Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

9 страниц V  « < 8 9  
Reply to this topicStart new topic
> Ваше мнение о библии
Ваше мнение о библии
Чем для вас является библия?
Неоспоримой истиной. [ 18 ] ** [15,13%]
Смесью вымысла и описания реальных событий. [ 65 ] ** [54,62%]
Полным маразмом. [ 36 ] ** [30,25%]
Всего голосов: 119
Гости не могут голосовать 
Aleksander
сообщение 25.03.2009, 21:30
Сообщение #421

­

Неточності в перекладі у випадку Біблії принципові.

Уточнення: на думку єврейських містиків. Інших сучасні переклади задовольняють.
Згадуване тут "по образу і подобію" тому в приклад.

Можна його не брати до уваги. Але куди подіти біблійні звернення Бога до людей, вияв його рис характеру (мстивість, ревнивість, і т. д.)? (знаю, містик одразу скаже про символічність, алегоричність і т.д.)

Наскільки мені відомо, для християн те "за образом і подобою" означає наявність в людині незалежної волі.
Go to the top of the page

+Quote Post
Dark_Wings
сообщение 25.03.2009, 21:45
Сообщение #422

Шизый Оръл

Из: орлине гніздо над Чорториєм

Цитата(Aleksander @ 25.03.2009, 21:30) *
ну, кагбэ, вони найближчі до оригіналу wink.gif

--------------------
Птица Шредингера отличается умом и его отсутствием.

+Quote Post
Aleksander
сообщение 25.03.2009, 21:52
Сообщение #423

­

І що нам каже історія про час і передумови виникнення містичних течій іудаїзму?

+Quote Post
SevaB
сообщение 25.03.2009, 21:56
Сообщение #424

воинствующий пофигист

По-перше, Маймонід - не містик. По-друге, і іудеї, і християни, "працюють" одні з "оригіналом", інші з канонічними для них перекладами. Питання лише до "богоборців", які змішують все це до однієї кучі.
Можна його не брати до уваги. Але куди подіти біблійні звернення Бога до людей, вияв його рис характеру (мстивість, ревнивість, і т. д.)? (знаю, містик одразу скаже про символічність, алегоричність і т.д.)

Не лише містик, але, наприклад, будь-який мусульманин.
Наскільки мені відомо, для християн те "за образом і подобою" означає наявність в людині незалежної волі.

Відносно незалежної волі.

--------------------
Вперед и вверх!

+Quote Post
Aleksander
сообщение 25.03.2009, 22:17
Сообщение #425

­

Раніше - Маймонід, нині - американські креаціоністи шукають з якого в який бік слід читати старі релігійні книги, щоби вони більш-менш відповідали сучасності. От і маємо результат.

+Quote Post
SevaB
сообщение 25.03.2009, 22:28
Сообщение #426

воинствующий пофигист

Та який результат... Все то варте лише ось таких пустих форумних теревень.
Хоча, для когось то життя.

--------------------
Вперед и вверх!

+Quote Post
Lviv_crow
сообщение 26.03.2009, 21:30
Сообщение #427

Old resident

Из: Lviv

Цитата
Ну і яке з такою позицією ти маєшь право критикувати Тору, коли навіть талмудисти не зовсім з нею згодні, я не кажу вже про містиків і єврейських, і християнських, і мусульманських. Виходить класичний прийом - ти взяв своє трактування Біблії і на його основі її критикуєш, тоді як на філософському (не вульгарному) рівні релігії таке трактування не приймають.

Я Тору не критикував. Я відповідав та тему форуму "Ваше мнение о библии"
Невже слово "мнение", треба розуміти як "критика"?

Цитата
Віддалившись від абсолюту, перервавши свій зв"язок з абсолютом? Якщо порівняти з Буддизмом, то невже для тебе переродження у вигляді тварини чи каменю, чи десь у пекельних світах є духовним підняттям?

Причому тут Буддизм до християнства і Біблії?.
Від абсолюту вони аж ніяк не відділилися, вони пізнали добро і зло, вони втратили лише життя вічне.
Читаємо Біблію, а саме слова бога " І сказав Господь Бог: Ось став чоловік, немов один із Нас, щоб знати добро й зло. А тепер коли б не простяг він своєї руки, і не взяв з дерева життя, і щоб він не з'їв, і не жив повік віку." Буття 3:22
Невже вони, пізнавши добро і зло, стали твариноподібними?
Цитата
"Прийняли" я мав на увазі не прийняли християнство, а прийняли закладені в тій цитаті принципи ставлення до іновірців. До татар, до турків, в певній мірі до поляків. А це, як не крути, елемент національної ідентичності.

