header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Анатомія пекла (2004)

Maryna Evilly on Октябрь 26, 2004

Сьогодні буде написана рецензія на дуже незвичайну роботу – стрічку з жанру арт-порно. Улюблена жінка-режисер – Катрін Брейя (Catherine Breillat) – і остання її робота – „Анатомія пекла”(вона ж „Порнократія”( „Anatomie de L'enfer”(Pornocratie))) – заслуговує на увагу однозначно. Правда тільки для осіб віком старших 18-ти років – порно є порно, хоч і арт. Тому всі, кому менше вказаного віку, можуть навіть не продовжувати далі читати. Але це так – ліричний відступ. Краще зосередитися на самій суті. А зосередитися варто, бо тут не все так просто.

Французька режисерка Катрін Брейя належить до тих людей, про яких говорять „без даху”. Вона відкрито у своїх стрічках говорить про те, що цивілізоване суспільство намагається не згадувати. Про таке вголос не говорять. Точніше не говорили, до певного часу. Але інформаційна революція розвивається, прогресує і набирає обертів. Її не спинити і мабуть, що краще не варто навіть намагатися. Краще визнати і прийняти. Здається світ починає це розуміти, правда не весь. Але з часом зрозуміє, я в цьому впевнена. Стрічки Катрін можуть не показувати, можуть забороняти, можуть не фінансувати, але все це не завадить їй знімати далі. Бо прихильники її творчості вже є і вони підтримують – як не матеріально, то хоч морально.

Та все ж повернемося до фільму. „Анатомія пекла” – хто б міг подумати, що у пекла є своя анатомія. А виходить є – з жіночим обличчям. Хоча це характерно для всіх фільмів Брейя – жінка на першому місці, саме проблеми жінки в центрі уваги. Звичайно, там є і чоловіки, але їх роль без жінки – просто ніщо. Багато хто може подумати – жінка режисер, отже і знімає про жінок. Хоча сама Катрін про себе говорить – коли я починаю знімати фільм, я втрачаю свою стать, перетворююсь на створіння середнього роду. Можливо і так. Саме за надто жорстоке ставлення до жінок і надто правдиве зображення їх у своїх фільмах Катрін дуже не люблять феміністки. Хоча на перший погляд здається, що повинні любити. Маячня. Краще повернемось до фільму.

Двоє головних героїв, у них немає імен. Та й навіщо вони, коли можна просто назвати Чоловік та Жінка. Досить абстрактне зображення, але, на мою думку, достатньо вдале – імена ні до чого, в такому випадку більше уваги звертається на сюжет. А він також досить специфічний. Хоча „специфічний” – це ще досить м’яко сказано. Скоріше абсурдний, божевільний і екстравагантний. Скажіть, ну хіба нормальній пересічній жінці може прийти в голову ставити над собою такі сексуальні експерименти? Почитавши трохи цю рецензію можна подумати, що на вас чекає жорстоке порно. Трохи розчарую – не жорстоке і не зовсім порно в тривіальному значенні цього слова. Скоріше дослідження психології Жінки через сприйняття Чоловіка. У картині багато філософії. Можна навіть сказати, що фільм складається виключно з сцен у ліжку, що чергуються з філософськими розмовами. Як вам таке? Вже мабуть хочеться переглянути. Я вас розумію, після першої прочитаної рецензії у мене було аналогічне бажання. Але ще трохи про сам фільм, а потім один цікавий факт.

Було б дуже нечемно не згадати про акторів стрічки. „Порнократія” – друга назва фільму та назва книги Катрін Брейя, яка стала сценарієм. По суті – інтелектуальне порно. І для такого надзвичайно важко знаходити акторів – порнозірки рідко трапляються талановитими для гри в інтелектуальному кіно, а зірки інтелектуального (ну чи ігрового) кіно навряд чи захочуть псувати свою репутацію грою в таких картинах. Але Брейя це вдалося – порнозірка Роко Зігфреді (Rocco Siffredi) та красуня Аміра Казар (Amira Casar) дуже гарно виглядають в кінодуеті. Він – сильний, мужній, вродливий... гомосексуаліст, а вона – також дуже гарна, меланхолійна і бажає закінчити життя самогубством. Якби не випадок, то так би і вчинила. А замість цього вигадала іншу забавку, цікавішу.

А тепер про той цікавий факт, що я згадувала вище. Мабуть навіть не варто дивуватися, що така стрічка заборонена для показу в Україні. До речі, Міністерством культури. А тепер те, чому варто дивуватися – в рамках кінофестивалю „Молодість’2004” буде її показано. Фестиваль проводиться за підтримки все того ж Міністерства культури України. Або я чогось не розумію, або у нашого міністерства дуже цікава політика... Ну що ж – декому від цього тільки краще, матимуть змогу оцінити цей витвір мистецтва легендарної Брейя. Приємного перегляду... і не впустіть шанс побачити шедевр...5933 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.33Rating: 4.33Rating: 4.33Rating: 4.33Rating: 4.33 (всего 6 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Angelus Flash


Correspondent