Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Любко Дереш
Ukrainian Gothic Forum > MAIN FORUMS [основные форумы] > GOTHIC LITERATURE
Страницы: 1, 2
Sister Of Charity
Хтось читав його книги?
"Поклоніння Ящірці. Присвячено пам"яті Джима Моррісона"
"Культ"
"АРХЕ"
"НАМІР!"
Amertume
читали, читали... все вышеперечисленные))
и все они по-своему великолепны. от них невозможно оторваться, пока не прочтешь до конца.
Sister Of Charity
Согласна! Я заметила, что 2 последние книги оочень отличаються от двух первых....он сменил свой стиль написания
Aspera
Читала - дуже сподобалось. Особисто мені найбільше сподобався "Культ", але і "Архе" дуже незле. Одна моя подруга охарактеризувала його стиль як "обкурену містику" biggrin.gif
Sister Of Charity
хе-хе....обкуренная мистика....хотя, да...что-то есть...
особенно часть книги....."Осяяны світлом параш"....это что-то...
а "Культ" это просто.......моя любимая книга у Дереша.....

Я очень рада, что тут нашлись ценители его творчества

Небольшой отрывок из его книги "Культ"...некий перформенс..:
- Веселись у подяку, як джміль у баку, або ніж у сраку, радій запаху смаку й гіркоті
гаку, молись морфієм, колись торієм, синьою манною і дикою Ганною, що на світанні у
голому вбранні відкрила волання мастурбування та підглядання, на крові гадання про дивні

тарени й прозорі терпени; у жодному разі у вузенькому пазі ерекція сильна, рефлексія
пильна
у важкому полі, на Голгофі, в стодолі, радіти спермі на свинофермі, що з'їдає дітей,
де гриби проростають, волають, літають, блукають, кінчають сивими соплями сонних
сичів. Старий, це такий різновид і підвид мудаків, козаків і гопів, що гопіють,
потіють, блукають, літають і лають, і лижуть, ковтають солодкі сунички кліторів дівчат.
Тішся днем, їздь конем, лютим шорохом, сипся порохом, гаком-баком-скаком безнадії
(нею наповнена шафка №2 в кінці по коридору). Коаксил, мастодонт, імбецил, правий
фронт. Волокно рудих світанків від жовтої брами і Барми і поганої карми, від наглої
смерти і паскудного жертя, від холодного сексу і прокислого кексу (не їж кекси;
крем - це застигла бича сперма, вона гірчить і погано пахне); бажанням нидіти й
проханням сидіти, сідати й стояти, ловити й лапати, любити блювати й блювати любов'ю
й застиглою кров'ю від застарілих внутрішніх кровотеч і банальних втеч навсібіч.
На всі бач. Так. Я бач', як вони кохались у ванній, у зимному стіканні крові між
її кахлевих ніг.
Порт Ґоа, порятуй мене від параної.
Ви всі - Анти-Ної, лиш я Гіпер-Каїн
Порт Ґоа, візьми мене до себе. Від диких таїн смачних окраїн, ласі сідниці та лисі
спідниці. Там сходяться її кахлеві ноги, як ножиці у пропасниці однокласниці,
над прірвою і сонною видрою з мокрою гідрою, з гідрами днів у відрах дощів,
нічних багатих плащів, що переслідують мене.
Порт Ґоа, порятуй мене від них. А від тих, хто притих і розпух, як отруйний пампух:
тебе проковтне лисий пастух, що протух, як євнух, як сертак (все не так!). Волопас,
гідропонік та просто мудак
(однак таки-так!).
Порт Ґоа! Візьми мене до себе!
Aspera
Я була в дикому захваті від дерешевої класифікації гопів. А ще від його "вистави" в "Культі"...
Sister Of Charity
о да!!!! это было что-то......супер!!!!!!!!
вообще, книга просто класс
Amertume
а мне если честно больше понравилась "АРХЕ". в "Культе" слишком много запутанных заимствований у Лавкрафта. мне кто-то сказал, что эта тема с каплями для глаз на самом деле правдива и нужно только знать правильній состав)) слова имеют магическую власть. но я бы тоже хотел разорвать оковы имен...
а разделение на петухов и лисиц вообще крепко засело в моем шизологическом сознании))
Sister Of Charity
о да....а ты читал книгу "НАМ1Р!" ????
Amertume
2Sister Of Charity

