header04 forumhead02 forumhead03 logo

Главная | Сделать домашней | Добавить в избранное
Поиск по сайту   Расширенный поиск »
        
Разделы

Архив
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Рассылка
Подписаться на рассылку:

Опрос
Что нового не хватает порталу для того, чтобы стать более удобным и интересным?
Много новых материалов
Интеграции с социальными сетями
Новий дизайн и структура
Новых посетителей и коментаторов
Меня все устраивает, ничего менять не надо
Результаты
Все опросыemail Отправить другу | print Версия для печати | comment Комментарии (0 добавлено)

Великий вибух – OOMPH!

Kalev69 on Авуст 17, 2013

Об'єднання Німеччини (а точніше, поглинання Федеративною Німецькою Республікою колишнього радянського сателіту – Німецької Демократичної Республіки) у 1990 р. не могло не вдатись в знаки. Єдність Німеччини породила на початку 1990-х рр. багатоманітність нових музичних стилів та музичних гуртів, які увірвались в ХХІ ст. своїми важкими рифами гітар та напруженістю синтезаторів, зокрема, це стосується і шалених мешканців нижньосаксонського Вольфсбурґу – музикантів з гурту Oomph! – Деро Ґоя, Андреаса Крепа та Роберта Флюкса.

Oomph! – це специфічний німецький індастріал-метал гурт, який став одним з перших рок-гуртів Німеччини, що відкрили світу стиль Neue Deutsche Härte, так би мовити – першопрохідці. Протягом двох десятиліть, музика тріо з Oomph! завжди оновлюється, розширюється і поглиблюється згідно із модернізацію сучасного світу. Oomph! грає у багатьох музичних стилях, таких як метал, індастріал, альтернативний рок, електроніка, готика, що формують стильову індивідуальність гурту.

Початком відліку історії гурту Oomph! Можна назвати 1989 р. Саме тоді, на невеликому музичному фестивалі у рідному Вольфсбурзі, зустрілися троє його мешканців – Деро, Креп, та Флюкс. Зустрівшись молоді музиканти відразу порозумілися, так як всі вони хотіли займатися якісною музикою професійно, а їхні музичні інтереси збігалися. Далі Деро, Креп та Флюкс провели кілька місяців в Іспанії, де спробували попрактикуватись у різних стилях і записати демо-альбом. Він був випущений тиражем близько 500 штук і розпроданий в Іспанії. В одному з інтерв'ю німецькому готичному таблоїду Деро заявив наступне: «Для нас це стало гарним способом з'ясувати, яку музику ми хочемо робити. Ми пробували, репетирували, записували... В результаті у нас вийшов авангардний електронний альбом у стилі EBM... Але це був ще не Oomph!.. Крім цього, в процесі роботи над ним склалася творча команда, і ролі в ній розподілилися таким чином: Креп – це Теза, я – Антитеза, а Флюкс – це Синтез…».

Одразу зявляється питання – стоп, а що ж то за назва гурту і як вона перекладається? Самі музиканти визначили назву гурту Oomph! так: «Наш гурт зародився під впливом EBM, як нове вогнище електро-сцени, однак ми не хотіли належати сцені, тому обрали своєрідну назву – Oomph! – сама Мерилін Монро називала це шармом! Ви не можете визначити нас, а ми не хочемо повністю відкриватись вам…». Ось так, гурт є виразником специфічного важкого шарму хвилі Neue Deutsche Härte.

Наступною важливою віхою в історії Oomph! стало укладення контракту з лейблом Machinery Records і випуск у 1991 р. синглу “Ich Bin Du”. Сингл мав успіх, і за ним, в 1992 р., вийшов 1-й альбом з простою і невигадливою назвою “OOMPH!”. Особливою увагою публіки користувалася пісня – Der Neue Gott, з усіх пісень групи вона має найбільшу кількість реміксів, і до сих пір крутиться діджеями на дискотеках відповідної тематики. Так що не дивно, що наступним синглом гурту став “Der Neue Gott”. Oomph! починав виступати на концертах, незважаючи на те, що ще не були знайдені музиканти для живого виконання.

Ось як згадує перші кроки Oomph! Флюкс: «У першому альбомі було багато електроніки і мало гітар. Внаслідок цього, Machinery Records просувала нас на ринку електроніки... Наш перший концертний виступ відбувся у Франкфурті...».

