header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Кому Вниз приймуть участь у заходах, присвячених 650-річчю битви на Синіх Водах, 21.03.2012

Daria Tessa on Март 13, 2012

Перелік заходів, присвячених 650-річчю битви на Синіх Водах
Метою заходів є популяризація наслідків доленосної битви на Синіх Водах (1362 р.), коли 650 років тому об’єднане руське (українсько-білоруське) і литовське військо завдало нищівної поразки монголо-татарським ордам.

Це однозначно підтвердило цивілізаційний орієнтир України-Русі як європейської країни, яка першою у Європі прийняла на себе основний удар азійських кочовиків і заплатила величезну ціну за своє бажання зберегти власну ідентичність, а також за те, щоб народи Центральної та Західної Європи не потрапили в залежність від Золотої Орди.

21 березня 2012 року Український Народний Університет (м. Одеса) проводитиме наступні заходи:

1. Куглий стіл на тему «Цивілізаційні наслідки битви на Синіх Водах»
Учасники:

Ромас Батура історик Литва. В'ячеслав Козир, старший викладач історії слов’янських народів в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова. Участник проекту "650-річчя битви на Синіх водах". Ростислав Сегеда , кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії України НПУ імені М.П.Драгоманова. Журналіст видання "Цензор.НЕТ". Участник проекту "650-річчя битви на Синіх водах".

Одеські історика та громадські діячи.

2. Творча зустріч з Литовським істориком Ромасем Батурою та Українським письменником Володимиром Рудківським автором дитячої роману «Сині води».

3. Концерт за участі гурту «Кому Вниз» та Білоруського співака Оляся Мікуся


Історична довідка:

Битва на Синіх Водах (Синьоводська битва; вірогідно між 24 вересня — 25 грудня 1362 року) — битва, що відбулася на річці Сині Води між литовсько-руським військом Великого князя Литовського Ольгерда Гедиміновича та ордами монголо-татарських правителів на Поділлі, поблизу фортеці Торговиці (тепер село Новоархангельського району Кіровоградської області).

Наслідки та значення битви:

Внаслідок здобутої перемоги Ольгерд відвоював у татар Київ i захоплене ними у середині 13 століття Поділля і розширив свої володіння далеко на південь у напрямку до Чорного моря. Перемога литовсько-руського війська у Синьоводській битві задовго до Куликовської битви 1380 року підірвала могутність Золотої Орди і поклала початок звільненню східнослов'янських народів від монголо-татарського іга.

За політичним значенням битву на Синіх Водах можна поставити вище, ніж битву на Куликовому полі 1380 р. Адже Великий князь московський Дмитрій Іванович на Куликове поле пішов для того, щоби за розпорядженням правителя Золотої Орди хана Тохтамиша привести до покори темника Мамая, який незаконно взяв собі право призначати на трон верховного хана Золотої Орди угодних йому претендентів. За це він і був покараний вірнопідданим хану князем Дмитрієм, що в подальшому все одно не врятувало Москву у

1382 р. від облоги та спалення військами Тохтамиша. Потому ще 100 років (до 1480 р.) землі Великого князівства Московського перебували під владою Орди.

Литовці ж витіснили Золоту Орду за межі приєднаних українських земель безповоротно. І хоча золотоординські хани ще здійснювали набіги на українські землі і деколи доводилося виплачувати їм данину, проте політичну владу на цих територіях вони втратили.

Приєднавши до своїх володінь Південно-Західну та Західну Русь, Литовське князівство стало величезною багатонаціональною державою, найбільшою в тогочасній Європі. В ході завоювання українських земель Ольгерд та його прибічники проявили політичну мудрість. Вони здобули собі довір’я місцевого населення насамперед тим, що намагалися нічим не відрізнятися від місцевих феодалів. Шануючи місцеві звичаї і культурні надбання українського народу, вони цілком свідомо переймали його культуру, намагалися практично використати її здобутки в усіх сферах життя.2371 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всего 3 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Nataly Dzevana


Корреспондент, рецензент (пробный период)