header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Дім з піску та туману (2003)

Maryna Evilly on Сентябрь 21, 2004

І тільки пісок та туман...

Мабуть опис фільму слід почати з режисера. Адже часто саме його ім'я служить хорошою (або поганою, чи то пак скандальною краще) рекламою фільму. Але не в даному випадку. Ім'я Вадима Перельмана викликає тільки зацікавленість. Мабуть через славянське коріння цього голівудського режисера і той факт, що "Дім з піску і туману" є його дебютом. Відразу можу сказати, що досить сильним дебютом. У Голівуді знято зовсім неголівудський фільм і неголівудським режисером. Майже парадокс. Хоча ні, точніше – драма. Дуже вбивча драма. Кращого слова важко підібрати.

Уявіть собі звичайну життєву американську ситуацію. Драматичну. Хоча можна і опустити слово „американська”. Живе така собі самотня жінка в невеличкому будиночку на березі моря. Її покинув чоловік і в житті не найсвітліша смуга в цей час. Її будинок – це єдине, що лишилося у неї в світі. І той, через помилки в місцевому судочинстві, конфіскує поліція з наміром перепродати на аукціоні, щоб відшкодувати заборговані податки. А в цей час колишній

іранський військовий чиновник вдало видає заміж свою дочку і на залишені кошти, що зароблені досить тяжкою роботою таємно від сім’ї, вирішує купити на тому ж аукціоні будинок, щоб перепродати та покращити досить сумне становище сім’ї. Для жінки, яку грає Дженіфер Коннеллі, будинок є майже сенсом її існування на світі. З його втратою втрачається все, що тримає її на цьому світі. Вона готова за нього боротися до останнього. Для іранця, роль якого чудово зіграв Бен Кінгслі, будинок є єдиною надією не впасти в остаточну бідність та ще і вдача військового не дає йому відступити від задуманого. Жоден не може поступитися, бо поступка означає те ж саме, що і смерть.

Ніяких надзвичайних і новітніх прийомів в операторській роботі, ніяких спецефектів. Життєвий сюжет і чудова гра акторів. І все це збалансовано так, що від фільму не можеш відірватися. Ніби м’який з початку, сюжет вже під час фільму починає плавно нагнітатися і наприкінці переростає в неймовірну динамічність. Я б назвала це психологічними спецефектами, ніяк інакше.

 А ще чисто суб’єктивна думка - Бен Кінгслі заслуговує на „Оскара”, як еталон найвищої нагороди за акторську майстерність. Хоча він на нього був номінований, але так і не отримав. Міс Коннеллі також варто було б відзначити. Хоч би і чимось незначним, все ж така гра заслуговує бодай на маленьку хвалу. Ну а Перельмана можна тільки привітати з вдалим дебютом. Єдиний, кого тут важко нагородити, це будинок, який і став центральним об’єктом фільму взагалі. Нагородити важко, бо будинкам не дають нагород... Навіть якщо він цілком абстрактний та примарний, будинок з піску та туману...

 7469 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (всего 8 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Yaroslav Mozgovoj


Представитель УГП в г. Сумы. Корреспондент.