Влітку 1993 р. Oomph! вперше відіграли закордоном – в Нью-Йорку, а вже восени вийшов сингл “Breathtaker”, що містив ремікси двох пісень з другого альбому групи – “Sperm”. Сам альбом був випущений в 1994 р. на лейблі Dynamica, дочірнім підрозділом Machinery Records, що спеціалізується на важкій музиці. І цей альбом повною мірою продемонстрував, що саме незмінне у творчості Oomph! – це постійні зміни, зараз це стало справжнім фірмовим знаком гурту.

Зміна стилю гурту Oomph! відбулась якраз у період між релізами їхніх двох перших альбомыв – “Oomph! 1992 р. та “Sperm 1994 р. Зміна стилю полягала у використанні більш тяжчого драйву гітар, який був характерний хеві-металу, без значної кількості електроніки, яку можна прослідити у Terminal Choice чи Combichrist. Альбом “Sperm” мав сміливу і провокаційну лірику, та, що не менш важливо, більш важку музику. Це стало відкриттям стилю Neue Deutsche Härte, який пізніше взяли на озброєння німецькі гурти, як Rammstein, ASP, Megaherz та Eisbrecher. Ви здивовані? – Ну то нічого! Але факт залишається фактом новий стиль гри Oomph! вплинув на всю німецьку темну сцену, і тепер, нові гурти, що зявляються як гриби після дощу є, так би мовити, дітьми стилю, що породив Oomph!, ось так.

У 1995 р. лейбл Dynamica видає третій альбом гурту “Defekt”, в якому стиль Oomph! став ще більш важким і агресивним. Флюкс так розповів журналу Zillo про те, як було знайдено назву для цього альбому: «Зазвичай назви альбомів визначаються до кінця роботи над ними. Але з цим сталася цікава історія… Ми принесли чорновий варіант роботи експерту для прослуховування, але CD виявився зіпсованим. Експерт повернув нам його з написом - "CD Defekt". Ми подивилися один на одного і прийшли до думки, що кращої назви для альбому не знайти…». До моменту випуску альбому група вже виступала на концертах в повноцінному складі: з'явилися ударник та басист.

У 1996 р. вийшов альбом “Wunschkind”, який став свого роду розчаруванням гурту, хоча велика частина критиків і шанувальників оцінила альбом позитивно, оскільки поєднання музики і лірики створили у ньому емоційний настрій, повністю відповідний заявленій тематиці альбому – темі насильства над дітьми. У музичному плані альбом досить сильно відрізнявся від попереднього: Oomph! пішов у бік від жорсткості й агресивності використання сильної партії клавішних поряд з важкою.

Провівши тур "Wunschkind" наприкінці 1996 – на початку 1997 рр., гурт покинув лейбл Dynamica, і уклав контракт в 1998 р. з Virgin Schallplatten. З різницею в місяць, були випущені синґл “Gekreuzigt” з однойменним кліпом, п'ятий альбом “Unrein” та синґл “Unsere Rettung”.

Настав 1999 р., який став для гурту роком альбому “Plastik”, зокрема яскраво виділилися дві пісні “Fieber” і “Das Weisse Licht” – звучать неоднозначно та драйвово, нагадують початковий стиль Oomph!, але все ж відчувається важкість. Під час роботи над матеріалом альбому в учасників групи виникла ідея зробити пісню-дует. Для реалізація цієї ідеї Oomph! була потрібна співачка в класичній манері і, її голос повинен був поєднуватися з голосом Деро. Не дивно, що дуже швидко з'явилося бажання залучити до роботи Ніну Хаген.

Незважаючи на комерційну успішність альбому “Plastik”, Oomph! не зупинилися на досягнутому, вони в черговий раз змінюються і в 2001 р. випускають альбом “Ego”. Цей альбом багатий як внутрішній світ людини: у ньому є агресія і тиха печаль, любов і ненависть, краса і потворність; він одночасно серйозний та іронічний. Вся ця гримуча суміш супроводжується незабутніми мелодіями і дивовижним вокалом Деро. Пісня “Supernova” і однойменний кліп стали хітом. Після релізу “Ego” Oomph! вирушили в європейське турне спільно з фінською групою HIM, в якому їм довелося виступати перед незвичною готичною аудиторією. Для багатьох любителів готичного стилю Oomph! став справжнім відкриттям.

