header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (1 добавлено)

Ірина Хомин «Сакрал» - Шляхами раннього Бальзака?

Vasyl Puzanov on Ноябрь 06, 2009

- Хто ви, в біса такий? – не витримала Тереза. – Який, до дідька етикет? У мене життя стає схожим на статтю з «Интересной газеты» в стилі містики!

Ірина Хомин - Сакрал

 

Роман «Сакрал» Ірини Хомин, нагадує творчість Оноре де Бальзака. От тільки не того Бальзака - титана, що здивував Францію та Світ своєю «Людською комедією», а Бальзака молодого, що женеться за комерційним успіхом і славою, того, який на швидку руку, написав кілька малоцінних готичних романів, що він безуспішно хотів опублікувати у відомих видавців.

 

Важко сказати напевне, але чи то видавці сучасності себе в гріш не ставлять, чи то «піпл готовий хавати» геть усе, чи то класичні критерії критики й естетики нині у забої, втім роман Ірини Хомин «Сакрал» не тільки опубліковано, а він ще й став, не багато не мало, номінантом конкурсу...

 

Це - один із кращих творів! А які тоді гірші? Просто набір слів із претензією на зміст, структуру й концепцію? Ні, ні, я в жодному разі не виступаю за цензуру. Я виступаю за здоровий глузд. Редактори й видавці, на жаль, видно просто розучилися «вказувати на двері» молодим й «перспективним» літераторам.

 

Хоча, цим самим літераторам, теж потрібно віддати належне, вони тепер - справжнісінькі універсали, в одному романі тобі й вірші й проза, цікаво, як там ще авторських малюнків не виявилося або диска з атмосферною музикою власного авторства... Та й в анотації написано, що творчість для автора - крила... От тільки крила, як відомо, різні бувають... Втім, перейдемо до безпосереднього огляду твору.

 

Типовий шаблоновий готичний роман, про почуттєву й художньо обдаровану дівчину, що постала перед страшною таємницею й розв'язала її. Реалізація концепції готичного роману більш ніж банальна, особливо це видно на рівні локацій: старий будинок у провінції, підземелля оперного театру, традиційний будинок з каміном, проклятий палац (у сні головної героїні - Терези). Також не дають розігратися уяві прояву потойбічного: привиди, демони, лиходії. Все це вже було, і, було в набагато цікавіших редакціях.

 

Головним чином використаються односкладові, просторічні слівця й звороти, порівняння, замість художнього стилю мовлення, майже повсюдно - розмовний. Вітіювата манера викладу, надмірна деталізація. Моментами автор вдається до простої механічної описовості. Банальні, передбачувані й художньо масні жіночі переживання «чуттєвої дівчини». Сюжет, що будується, по суті, на образі головної героїні й її, наче б то, багатому внутрішньому світі. Сильно відчуваємо непотрібний і невиправданий пафос значимості, глибини, високої філософії. Фактично, найпримітивніші діалоги часто про повсякденні речі, які запросто могли б відбутися між, приміром, кіоскерками. Досить слабко виписані персонажі. І хоч хепіенду в романі – немає, підсумки всьому підбито вкрай непоказно і якось сильно по-дитячому, занадто награно, наївно.

 

Отже, як ми бачимо, нічого видатного не спостерігається, але навкруги витає впевненість у добротності твору в його елітарності. Можна резюмувати, що твір придатний лише для всеїдного обивателя, якому однаково яку книгу поглинути на сніданок...

 

 8961 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.67Rating: 4.67Rating: 4.67Rating: 4.67Rating: 4.67 (всего 24 голосов)
comment Комментарии (1 добавлено)
  • image Книжка просто супер. Ірина прекрасна письменниця. Захопливий роман. КЛАС! КЛАС!КЛАС! КЛАС! КЛАС!
    (Опубликовано Валюшка)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Sergey Sez


Correspondent in Kharkiv, Moderator of Literature forum, Co-editor of Lit. Section