header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (1 добавлено)

Diary of Dreams - сторінками життя

Galyna Sishchuk on Январь 09, 2009

    Diary of Dreams це погляд з самісінького дна, куди людина може себе довести, – на небо, на зорі, на безмежжя. Це музика про відчай, про безвихідь, але і про надію. Ти слухаєш її в повній самотності, хоч навколо може метушитися цілий світ, ніби відмежовуєшся нею від реальності, залишаючись на одинці зі своїми демонами.  В тих звуках багато агресії і холоду…і ти сидиш в своїй кімнаті з бажанням забитися десь в куток, щоби сховатися від усіх, щоби приховати злість, образу і відчай, що злились в якомусь шаленому поєднанні, щоби не чути думок, які видаються чужими криками, а потім…раптом трапляється пісня, котра ніби перекреслює все, і глибокий оксамитовий голос соліста ніби проходить по всьому тілу, спонукаючи до одного – життя. Життя повного переживань і радощів, переможних битв і, звичайно, мрій… І так багато в цій музиці станів, так багато барв, що кожен може знайти щось для себе, для своєї душі в тих чи інших ситуаціях.

    Маю сказати однозначно, музика Diary of Dreams не така одноманітна, як може здатися при першому прослуховуванні. Вона скоріше багатогранна. Просто треба заглибитись в…свої почуття. Цю музику не можливо просто слухати, поспішаючи на роботу, чи для того, аби заповнити якийсь вільний проміжок часу. Музику Снів треба відчути і пропустити крізь себе. Вона сповнена інтелектуального наповнення, над нею треба задуматись. І лише після цього стають зрозумілими всі ті образи, всі метафори, що їх створив Адріан Хейтс.

     Щодо того, як група була заснована, тут теж не все так просто, адже дуже часто писалося, що Diary of Dreams –  це був другий крок Адріана, а до того він був басистом Garden of Delight. Проте, насправді все було трохи не так. Ще після повернення із США, куди Адріан у віці 15 років переїхав з батьками, він створив групу, яка і стала початком Щоденника Снів, хоч та їх музика була зовсім іншою і сама група змінилася за весь цей час. Це вже потім він приєднується до GoD , паралельно працюючи з Diary of Dreams. В 1997 році він покидає Garden of Delight. Проте не будемо заглиблюватися в історію. Отже, в 1994 році  виходить перший альбом  Diary of DreamsCholymelan”. І вже з самої назви зрозуміло, що це щось незвичне…щось меланхолійне і задумливе (хто знає англійську зміг би, надіюсь, здогадатись, що назва –  це melancholy, в перекладі-меланхолія, прихована, під дивним ребусом… ). Попри те, що далеко не всі рецензії на цей альбом були схвальними, я вважаю, що вже тоді сформувався стиль групи такий незвичний і не схожий на інші. Проте знайомство з Diary of Dreams я б не радила починати з Cholymelan, зважаючи на його специфіку.
Це як вино, чим довше його витримати, тим воно краще, тим його смак багатший, терпкий і мінливий. “Cholymelan”- сповнений отої терпкості і гіркоти, надривність композицій створюють атмосферу холоду і незабутні враження, залишаючи по собі сліди розпачу і хворобливого страху.                                                                                                                
    Не знаю чи буде доречно подавати всю дискографію групи, її легко  можна знайти на офіційному сайті “
Diary of Dreams”.
Я буду вживати слово «група»,хоч в деякій мірі це не зовсім точне визначення, адже Адріан Хейтс являється автором і текстів, і музики, дуже часто сам створює ескізи для обкладинок дисків, робить аранжування, продюсує, здійснює запис на власній же студії Accession Records, тому можна сказати, що Diary of Dreams є проектом Адріана Хейтса, однак залишимо це на розсуд самого Адріана. Я радше скажу, що починаючи з першого альбому, відбувалася еволюція, розвиток і вдосконалення творчості цієї групи. Це був настільки гармонічний процес, що зараз важко якось уявити Diary of Dreams без якогось їхнього альбому. Кожна композиція зайняла своє місце у тому світі, що створює Адріан Хейтс, гармонія там присутня у всьому. Сама музика – це неймовірне і незвичне поєднання звучання гітари, ударних, клавішних інструментів і електронних ефектів, і звичайно – це голос Адріана, який є невід’ємним компонентом у загальному звучанні групи. Всі ці елементи створюють ту гіпнотичну магію, якою наділена музика Diary of Dreams. Якщо хтось все ж цікавиться визначенням стилю, в якому творить Diary of Dreams, то можна сказати, що дечим це synth gothic, дечим dark wave. Взагалі, як говорив Адріан Хейтс в одному інтерв’ю, для нього не важливо, як назвуть його музику, її суть від цього не зміниться.  Від себе можу додати, що його музика, його тексти справді особливі, їх не сплутаєш ні з чим іншим. Можливо, це є наслідком того, з якою серйозністю підходить Адріан Хейтс до створення кожної окремої композиції, йому не доводиться вірити на слово, це просто відчутно в якості його творіння. Він розробляє все до найменших деталей – починаючи, звичайно ж, музикою і завершуючи буклетами до дисків. Кожен штрих має своє значення. Як от і в трилогії “Gifttraum", "Nigredo" і "MenschFeind". Ці релізи ілюструють собою історію, яка була створена на основі фрагментів справжньої міфології і доповнена Адріаном. Це історія про світ, що гине від смертельного вірусу і про героя, що є одним з не багатьох особистостей, котрі можуть протистояти руйнуванню, але він не робить нічого. Безвихіддю насичена і музика Diary of Dreams, огидою до сучасного суспільства, що саме ж створює таких монстрів з очима повними сліз, жаху, докору і…людяності , як на обкладинці альбому “Menschfeind”. І треба ще задуматись, хто ж в цій ієрархії є потворою.  Холод, бажання ізоляції від цього брутального світу, самотність і злість – це те, що просто вражає наше єство, коли ми слухаємо музику, що ні в якому разі не можна назвати депресивною, а меланхолійною, похмурою, сповненою філософського, глибинного осмислення буття. Останній альбом Nekrolog
43”, не є кінцем (беручи до уваги назву), це скоріше початок –переоцінка власного життя, погляд в минуле…