Жителі Європи і Київської Русі і до прийняття християнства мали елемент національної ідентичності.
На елемент національної ідентичності християнство не впливало. Християнська церква використовувала елемент національної ідентичності у своїх цілях і тим самим виправдовуючи війни і боротьбу за національні інтереси.
2 Scald
Цитата
а греки, ірландці, шотландці, французи, вестготи, серби, болгари. македонці та чехи зсловаками прийняли добровільно.

не знаю чи насильно, але всерівно нав"язали, до того у Європі кожен етнос мав своїх богів і релігію.
Цитата
й що їм бідним із цим робити?

їхні проблеми... smile.gif

--------------------

Світло проходячи через обійми темноти,зливається з нею, породжуючи нову реальність, реальність буття, простору і нескінченності...
Чем больше я узнаю людей, тем больше мне нравятся собаки ( Генрих Гейне )
•Если большинство людей считает что-либо действительным, это становится действительным.
•Если ты чего-нибудь хочешь, вся Вселенная будет способствовать тому, чтобы желание твое сбылось.
Коэльо Пауло
Кажуть, що любов за гроші не купиш, повірте мені, так кажуть лише бідаки та голодранці.
Джин Сімонс (Kiss)

Одна часть меня постоянно переживает, что я обычный неудачник, в то время как другая мнит себя Господом Богом.John Lennon

Большинство панков, которых я вижу на улице, – это просто разукрашенные мешки с дерьмом! Они ничего из себя не представляют. После Sex Pistols панк умер. John Lydon
Sex Pistols

+Quote Post
SevaB
сообщение 26.03.2009, 22:30
Сообщение #428

воинствующий пофигист

Невже слово "мнение", треба розуміти як "критика"?

В тому випадку, коли воно розходиться з "офіційними" тлумаченнями, - так.
Жителі Європи і Київської Русі і до прийняття християнства мали елемент національної ідентичності. На елемент національної ідентичності християнство не впливало. Християнська церква використовувала елемент національної ідентичності у своїх цілях і тим самим виправдовуючи війни і боротьбу за національні інтереси.

Всесвітня християнська змова? У католиків, купи православних церков і купи протестантських церков є єдиний "центр керування", що ти їх об"єднуєш у єдину "християнську церкву"? Християнський світ поділено на три частини вже 500 років, яка "християнска церква"?
Друге - яка взагалі мова може йти про "національна ідентичність" за часів Київської Руси? Коли українці почали ставати саме українцями, а не "жителями Київської Руси", вони гуртувались навколо православ"я. Зокрема, й проти католицизму. Я вже мовчу про те, що язичницькі традиції збереглись, вливись в християнські традиції.
Від абсолюту вони аж ніяк не відділилися, вони пізнали добро і зло, вони втратили лише життя вічне.
Читаємо Біблію, а саме слова бога " І сказав Господь Бог: Ось став чоловік, немов один із Нас, щоб знати добро й зло. А тепер коли б не простяг він своєї руки, і не взяв з дерева життя, і щоб він не з'їв, і не жив повік віку." Буття 3:22
Невже вони, пізнавши добро і зло, стали твариноподібними?

Чому одразу "твариноподібними"? До гріхопадіння Адам і Єва були в Едемі, "біля Бога", після гріхопадіння він вигнав їх з Едему, відповідно вони стали "далеко від Бога".

Сообщение отредактировал SevaB - 26.03.2009, 22:30

--------------------
Вперед и вверх!

+Quote Post
Lviv_crow
сообщение 28.03.2009, 2:01
Сообщение #429

Old resident

Цитата
В тому випадку, коли воно розходиться з "офіційними" тлумаченнями, - так.

Доре, нехай буде так...
Цитата
Всесвітня християнська змова?

Мені це невідомо...
Цитата
У католиків, купи православних церков і купи протестантських церков є єдиний "центр керування", що ти їх об"єднуєш у єдину "християнську церкву"? Християнський світ поділено на три частини вже 500 років, яка "християнска церква"?

Я писав християнська церква, щоб узагальнити.... адже для кожного вона є своя. Я мав наувазі релігійну владу (християнську)
Цитата
Друге - яка взагалі мова може йти про "національна ідентичність" за часів Київської Руси?

Невже відстоювання своєї держави, це не елементи національної ідентичності? Ще до прийняття християнства Руські воїни були готові віддати життя за свою землю (державу) і за князя. Християнство протягом віків лише використовувало пучуття людей, до своєї держави, звісно там де воно було нав"язане певним чином.

Цитата
Коли українці почали ставати саме українцями, а не "жителями Київської Руси", вони гуртувались навколо православ"я. Зокрема, й проти католицизму.

Церква використовувала почуття націоналізму у своїх цілях.

