header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Ліричний Дисонанс 2

Polina Limar on Июнь 20, 2009

     Словосполучення «літературний вечір», мабуть, пахне для більшості моїх сучасників нафталіном. Набагато ближче й зрозуміліше: паті, оупен-ейр, перформанс, шоу, та інші західні розважальні хитрування, що зазвичай не відрізняються хоч десь глибокою інтелектуальністю. Та ж дозвілля - це не тільки, часом до безглуздості яскраві розваги, але й можливість саморозвитку, можливість духовного піднесення. Можливість нехай не набагато, але стати краще... Певно що, літературний вечір - це не заформалінений пережиток-анахронізм, а антикварний шедевр середини-кінця XIX століття, чудовий урок вічних цінностей, прагнення людини до досконалості до абсолюту, яке ніколи не минає.

     Літературний вечір, як невід'ємний компонент богемного життя письменників і поетів, щонайкраще відбиває аристократизм і багаті традиції готичної естетики, історія якої налічує багато сотень років... Трепетливе ставлення до класичної готичної спадщини – відмітна риса більшої частини готів. Не дивно, що більшість хоче це ставлення культивувати в меншості. Мабуть саме із цією мотивацією й організовувався Ліричний Дисонанс. Мета цього заходу - показати, що готи не якісь пустоголові шанувальники похмурої музики, а естети, мислителі, творці. Звичайно, музику, як субкультуро-формуючий компонент не варто списувати з рахунків, проте й зводити субкультуру до однієї лише музики, до музичному фан-клубу - вкрай примітивно. Отже, зваживши всі за й проти, для другого Ліричного Дисонансу був обраний комбінований музично-літературний формат, що, до слова, в подальшому себе цілком виправдав.
   

     Арт-кафе «Чеширский Кіт», у якому проходив другий Ліричний Дисонанс, було декоровано в дусі традицій меблювання й обстановки ірландського пабу з незначними елементами постмодерна. Перше слово, що спадає на думку, коли виявляєшся в цьому приміщенні - було слово «затишне», це слово, мабуть, якнайкраще відбило суть цієї події. Весь літературний вечір проходив «без шуму й пилу», тобто без особливих затримок і безладь.

     Свято поезії розпочалося неспішно. Ніжні індустріально-психоделічні атмосферні звуки й шаманські наспіви групи Absurd Inspiration заповнили залу. Команда Absurd Inspiration причарувала всіх присутніх. З інструментів на яких грали музиканти міцно запам'яталися дві величезні залізні пружини, які висіли на дроті й по яких, час від часу, били металевою трубою. Як тільки ця, дивовижна, команда завершила свій виступ. Почалося перше відділення виступу поетів.

     У першому відділенні найяскравішими персонажами, якщо судити за реакцією публіки, були Mr.Manson й Woland. Причому якщо творчість Mr.Manson було більше схоже на просто романтичну поезію, що незважаючи на свою мінорність, хоч часом все ж була оптимістичною, то Woland презентував зовсім іншу творчу концепцію, без надії на краще загалом, його роботи закликають дистанціюватися від усього, крім того, що особисто ти любиш або ненавидиш, часом здається, що головна мораль його віршів - цей світ такий безнадійно брудний і черствий, що потрібно йти до себе в свій маленький світ. Потім пролунав досить цікавий сет DJ Quake у рамках якого в єдину гармонію були сплетені Ambient, Opera й Gothic metal.

     Незабаром на сцені з'явилися представники акторської групи «Декарт», які явили публіці символічний перфоманс на тему трагізму буття. Їх замінили Indie rock виконавці - команда «Торквемада». Музиканти грали дуже професійно й навіть цікаво, але явно на цьому заході мали нелогічний вигляд...
     

     Друге відділення почалося з виступу Вашого покірного слуги. На жаль, програма мого виступу виявилася незбалансованою й із чотирьох представлених творів публіка сприйняла тільки два. Ну що ж, і за те вдячний... Висновки зроблено... Відразу за мною виступала дівчина на ім’я Марія , як згодом виявилося, переможниця призу глядацьких симпатій, вона продемонструвала чудовий зразок слем-поезії акомпануючи читанню віршів грою на губній гармошці. І це й правда мало милий, зворушливий і душевний вигляд.

     Наступним яскравим спогадом того вечора була міні-п'єса про особливості клінічної психіатрії й непрості будні задіяних у ній людей. У цій цікавій виставі центральною проблемою було - любов, самітність і самоідентифікація особистості. На цьому закінчилося друге відділення читців. Між другим і тертім відділеннями, відбувся конкурс від журналу «Gothica». Були запрошені всі бажаючі. Їм задали два слова, що римуються, і дали завдання придумати чотиривірш на задану тему за одну хвилину. Переможець, визначався за оплесками публіки. Після вручення переможцеві призу - останнього номера журналу «Gothica» на сцені з'явилася Avant-garde metal команда «Чорна Рада». За манерею виконання цей гурт був вдалим поєднанням, елементів національної української готики , більш жорсткого хеві й подекуди готік метала. Не дивлячись на позеруватий прикид і мейк-ап, хлопці грали дійсно краще всіх, такої енергії, такої міці й такої самовіддачі не було ні в кого.
   

     Із третього відділення читців запам'яталася спільна сценка Vamp й Devolution, про те як, чи то клоун здався дівчинці чи то дівчинка клоунові. На жаль, сольний виступ Vamp й інших читців третього відділення запам'яталися слабко. Усе ж таки в наш час душа мимоволі рветься до експресивної слем-поезії, а не до безстороннього, майже статичного, декламування. Наприкінці вечора порадував Ger Doctor Alice який зачитав чернетку досить оригінальної хорор-пьеси. А також надзвичайно приємне враження залишив позакункурсний виступ-перфоманс від Devolution. Коли музики з Alice In Wonderland налагоджували апаратуру DJ Scald зачитав декілька своїх філософсько-символічних віршів на тему холодності нашої цивілізації.

     Закривали вечір Alice In Wonderland, які грали спочатку щось на кшталт ритмізованого й жорсткого готік-метала. А згодом виконали ніжні ліричні акустичні пісні. Після виступу цього колективу публіка оплесками проголосувала за того хто мав отримати приз глядацьких симпатій, перемогла учасниця, яка акомпанувала собі на губній гармошці, вже згадувана Марія. Призом став збірник поетичних творів учасників конкурсу. Ця книга була зроблена в одному примірнику й вручну. Безсумнівно ця річ буде гарною згадкою про це свято похмурого мистецтва.

     Вечір однозначно сподобався всім. Від щирого серця дякую організаторам, літераторам і музикантам.

 


Василь Пузанов Cothurnatus 2452 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всего 7 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Sergey Sez


Correspondent in Kharkiv, Moderator of Literature forum, Co-editor of Lit. Section