    Однак зараз ми маємо змогу все ж надіятись на майбутнє. На сторінках
Diary of Dreams та Адріана Хейтса на My Space було зазначено, що група вже працює над створенням нового альбому, який заплановано випустити в 2009 році.  Зараз же на офіційному сайті групи вже можна знайти інформацію про дату релізу наступного альбому:
 

"Пришла пора для новостей - написал кто-то недавно в нашей гостевой книге. И мы безоговорочно согласны с этим, ибо, что может быть более захватывающим для вас, чем новости о предстоящем выходе девятого студийного альбома?Сразу после релиза Nekrolog 43 Адриан Хейтс сообщил, что фанам не придется долго ждать новых материалов. Поэтому работа над новым CD началась еще во время тура в поддержку последнего альбома. Несмотря на то, что никто до сих пор не может в это поверить - работа над новым альбомом должна завершится на днях - вот, что нам сказали в White Room 5. Официальная дата выхода альбома - пятница, 13 марта, 2009.Как обычно, название пока еще не разглашается."                                          
 
    Отож, будемо сподіватися, що невдовзі ми зможемо знову поринути у світ ілюзій та сновидінь Diary of Dreams

 

"I know one thing for sure:
I have doubts about life,
But none about death.
I have hopes about death,
But none about life."

“Dead Letter” Nigredo


Офіційний сайт групи: http://www.diaryofdreams.de

 

 12314 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.70Rating: 4.70Rating: 4.70Rating: 4.70Rating: 4.70 (всего 27 голосов)
comment Комментарии (1 добавлено)
  • image Не знаю хто ви, але стаття геніальна...................... Я в захваті.................. Дякую за неї.........
    (Опубликовано Lullaby)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Olga Burlaka


Корреспондент (пробный период)