header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Концерт КОМУ ВНИЗ, Docker pub, 11.10.2015

Iryna Kalenska on Октябрь 13, 2015

11 жовтня у популярному пивному пабі Docker pub в Києві з успіхом відгремів концерт легендарного українського рок гурту КОМУ ВНИЗ. Колектив є особливим для української музики, як за своїм стилем, так і завдяки глибинній семіотиці текстів. В альманасі мистецтвознавця і музичного критика Олександра Євтушенка творчість «КОМУ ВНИЗ» визначена як «готик-фолк-індастріал-рок». Їм вдалося створити свій власний тип готичного року і їх темно-романтичний імідж став справжнім оригінальним іміджем української готики.

КОМУ ВНИЗ - один з найбільш професійних музичних гуртів в Україні. Кожна їх пісня має своє оригінальне коріння і зазвичай глибоко пов'язана з традиціями України. І як сказав мені Андрій Середа в інтерв'ю за декілька годин до концерту у Докері: «Ми соціальна команда. Так виходить, що ми існуємо параллельно з тими змінами і температурами, злетами і падіннями, які відбуваються в країні. А саме зараз такий момент, що Україна знову знаходиться у тому стані, який характерний для тем і пісень КОМУ ВНИЗ. І навіть є такі пісні, які ми вже давно не виконували, але зараз ми знову почали їх співати». Тому концерт у Докері подарував чудову нагоду прихильникам гурту почути багато з таких пісень, які й сьогодні є надзвичайно актуальними в цей важкий для України час.

Стосовно своїх вражень скажу, що неймовірна енергетика та гучний і в одночас бархатний голос Андрія Середи це далеко не формат концертів у пабах. Ні і ще раз ні! КОМУ ВНИЗ – це така енергія і внутрішня сила, якій потрібен простір. В якийсь момент мені здалося, що ті флюїди і харизма, які були на сцені, зараз підірвуть паб, у хорошому сенсі звичайно. Я не хочу перебільшувати, але КОМУ ВНИЗ по типу Queen мають збирати стадіони і не менше!

Стосовно самого виступу, скажу, що хліба і видовищ не було, а була запальна енергія, взаємоповага, глибока симпатія та розуміння - «ми разом, серце до серця».  «Дякую, що ви з нами», - періодично звертався Андрій до публіки у залі, - «Ми разом! Слава Україні, смерть ворогам!»

На концерті можна було почути такі старі перевірені часом хіти, як «Гей, Січ іде», « Швачка», «Клен. Вогонь», «Мажа віра», «Неба зорі», «Мамай» та моїх улюблених «Воронів», які  викликають у мене неймовірну ностальгію і водночас бажання відсторонитися від сучасного навколишнього світу з його періодичною озлобою та ненаситністю, відсутністю волі та людської свободи. Лунали і містичні «Білі демони», розкриваючі двояку природу речей, і створений в кобзарській манері, однак водночас сучасний твір «До Основ'яненка».

Почесним гостем вечору став близький друг та духовний брат гурту КОМУ ВНИЗ Арсеній Білодуб («Сокира перуна»), який заспівав разом з Андрієм Середою такі пісні, як "Ми випрягли волів", присвячену воїнам Добровольчого Українського Корпусу "Правого сектору", та «Повстанець», яка є справжнім літописом українського повстанського руху, починаючи з часів козаччини і закінчуючи актуальним сьогоденням і війною на сході.

Були виконані і пісні з нової збірки КОМУ ВНИЗ «4», яка була випущена до 200-річчя народження Тараса Шевченка: «За байраком байрак», «Холодний яр».

А ще мій діагноз – нестача казок у повсякденному житті, було скасовано, бо Андрій заспівав «Шиву» та «Ліру», і знову захотілось мріяти, як колись…

Після цього було два виходи на біс, та позитивне завершення виступу композицією «Ми хлопці з Бандерштадту».

Для себе я зрозуміла, що творчість КОМУ ВНИЗ – це цілий світ, ідеологія, філософія, пульсуюча свідомість. Це не просто рок гурт, який грає задля свого задоволення, це гурт, який сприяє розвитку мислення людини, її небайдужості до того, що відбувається навколо.  Я не бачила більш відвертішої та незламної у своїх патріотичних переконаннях та життєвих позиціях рок команди, ніж КОМУ ВНИЗ. Це не може не зворушити і якщо ти свідома доросла не глупа людина, і почуєш хоч раз у своєму житті ці пісні, ти більше не зможеш залишатися осторонь…

Сет-лист:

1. Гей, Січ іде

2. Швачка

3. Клен. Вогонь

4. Мажа віра

5. Неба зорі

6. Мамай

7. Ворони

8. Химера. Край

9. Нава

10. Білі демони

11. За байраком байрак

12. Nachtigall

13. Ми випрягли волів

14. Повстанець

15. Зоре моя

16. До Основ'яненка

17. Марш норманів

18. Ми хлопці з бандерштадту

19. Шива

20. Ліра

21. Холодний яр

_____

22. Ольстер

23. Олесь

24. Суботів

_____

25. Швачка

26. Ми хлопці з бандерштадту

Галерея концерту:

Komu Vnyz, Docker pub, Kiev, 11.10.15 - by Iryna Kalenska: http://gallery.gothic.com.ua/thumbnails.php?album=2616

 1739 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всего 7 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Iryna Sebastiana


Корреспондент, рецензент (пробный период)