ага) мы после этого с одной моей подругой долго спорили, есть табуретка, или все-таки ее нет=) и можно ли ее увидеть) в остальном не слишком запомнилось. ну может ощущение, что жизнь - это сон... и еще.. там кажется вороны какие-то в самом конце были.. я еще тогда подумал, что это явный плагиат с "Дозора") Дереш вообще очень эклектичен...

пс. кто-то еще из наших писателей, быть может Жадан, в это же время написал книгу где тоже что-то связано с Гагарином. как же он матюкался, когда НАМІР! опубликовали раньше) идеи носятся в воздухе...
Sister Of Charity
угу.....мне у Жадана понравилась книга "Ананархыя в УК")))))
маленький отрывок:

Сергій ЖАДАН: «Книга називається Anarchy in the UKr, це > такий нон-фікшн, короткі
рефлексії про останні півроку в моєму > житті, а також про те, що мені за ці півроку згадувалось. > Думаю,
якщо все буде нормально, до кінця весни вона вийде. > Журнальний варіант буде в Кур”єрі Кривбасу. „Чарне”,
наскільки > я знаю, хоче видати її польською. Книга виходить доброю і > ліричною…»

> Ось малесенький шматочок:

> Ніколи не цікався політикою, не читай газети, не слухай радіо, > вибий кінескоп зі свого тіві,
встав туди кольоровий портрет > Мао або Фіделя, не давай їм найобувати себе, не підключайся до >
мережі, не ходи на вибори, не підтримуй демократію, не > відвідуй мітинги, не вступай до партій,
не продавай свій голос > соціал-демократам, не встрявай у дискусії про парламент, не > говори про
президента – мій президент, не підтримуй правих, не > підписуй жодних петицій до президента – це не твій >
президент, не махай рукою губернатору, коли зустрінеш його на > вулиці, тим більше – ти його там не зустрінеш,
не ходи на > зустрічі зі своїм кандидатом – у тебе немає кандидата, не > виявляй інтересу до діяльності
профспілок – профспілки тебе > найобують, не підтримуй національне відродження – першим > вони повісять тебе,
ти їхній ворог, ти їхній єврей і гомосексуаліст, > ти їхній фашист і більшовик, ти їм заважаєш займатись >
політикою, організовувати передплату, підіймати рейтинги на > телебаченні, заважаєш їм найобувати себе, контролювати >
інтернет, вигравати виборчі перегони, розбудовувати > демократію, збирати мітинги, налагоджувати партійне життя, >
боротися з соціал-демократами, блокувати роботу парламенту, > привести до влади народного президента – у народу має
бути > народний президент!, домовлятися з правими, ініціювати > звернення до президента – до свого, народного
президента!, > тримати за яйця губернатора – виводити його на вулиці, до > народу!, продавлювати в органи влади
своїх кандидатів – > формувати свою вертикаль!, підім”яти під себе профспілки – чому > ти, сука, не віриш профспілкам?!,
надати розмаху > національному відродженню – повісити на ліхтарях під оперним > усіх ворогів, євреїв насамперед,
потім гомосексуалістів, можливо > фашистів і більшовиків, все одно більшість із них – євреї і > гомосексуалісти,
виховати нарешті нормальне покоління, яке > приведе їх до влади, і залишить у спокої, в спокійній країні, де >
уже всім буде насрати на політику, на газети й радіо, де ніхто > нічого не знатиме про Мао й Фіделя, де в лом
буде навіть > під”єднатись до мережі, прийти на вибори, підтримати голіму > демократію, відвідувати мітинги,
вступати до партій, навіть > продавати свій голос соціал-демократам буде в лом, не говорячи > вже про дискусії
щодо парламенту, не говорячи вже про > президента – хіба в тебе є президент? не говорячи вже про > правих і
петиції – тобі не потрібні петиції, тобі не потрібен > губернатор, ти не знаєш свого кандидата, тобі насрати,
членом > якої саме профспілки ти є – профспілка платить за все; не > говорячи так само про національне
відродження – першим > повісили твого сусіда, наступним будеш ти.

