header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Розпусник (The Libertine), 2004

Maryna Evilly on Апрель 01, 2006

Оригінальна назва: The Libertine.
Рік: 2004.
Країна: США.
Режисер: Лоуренс Данмор (Laurence Dunmore).

Він не протистояв спокусам...
він шукав їх.  

  Він любив себе, він любив жінок, він любив алкоголь, він любив театр. І все це його згубило. Реальна історія графа Рочестера показана Лоуренсом Данмором (Laurence Dunmore) і зіграна Джонні Деппом (Johnny Depp) у фільмі «Розпусник» (The libertine) 2004 року тільки зараз з’явилась в наших кінотеатрах завдяки підтримці МКФ «Молодість». І оминати її своєю увагою не варто.
  Зазвичай буває так, що яскравість виділяється серед сірості. Але не в цьому випадку. З «Розпусником» трапилося інакше – сірість виділилася серед яскравості. Зазначаю, говорячи так я маю на увазі лише візуальну частину. З неї і розпочну. Серед прокатної яскравості кінотеатрів цей фільм здається мав би бути непоміченим і не викликати бурхливих відгуків. Так і сталося серед тих, хто обирає яскравість. Але на щастя не всі люди однакові. Тож ця стрічка знайшла свого глядача і вдовольнила його вишукані естетичні смаки.
  Під сірістю ні в якому разі не мається на увазі буденність, конформізм чи ще тому подібні речі. Тут – це манера кінозйомки. Можна навіть сказати почерк режисера. Хоча здається як ще в драматичному сенсі можна показати Англію 17-го сторіччя? Атмосфера істинного декадансу охоплює весь той недовгий період життя поета Джона Уілмота, другого графа Рочестера. Кругом бруд, напівтемрява і повна відсутність яскравих кадрів. Навіть серед сцен на природі, начебто серед квітів і зелені, але все одно присутня дорога з суцільної багнюки. Символічно? Можливо. Заради створення відповідної атмосфери? Напевно. Та не зважаючи на всі начебто і свідомі спроби відвернути глядача від образу поета-розпусника, показати його чи не в найгіршому світлі, Данмор лише вдало створює фон для розкішної акторської гри Джонні Деппа.
  «Перша доросла роль Джонні Деппа» – писали свої відгуки відомі видання. І дійсно – геніальному актору нарешті дали можливість зіграти серйозну і складну роль. Після всіх казкових персонажів у фільмах Тіма Бартона, після піратів, бешкетників, жартівників, нарешті талант Деппа засяяв яскравим діамантом. Під час перегляду фільму здається він грає сам себе – настільки вродливий чоловік не може бути монахом і просто повинен мати подібну життєву філософію. А вона не надто типова для людей епохи Реставрації. Скоріше навіть більш характерна нашому періоду тотальної глобалізації, коли кредо «випробувати все і померти молодим» ставиться за основну життєву мету. Але Джон Уілмот був дитям свого часу. Про його розпущеність ходили легенди. Його кохали і ненавиділи водночас не тільки жінки. Талант, що став жертвою спокус життя.
  Екранізувати однойменну п’єсу Стівена Джеффріса (Stephen Jeffreys) запропонував Джон Малкович (який у ній зіграв головну роль). А режисером і, до речі, дебютантом у великому кіно став Лоуренс Данмор. Він ще довго не міг повірити, коли Джонні Депп погодився на головну роль... Цей фільм запросто міг скотитися до відвертої порнографії. Так само він міг стати дуже важкою психологічною драмою. В принципі якраз драмою він і став, але не настільки вже й важкою. І врятував його якраз саме Депп у ролі графа Рочестера. Вишуканість, іронія і повна відсутність пошлої яскравості з часом зроблять із «Розпусника» Данмора класику історичного кіно.
  До речі, не можна не згадати й інших гарних ролей. Хоча звісно ж Депп затьмарює всіх. До інших відносяться Джон Малкович (John Malkovich) у ролі короля Карла ІІ та Саманта Мортон (Samanta Morton), що грає акторку та останню любов Уілмота – Елізабет Баррі. На Саманті зупинюсь детальніше. Зовсім неяскрава (у сенсі зовнішності) жіночка, яка не зважаючи на це має симпатичний внутрішній шарм. У великому кіно засвітилася ще 10 років тому, до цього ж ще 5 років поневірялася в числених серіалах. Хоча кіностажу має років з 20 (у 9 років знімалася в серіалі «Boon»). Працювала з Вуді Аленом та Джимом Шеріданом і за ролі у їх фільмах двічі номінувалася на премію «Оскар». А у «Розпуснику» Данмора вона ніби подвійно розкриває свій талант граючи акторку. Яскравим доказом переконливості та майстерності її ролі для мене стали слова молодих хлопців, які сиділи позаду мене в кінотеатрі, що прозвучали після сцени, де Елізабет погоджується доносити королю Карлу про всі кроки графа Рочестера за матеріальну винагороду. «Ось такі вони підступні ці жінки,» - сказали вони.
Але взагалі латинське слово “libertinus” аж ніяк не означає “розпусник”. Це все вигадки чи незнання наших перекладачів. В буквальному значенні це “вільно відпущений”, а в монархічні часи цим словом називали аристократів, що вирізнялися своїм бурхливим норовом і не підкорялися королям. Саме таким і був Джон Уілмот – епатажним, зі своєю особистою і особливою філософією. Шокував не стільки вчинками, як думками. Саме це і стало тією вагомою основою фільму, що так і не дозволив йому вийти у широкий прокат. Тому і мандрував він спочатку фестивалями, а потім окремими недовгочасними показами типу українського – лише одна копія, лише в одному кінотеатрі. Хоча хіба можна стверджувати, що це так вже й погано? Ні. Той глядач, якому він потрібен, призначений і який його зрозуміє знайде та перегляне цей беззаперечний шедевр за будь-яких умов. Тому щиро бажаю Вам його знайти...2239 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всего 4 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Galyna Sishchuk


Correspondent (пробный период)