header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (1 добавлено)

Ірина Хомин «Сакрал» - Шляхами раннього Бальзака?

Vasyl Puzanov on Ноябрь 06, 2009

- Хто ви, в біса такий? – не витримала Тереза. – Який, до дідька етикет? У мене життя стає схожим на статтю з «Интересной газеты» в стилі містики!

Ірина Хомин - Сакрал

 

Роман «Сакрал» Ірини Хомин, нагадує творчість Оноре де Бальзака. От тільки не того Бальзака - титана, що здивував Францію та Світ своєю «Людською комедією», а Бальзака молодого, що женеться за комерційним успіхом і славою, того, який на швидку руку, написав кілька малоцінних готичних романів, що він безуспішно хотів опублікувати у відомих видавців.

 

Важко сказати напевне, але чи то видавці сучасності себе в гріш не ставлять, чи то «піпл готовий хавати» геть усе, чи то класичні критерії критики й естетики нині у забої, втім роман Ірини Хомин «Сакрал» не тільки опубліковано, а він ще й став, не багато не мало, номінантом конкурсу...

 

Це - один із кращих творів! А які тоді гірші? Просто набір слів із претензією на зміст, структуру й концепцію? Ні, ні, я в жодному разі не виступаю за цензуру. Я виступаю за здоровий глузд. Редактори й видавці, на жаль, видно просто розучилися «вказувати на двері» молодим й «перспективним» літераторам.

 

Хоча, цим самим літераторам, теж потрібно віддати належне, вони тепер - справжнісінькі універсали, в одному романі тобі й вірші й проза, цікаво, як там ще авторських малюнків не виявилося або диска з атмосферною музикою власного авторства... Та й в анотації написано, що творчість для автора - крила... От тільки крила, як відомо, різні бувають... Втім, перейдемо до безпосереднього огляду твору.

 

Типовий шаблоновий готичний роман, про почуттєву й художньо обдаровану дівчину, що постала перед страшною таємницею й розв'язала її. Реалізація концепції готичного роману більш ніж банальна, особливо це видно на рівні локацій: старий будинок у провінції, підземелля оперного театру, традиційний будинок з каміном, проклятий палац (у сні головної героїні - Терези). Також не дають розігратися уяві прояву потойбічного: привиди, демони, лиходії. Все це вже було, і, було в набагато цікавіших редакціях.

 

Головним чином використаються односкладові, просторічні слівця й звороти, порівняння, замість художнього стилю мовлення, майже повсюдно - розмовний. Вітіювата манера викладу, надмірна деталізація. Моментами автор вдається до простої механічної описовості. Банальні, передбачувані й художньо масні жіночі переживання «чуттєвої дівчини». Сюжет, що будується, по суті, на образі головної героїні й її, наче б то, багатому внутрішньому світі. Сильно відчуваємо непотрібний і невиправданий пафос значимості, глибини, високої філософії. Фактично, найпримітивніші діалоги часто про повсякденні речі, які запросто могли б відбутися між, приміром, кіоскерками. Досить слабко виписані персонажі. І хоч хепіенду в романі – немає, підсумки всьому підбито вкрай непоказно і якось сильно по-дитячому, занадто награно, наївно.

 

Отже, як ми бачимо, нічого видатного не спостерігається, але навкруги витає впевненість у добротності твору в його елітарності. Можна резюмувати, що твір придатний лише для всеїдного обивателя, якому однаково яку книгу поглинути на сніданок...

 

 9337 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.67Rating: 4.67Rating: 4.67Rating: 4.67Rating: 4.67 (всего 24 голосов)
comment Комментарии (1 добавлено)
  • image Книжка просто супер. Ірина прекрасна письменниця. Захопливий роман. КЛАС! КЛАС!КЛАС! КЛАС! КЛАС!
    (Опубликовано Валюшка)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Valeriy Zangezi


Корреспондент в Санкт-Петербурге. Рецензент.