> Політика куплена, газети й радіо куплені, тіві – ти сам знаєш > всю правду про тіві! Мао мертвий,
Фідель мертвий, не давай себе > найобувати! мережа контролюється, вибори куплені, > демократія мертва,
парламент куплений, президент куплений – у > тебе немає президента!, праві куплені – в країні немає >
нормальних правих!, петиції проплачені, губернатор куплений, > твій кандидат куплений – ти знаєш, кому
продався твій > кандидат?!, профспілки куплені, всі профспілки куплені, давно і > повністю, всі-всі
лідери профспілок давно куплені або мертві! > національного відродження не буває! Їм просто хочеться тебе >
повісити! їм обов”язково потрібно тебе повісити! підвісити тебе за > ноги на ліхтарі під оперним! намотати
тобі петлю на шиї і > вибити з-під ніг старий конторський стілець! так щоби всі > бачили! щоби ніхто не міг
оминути твою беззахисну тушу! щоби > всі спостерігали, як тебе мотає свіжим серпневим вітром! вони > тільки
про це й думають, суки! суки! вони думають про тебе! > вони тільки про тебе й думають! не думай про політику!
в > газетах – суки! на радіо – суки! в телебаченні – суки! Мао, сука, > Фідель, блядь, сука! в мережі одні
суки й підари! на виборах – > суки! демократія ссучилась, парламент ссучився! президент – > сука, це не твій
президент! праві, губернатор, кандидат – > сууууууууки!!! які петиції??? які профспілки??? яке > відродження??? суки!!!!!!!!!!!

Дуче
де їх скачати?
Sister Of Charity
если надо.я могу скинуть на мыло....
Moonwhisper
Прочел пока только Поклоніння Ящірці - понравилось. Не мега-супер, но учитывая то, что это НАША литература - кульъ.) Мне больше даже понравилось то, КАК эта книга написана, нежели о ЧЁМ. Хотя и в сюжете, и в философских идеях Дереша есть своя прелесть - их искренность и немного - наивность...
Остальные книги нашел в электронном варианте, но читать с экрана не умею sad.gif Буду или искать книги, или раскошеливатся на распечатку...
Если кому надо, вот линки:

Культ:
http://lib.proza.com.ua/book/573

Архе:
http://fmm51.narod.ru/index.files/Deresh-Arhe.rar

Любко Дереш - Терезка та Парабола:
http://lib.proza.com.ua/book/58

Любко Дереш - Throbbing Gristle
http://lib.proza.com.ua/book/361

Любко Дереш - Намір
http://infostore.org/file/1715092/1319694/deresh_namir.rar

Любко Дереш - Поклоніння Ящірці
http://www.lib.proza.com.ua/book/618.txt
Esmeralda88
очень интересные и оригинальные книги. аж е верится, что написал их простой укранский парень =)))
Sister Of Charity
которому 21 год)))
Musa
Дереш класно пише, але його остання книжка здалась мені чимось середнім між маразмом та геніальністю.
Sister Of Charity
Его последняя книга НАМ1Р моя одна из самых любимых...после КУЛЬТА.....Культ во веки веков))))))))))))
_#_Listat_#_
Не слід робити з простого хлопця Бога. По-перше він мені перестав дуже подобатись, коли я дізнався наскільки він спопсився і стандартно "зіркова хвороба" в ньому проявляється явно. А по-друге його "Культ" не є новинкою, подібні ідеї писав раніше Кінг і не пам"ятаю ще хто. Книжка мені звісно сподобалась. Про останю мовчу але мої друзі, які її прочитали, не дуже позитивно відгукувались про неї.
Sister Of Charity
Бога с него никто не делает. Просто книга очень понравилась...
вот и все. И как было сказано кем-то выше, радует, что это написал (раньше) простой украинский парень.....
а на счет звездной болезни....я не знаю...но если она у него есть..то это меня не радует....
Панч
Читав всі 4 його книги. Особливо сподобалося Архе. То просто постріл у скроню!
Ящірка більше за Культ сподобалася.
а Намір здався не таким яскравим і дуже сумним.

