глибину суті, істини, змісту... Тут піднімаються дуже цікаві теми, які варто оцінити. Свідомість пднімається вище неба, вище себе, я і сама ставала дивною, подібно персонажам - наприклад, я почала носити у кишені штанів канцелярський ніж. Варто відмітити мову написання. Супер. Улюблений уривок - коли на Високому Замку героїв застукала міліція, почався допит, аж раптом задзвонив телефон.. Я в захваті, чесно!
    (Опубликовано Підтоптана Анастасія)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Svetlana Kazmerika


Корреспондент Портала в Латвии. Рецензент