З випуском “Ego” завершився контракт групи з Virgin Schallplatten, i Oomph! почали пошук нового лейблу. Нарешті, в середині 2003 р. Oomph! укладає контракт з Gun Records і випускає в кінці року кліп “Augen Auf!”. У лютому 2004 р. з'являється довгоочікуваний восьмий альбом “Wahrheit oder Pflicht”, який стає справжнім ударом для шанувальників гурту. Альбом виявився повністю чудовим від першої пісня до останньої, починаючи від важких і злих “Tausend Neue Lügen” і “Burn Your Eyes” і закінчуючи красивою баладою “Der Strom”. У квітні-травні 2004 р. з'являється кліп “Brennende Liebe” і однойменний сингл, записаний спільно з австрійським гуртом L'Âme Immortelle.

У березні 2006 р. вийшов альбом “GlaubeLiebeTod”, який викликав у Німеччині бурю емоцій. Виступ гурту на церемонії вручення музичної премії Echo в Берліні було заборонено, коли члени журі дізналися, що музиканти з Oomph! збираються виконати на церемонії свій останній синил “Gott Ist Ein Popstar”. Основними ударами нижче пояса для Деро, Флюкса і Крепа стало виключення з телетрансляцій та тимчасова заборона на концерти у великих містах Німеччини – Берліні, Гамбурзі, Мюнхені, Франкфурті-на-Майні.

У лютому 2008 р. Oomph! разом з Мартою Яндовою представили на конкурсі Bundesvision пісню “Träumst du”, яка підірвала німецькі хіт-паради. 22 серпня того ж року вийшов 10-й, ювілейний альбом “Monster”. Реакція на альбом з боку преси і фан-клубів була феноменальною! “Monster” виступив сполучною ланкою між минулим, сьогоденням і майбутнім. Він включив у себе елементи EBM з дебютного альбому групи – трек “Revolution”, а також готичні приспіви, потужні гітарні рифи, танцювальні мелодії, схожі на саундтреки до фільмів і величезну частку пафосу – це треки “Beim ersten Mal tut's immer weh” і “Labyrinth” . І це ще не все – рок-танго “In deinen Hüften” і фортепіанна балада “Auf Kurs” додають незвичайної гостроти!

У 2009 р. гурт випустив кліп і сингл “Sandmann”, присвячених проблемі дитячої бідності в Німеччині. Цього ж року через економічну кризу припиняє існування лейбл Gun Records і справами Оomph! тепер займається Sony.

26 лютого 2010 р. виходить англомовний альбом “Truth or Dare”, який представляє собою перекладені на англійську мову пісні з останніх 3-х альбомів – “Wahrheit oder Pflicht”, “GlaubeLiebeTod” та “Monster”.

Новий, але не останній альбом Оomph! під назвою “Des Wahnsinns Fette Beute” вийшов 18 травня 2012 p. Альбом став шоком для фанатів Oomph!, i не всі змогли від нього відійти. Різкий перехід, в цілому, до танцювальної музики вніс сум'яття в ряди шанувальників, але ніяк не позначився на якості матеріалу. Це як і раніше старий добрий Oomph!, поданий під новим соусом. Втім і любителі важкого Oomph! знайдуть для себе на альбомі багато цікавого.

На сам кінець, гортаючи останні рядки довгої історії Оomph! Хотілося б додати, що кожний шанувальник рок-музики має хоча б раз у житті прослухати пісні шаленої німецької трійці – Деро, Крепа та Флюкса, для яких музика стала не просто рутиною, а життям, у яке вони вкладають свою душу. Щоб це відчути, ви маєте прослухати пісні або ж переглянути кліпи Оomph!, і власне тоді, ви зрозумієте всю суть, а може частику суті музики музикантів з фабричного міста Волфсбурґ.

Наразі, у мене все, чекаємо на приїзд хлопців з Оomph! у Київ вже цього жовтня, щоб драйв відчути вживу!

Анонс концерту ви знайдете тут: http://gothic.com.ua/Events/Announcements/2097.html4361 раз прочтено

Оцените содержание статьи?

1 2 3 4 5 Rating: 4.99Rating: 4.99Rating: 4.99Rating: 4.99Rating: 4.99 (всего 266 голосов)
comment Комментарии (0 добавлено)
Популярные (за день)
Комментируемые
Рекомендуемые
Команда УГП
image

Dmitry Bezruchko


Редактор архитектурного раздела Портала. Разработчик официального англоязычного сайта группы Скрябин на Портале