аде все одни всі ці чотири книги заслуговують бути прочитаними.

якщо вже цитувати то ось таке:

МАЕСТРО: Але мене от зараз найбільше непокоїть оцей загадочний міфічеський тандем Вінні-Пуха і П`ятачка. Адже самим главним там був, безоговорочно, Вінні, поскільки це він толкав такі вєщі, про існування которих П`ятачьок і не здогадувався. І при цьому сам П`ятачьок реагіровав на ці просвітлєнія і одкровєнія дуже бурно, впадаючи помінутно в шаманістічєскій екстаз.
БУБА: Ну да, ти, Кварц, правий, но, з другої сторони, воно все зовсім якось так... Не зовсім це саме.
МАЕСТРО: От іменно! Тому мене так насторажує образ осліка Іа-Іа. Він тіпа і нє у дєл, і тіпа просікає глибини всіх глибин. У мене даже напрошується якась екзистенційна алюзія зі страждущім Хрістом. Ну але оця теологічеська тема веде дуже далеко. Візьмімо хоча б цей суто євангельський гвозьдь, на которому держиться хвіст і котрий стирчить в Іа-Іа зі сраки. Ти відчуваєш, куда це нас може завести, да? І якщо ми будемо розглядати іменно есхатологічєскі настроє-нія Алана Мілна в контексті шпенглєрівського заката Європи, то стає зовсім страшно. Поскольку у нас присутствує черговий персонаж, так називаємий Крістофєр Робін, да? І, шо главне, у цього Крістофєра Робіна єсть батько, який - шо інтересно - всю тєлєгу про Вінні-Пуха і талкає. Тіпа знову маємо Бога як Деміурга і Наратора. Ну і зовсім по-апокаліптічєскі звучать рядки, де папа злиться на Крістофєра Робіна, коли той пізно приходить додому, відкривши Сєвєрний Полюс, - тут тобі і в Шопенґауера ладошки взопріють, да?
БУБА: Може, вип`ємо?
Маестро п`є
МАЕСТРО: (продовжує) І в то же врємя ми не коснулися самого главного - а іменно Карлсона, котрий живе на криші. А конкретніше - новий виток свідомості человечества на прикладі цього літаючого артефакта. Тому шо Карлсон міг казатися недальоким тільки винятково обмеженим особистостям. Пригадай, Буба, його картіну - «Красний пєтух». Но на картіні нарисована лисиця, котра петуха пожерла. Тут возможні якнайширші конотації до скандінавскої міфології чи навіть посиланія на труди алхіміків, поскольку Ліса і Пєтух - це как би протилежні стіхії, твьорде і жидкє, чи то пак летюче, начала, а на глибших ступенях посвящєнія - так і взагалі главнейший біном сверхсовременно!` антропології, так називаємо! мета-антропології. Но саме главне, шо наш персонаж перестає мислити лінійно. Він храбро відкидає категорії, свойствєнні огранічєнному западному уму - як-от: раздєлєніє на суб`єкт і об`єкт, одиничне і множественне, вірне і хибне і так далії. Но от мене найбільше тривожить, так сказать, то, шо осталось невисказаним і как би непроявленим, і шо проніцатєльний читатель, по мнєнію глубокоуважаемо! госпожи Ліндґрен, должен був схопить поміж рядками текста. А іменно - інтєґрация органікі в нєорганіку, в смислі пропеллера в його спину. Адже Карлсон виступає тут як апологет кібєр-панка. Ти от звернув увагу, шо вона, в смислі Ліндґрен, сознательно замовчує цей перехід, союз анатомічєскої і техногенної субстанцій, взаїмне проникнення цих фактур одна в одну? Тобі це не кажеться странним?
БУБА: В якому смислі?
МАЕСТРО: У якнайширшому. Це, знаєш, пахне масонами і їхніми ложами. І звідси веде вже зовсім інша стежина. Так би мовити, стик культурних пластів западної літєратурної традиції і чисто слов`янської мультиплікації з властивими їй алкоголічєскими прічудами у вигляді антропо-морфічєскі ізображаємих животних. Да, мова йде про мультіки о Гєнє і Чебурашке. Ти вловлюєш цей тонкий перехід, да?
БУБА: Безумовно.
МАЕСТРО: Но поскільки сам Гена і отой другий вже були достатньою мірою згадувані як у масовій, так і самвида-вівській періодиці, ми їх касатися не будемо. Ми схопимо їх всіх за яйця. Поскільки я хочу звернути твою увагу на мрачний і дємонічєскій образ старухи Шапокляк.
БУБА: Радикально.
МАЕСТРО: Да! І я про те ж! Ібо... Ібо іменно она являється как би персоніфікованим уособленням... Ага, персоніфікованим уособленням тьомних сіл человеческой души, так ска`ть, бессознательного, на кшталт разного роду бєсноватих желаній і прочая, прочая. Но вона, ця старуха Шапокляк, вона, в прінципі, начало хоть і женьскє, но актівне, і потому заслуговує детальнішого аналізу. От візьмімо до уваги цей чисто фройдістскій сімвол на її голові - огромнєйшу бесформєнну шляпу...

Доречі. науковій думмці на Європейській площі часту є у продужу книжки Дереша. і котштують вони недорого. Архе 17 гр, Культ та Ящірка 10 гр, Намір помоєму теж 17. Їх сильно разкуповують, тому вони то є то їх немає. То вже як пощастить
Sister Of Charity
ммм....НАМ1Р!....помню это диалог....это вроде с части.....ммм.....или "Клуб галоген1в" или "осяян1 св1тлом параш"...точно уже не помню
Панч
а от і ні! це Архе. "Осяяні світлом параш" smile.gif
_#_Listat_#_
О! Згадав, що Дереш в своєму "Культі" здер трохи з Лавкрафта....
Панч
2_#_Listat_#_
ну і що він там здер?
Sister Of Charity
с "Некрономикона"....бога Йог-Сотхотха....ну и вообще..про паралельный мир....
InnKa
Цитата(Sister Of Charity @ Dec 3 2006, 20:07) [snapback]195546[/snapback]

если надо.я могу скинуть на мыло....

О! Привіт! Не очікувала тебе тут побачити..

Я обожнюю Дереша, про не можу... Він же ж зі Львова, як і я колись... Я читала усе вище згадане окрім "Архе". Ніяк руки не дойдуть.
Я після "Наміру" ходила як побита... Розглядала предмети... Запам'ятовувала... На мене дуже воно справило враження!
Sister Of Charity
2InnKa:
"О! Привіт! Не очікувала тебе тут побачити.."

Привіт! Ми начебто не знайомі...щоб очікувати мене тут побачити....)))
Я Дереша бачила пару разів..у мене друг його добре знає...
Тому...я з ним найближчим часом обов"язково познайомлюсь))
Якщо, у Львів на канікулах поїду..
InnKa
Цитата(Sister Of Charity @ Dec 24 2006, 22:52) [snapback]199982[/snapback]

2InnKa:
"О! Привіт! Не очікувала тебе тут побачити.."

Привіт! Ми начебто не знайомі...щоб очікувати мене тут побачити....)))
Я Дереша бачила пару разів..у мене друг його добре знає...
Тому...я з ним найближчим часом обов"язково познайомлюсь))
Якщо, у Львів на канікулах поїду..

Так, ми з тобою жійсно незнайомі..
Я просто дещо тут переплутала, бо зверталась до MoonWhisper, але я думаю, він і так мене зрозумів))
Я якщо ти матимеш змогу, побудь у Львові подовше... Зайди на Личаківський цвинтар і обов'язково на вул. Кульпарківську (там є дуже гарно знана психлікарня, я там недалеко колись жила, то дитиною облазила все навколо)
Sister Of Charity
я була там....на Личаківському кладовищі...дуже гарне місце...)))
Мені сподобалось...))))
А от на канікулах у Львів навряд поїду.......не виходить.....фак..((((
Панч
УВАГА!!!!!
з конфеденційних джерел мені стало відомо, що готується до друку нова книжка Любка Дереша. видаватися вона буде у "Книжковому клубі" (це оті що Код Да Вінчі українською видали). Автор пропонує назву "Психотуризм" а видавництво "На краю світу". Хоча фігурує і "Трохи пітьми".
так що чекайте. незабаром під якоюсь з назв тай вийде smile.gif))
InnKa
Цитата(Панч @ Dec 29 2006, 13:27) [snapback]201287[/snapback]

УВАГА!!!!!
з конфеденційних джерел мені стало відомо, що готується до друку нова книжка Любка Дереша. видаватися вона буде у "Книжковому клубі" (це оті що Код Да Вінчі українською видали). Автор пропонує назву "Психотуризм" а видавництво "На краю світу". Хоча фігурує і "Трохи пітьми".
так що чекайте. незабаром під якоюсь з назв тай вийде smile.gif))

УРА!
А я оце якраз АРХЕ дочитую...
Дереш - це клас (хоча і якось обкурено трішки)
Sister Of Charity
Благодарю за информацию.....буду с нетерпением ждать))
InnKa
Цитата(Sister Of Charity @ Dec 27 2006, 23:34) [snapback]200928[/snapback]

я була там....на Личаківському кладовищі...дуже гарне місце...)))
Мені сподобалось...))))
А от на канікулах у Львів навряд поїду.......не виходить.....фак..((((

Прикро... і в мене теж... Але до Львова краще приїздити весною або восени.
Sister Of Charity
Весной поеду))))
Панч
все. книжка називається "На краю світа" і з наступного номеру каталогу Книжкового клубу її можна замовляти
Sister Of Charity
УРЯ!!!!)))))
Esmeralda88
ща буду цитировать...
"Але Соля була не просто розумною, красивою, всесторонньо розвинутою дівчиною. Факультативно їй іще вдавалося бути лярвою, стервою, курвою і просто сукою. " (с) Культ
"Загалом, дуже живописний "колектив". Але це було ніщо у порівнянні з тими нещасними, ображеними на весь світ жертвами абортів, яких чомусь звикли так ласкаво називати учнями." (с) Культ
"На його лиці панувала особлива, блакитно-сіра комп'ютерна засмага, а окуляри, наче живі дерева, щороку нарощували собі додаткові кільця-лінзи." (с) Культ
"Тут діє т.зв. "ефект дзеркала", за яким пригнічена меншість збирається докупки, називає себе неформалами і робить усе те, що й формали, лише з точністю до навпаки " (с) Культ
"все ілюзія" (с) Культ
"Страх був на вулицях, в'ївся у стіни кам'яниць, в'ївся у саму реальність, як запах коноплі має властивість в'їдатися у речі. Страх не був усередині. Він був назовні, поколював шкіру холодом, і заперечити його присутність було просто неможливо.
Він був таким же реальним, як ті вертикальні тіні, що копирсались у ночі навколо них, як і те, що обоє сьогодні мали зупинку серця."(с) Культ
"Головне, як то кажуть, знати своє місце. Не зажиратися. Чуєш, Банзаю? Як знаєш, де твоє місце в світі, уникнеш багатьох неприємностей. І не спіши так сильно, бо все одно, як то кажуть, "життя як сон". Чув такий вислів?" (с) Культ
"Не краса. Не секс. Не пристрасть. Не гроші. Не надія і точно не політика. Світ врятує любов." (с) Культ
""А як щодо Бога? Він нас не порятує?" - подумалось Банзаю.
Несподівано старий перестав грати, подивився на його обиччя через сніг і вигукнув:
- А Бог і є любов, дурненький!" (с) Культ
"На превеликий подив патологанатома, розтин показав, що причиною смерті саме розтин і став." (с) культ
"Інколи я лякаюся самого себе. Лякаюся того, що є в мені всередині." "Я гірко посміхнувся, розуміючи незбутність власних мрій. Добре, що ніхто не бачив цієї посмішки. Я знав: так посміхаються дорослі. Вона не віщувала нічого доброго. Люди з такою посмішкою відрізають псам хвости, вибивають немічним із рук милиці, розсипають назбираний дитиною-жебраком дріб'язок, а потім пускають собі кулю в рота. Я знав ту посмішку як облуплену."
"Бо якщо не ми Фєдю, то Фєдя нас. "
"Ми будемо втікати. Все життя. Від мудрості натовпу й порад родичів.
Будемо носити цеглу й будувати високі мури."
"Достоєвський написав цілу книжку про переживання чувачка, котрий уколошкав стареньку. Ми вбили й нічого не відчули.
Покоління байдужих. Покоління пофіґістів. Але то тільки зовні. Всередині муру ми існуємо, ба навіть живемо.
Чи я шкодую за накоєним? Ні.
Чи мене якимось чином це зачепило?
Ні. Мене це абсолютно не гребе."
(с) Поклоніння Ящірці
"Терезка була ласою до ніяковінь. Терезці видавалося, що ніяковіння - найдотепніший спосіб переконати співрозмовника, буцім її направду ставить у тупик сказане. Наче її це торкається.
Ви будете сміятись, але кожного разу, коли вона вдавала, буцім ніяковіє, губить слова чи втрачає думку, їй просто робилося ліньки пітримувати цю нав'язливу галюцинацію."
"Я знав усі її фобії, неврози і підозри; я знав епітети, якими вона описує себе перед дзеркалом, і те, чому малює нігті на чорно (натякну: це пов'язано з мертвими воронами). Я знав, що довгі спідниці - це від нав'язливої думки про худі ноги. Я знав, що білизна під спідницею чорна (ха!) - але хто би міг припустити, що Тереза вибирала її під колір власної зіниці? (Між іншим, її очі сірі, як у годинникаря - а Терезка, наївна, зве їх зеленими.) Зраджу більше: я б не відмовився побачити, як вона лежить голою серед настурцій та анемонів.
О, ніхто не знає її так, як у будь-яку секунду можу знати я. Лице її - тропік маски, тисяча персонажів впродовж єдиної фрази. В кожному жесті я видів знаки відстороненості - впізнавані ознаки переходу.
Тереза мала фатальний погляд. Навіть носика втирала з таким виглядом, наче була готовою замість невинних пастельно-салатових сопельок побачити на пальцях яскравий мазок крові.
Застели підлогу картоном. Хай думають, що ти здуріла.
Не відповідай на запитання, інші й так знають відповідь, це пастка.
(Вони хочуть переконатися, що ти й надалі віриш у них.)
Не говори з ніким. Ти не почуєш нічого нового.
Не підтримуй розмови. Це банально.
Не говори зі собою. Тебе не існує. Не говори зі мною - мене не існує тим паче.
Не-пам'ятай. Ти вже мертва. Чи тобі одного разу не досить?
За страхом ховається тільки страх. Тому він несуттєвий. Чуєш, ти? Важлива тільки тиша.
МИ ВЖЕ ЦЕ ПРОХОДИЛИ! МИ ЗУСТРІЧАЛИСЯ! ВСЕ ЦЕ ВЖЕ БУЛО! Просто пам'ятай про ворон і канарок. Про кокциннелідів.
І от, уявіть собі таку картину: я курю, пускаючи дим, біля кіоска, як раптом зауважую її - чорна сорочка, напівзакочені рукави (надворі, пам'ятаємо, бабине літо) і пістрява краватка з вільним вузлом. Їбанутися можна."
"Схожі на маминих синочків, а виявляються психопатами та ґвалтівниками"
"Як казав пророк Ісайя, будьмо уважні: з землі прийшли, в землю повернемося."
". Рідко який крик проймає так сильно, як той - пошепки. "
"Истина ошеломляющяя; она настолько невероятна,
что мы каждую секунду предаем ее ради жизни во лжи"
(с) Тереза і парабола
Ообливо вражають слова в дужках, кольори в Ящірці і сновидіння в Культі..
всім, кто хоче прочитати: "ЗАСТОРОГА:
- будуть зриватися дахи;
- неможливість зворотної інсталяції ґарантована" (с) Культ
Sister Of Charity
классс...........
InnKa
Дереш (замріяно)... Скоріше б каталог прийшов....
Esmeralda88
Ура! Сегодня-таки прочитала "Трохи пітьми". Читала в метро, на парах, на улице, в лифте, в ванной, но за несколько часов осилила=) Книжка ярко в стиле Дереша: космонавт, делающий чучела с кошек и привязывающий свою подругу бинтами к батарее, две "ведьмочки"-лесбиянки, которые взявшись за руки, прыгнули с крыши и врезались в балкон девятого этажа и ботаник, отвращающий торнадо в Казахстане =)) Но книжкенция реально яркая =)) Кому больно надо - стучитесь в ЛС, могу поделиться =)
Candle
23.04 у магазині "Книжковий клуб" (здається, -1 поверх, хоча я не впевнена) у ТЦ Олімпійський (метро Республіканський стадіон) о 15.30 - презентація книги Любко Дереша "Трохи пітьми" та автограф-сесія.
Esmeralda88
А я все пропустила =(((((
Candle
А я не пропустила:Р.
У некоторых складывается впечатление, что такие книжки, как у Дереша, можно написать только под кайфом, но могу вам с уверенностью сказать, что он абсолютно нормальный, веселый и приветливый парень.
И никакой звездной болезни у Любка нет! Он просто стоял в центре небольшой толпы, а каждый желающий из его читателей задавал вопрос.
Кстати, среди этих вопросов прозвучал приблизительно такой: "Как Вы относитесь к тому, что вот такое неформальное общение с поклонниками разрушает незримый барьер между Вами и читателем?" На что Дереш ответил: "Это же хорошо!" Вот так-то...
green cat
Мною был прочитан только "Культ". Для своих лет Дереш пишет неплохо и читалось легко, но не скрыть разочарования - это не Кафка и не Сартр. Так, литература в массы.
M A G
Лично дял меня Дереш открытие года. В свое время ни Издрык, ни Бажан, ни, тем более, Ирена Карпа как-то не зацепили и вообще не произвели впечатления. Тут я на укр. лит-ру и подзабил, а потом мне в руки попадает "Культ"....

"Їй просто хотілося, щоб її не ображали"
"І тут він зробив зовсім не педагогічний вчинок"
"Банзаю, ти таки педофіл!"
Из одних цитат можно собирать просто шикарные личные, интимные истории и в фоновом режиме видеть картину мироздания.

Очень впечатлило, не ожидал.
Esmeralda88
Цитата
он абсолютно нормальный

Цитата
это не Кафка

Mefesto
"Поклоніння ящірці" справило враження. "Культ" сподобався не менше.
Але чорт забирай, нащо Дереш "Архе" написав - не розумію.. Наче так нічогенько все починалося, і глюки у Терезки описані досить своєрідно, істиннно оригінально.
Ну але, мені здається, автор перегнув палку - чи то перестарався, так би мовити, чи що? Нащо стільки марева, нащо стільки галюцинацій, які спочатку зацікавлюють, тоді захоплюють, а потім - ...банально набридають... Мені цей факт зіпсував позитивне враження про книжечку і, вибачте, але задоволення від неї я не отримав, і навряд чи мене хтось вмовить почитати ще щось із творів Дереша.
Це, звісно моя суб'єктивна думка, однак що Ви думаєте з цього приводу?
InnKa
На полочке стоит "Трохи пітьми". Но пока "Ведьмака не дочитаю" - сладенькое трогать не буду... Ведь все равно знаю, что за несколько часов прочитается. Ну почему его книги такие короткие???smile.gif
А Карпа мне не нравится. Извращенный бред девушки с неустроенной личной жизнью и претензией на уникальность.
OnT
после Архе перестал интересоваться этим автором. разочаровал он меня... до сих пор плююсь от прочитанного.
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия UGP © 2001-2017 Ukrainian Gothic Portal