Цитата
Чому одразу "твариноподібними"? До гріхопадіння Адам і Єва були в Едемі, "біля Бога", після гріхопадіння він вигнав їх з Едему, відповідно вони стали "далеко від Бога".

Ти ж сам писав,
Цитата
...невже для тебе переродження у вигляді тварини чи каменю, чи десь у пекельних світах є духовним підняттям?

Користуючись тим, що у християнстві прийнято вважати бога всюдисущим і все знаючим, то вони не віддалилися від бога, у буквальному розумінні цього слова. В біблії не сказано що вони відалилися від бога, бог прогнав їх, як безвідповідальний господар проганяє не слухняну собаку.
І вигнання з Едему, може свідчити лише про безвідповідальність і жорстокість бога.

--------------------

Світло проходячи через обійми темноти,зливається з нею, породжуючи нову реальність, реальність буття, простору і нескінченності...
•Если большинство людей считает что-либо действительным, это становится действительным.
•Если ты чего-нибудь хочешь, вся Вселенная будет способствовать тому, чтобы желание твое сбылось.
Коэльо Пауло
Кажуть, що любов за гроші не купиш, повірте мені, так кажуть лише бідаки та голодранці.
Джин Сімонс (Kiss)

Одна часть меня постоянно переживает, что я обычный неудачник, в то время как другая мнит себя Господом Богом.John Lennon

Большинство панков, которых я вижу на улице, – это просто разукрашенные мешки с дерьмом! Они ничего из себя не представляют. После Sex Pistols панк умер. John Lydon
Sex Pistols

+Quote Post
SevaB
сообщение 28.03.2009, 10:45
Сообщение #430

воинствующий пофигист

Я писав християнська церква, щоб узагальнити.... адже для кожного вона є своя. Я мав наувазі релігійну владу (християнську)

Що є "релігійною владою"? Церква в Європі давно вже не має жодного впливу на світську владу окрім пропаганди серед віруючих.
Християнство протягом віків лише використовувало пучуття людей, до своєї держави, звісно там де воно було нав"язане певним чином.

Тобто служителі всіх національних церков, від Англії до України, - це такі собі "безродні космополіти", які дбають лише про свої інтереси, використовуючи національні почуття своєї пастви?
Де хоча б один приклад, коли церква "використовувала" державу і людей? За останні 600 років - після того, як папам "вправили мізки" в Авіньоні. І не у державах, це монарх є головою національної церкви (Англія, Норвегія), бо щодо них в принципі абсурдно казати, про "використання почуттів людей" церквою.
Церква використовувала почуття націоналізму у своїх цілях.

Українська православна церква у 16-17-ому сторіччі була аж занадто слабкою, щоб "використовувати" козацтво в своїх цілях. Хоча й можна казати, що вона була зацікавлена у перемозі козаків і утворення незалежної держави, але оскільки церква українська є церквою національною, то це скоріше симбіоз ніж використання когось кимось.
Ти ж сам писав...

Я писав, що це аналогія з буддизму!
І вигнання з Едему, може свідчити лише про безвідповідальність і жорстокість бога.

Ми можемо його вважати "безвідповідальним і жорстоким", але ж Бог всезнаючий - тобто те, що нам здається, безвідповідальністю і жорстокістю, в певній, лише йому, всезнаючому, відомій, перспективі таким не є. smile.gif
Коли батько лякає малого сина заборонами, знаючи, що той всеодно ті заборони колись переступить, чи є він "дволиким, підступним, лицемірним і брехливим"?
Користуючись тим, що у християнстві прийнято вважати бога всюдисущим і все знаючим, то вони не віддалилися від бога, у буквальному розумінні цього слова.

Для містиків, вони віддалились таки у буквальному розумінні. Якби Бог залишився всюдисущим, але у Адама і Єви трохи зіпсувався зір і вони не могли його бачити в такій же мірі, як це було до гріхопадіння.

Сообщение отредактировал SevaB - 28.03.2009, 10:47

--------------------
Вперед и вверх!

+Quote Post
SevaB
сообщение 28.03.2009, 10:57
Сообщение #431

воинствующий пофигист

Невже відстоювання своєї держави, це не елементи національної ідентичності? Ще до прийняття християнства Руські воїни були готові віддати життя за свою землю (державу) і за князя.

Національна ідентичність - це в першу чергу культура і лише потім держава (земля) і рід, кров (князь). А щодо відстоювання культури - порівняй: християнство за два сторіччя (9-10-те) чи не повністю витіснило язичництво, зокрема, на Русі, а католицизм за ті ж десь два сторіччя (16-17) в тих же умовах (примусове насадження державою) не зміг витіснити православ"я на Україні.

--------------------
Вперед и вверх!

+Quote Post
Lviv_crow
сообщение 28.03.2009, 21:36
Сообщение #432

Old resident

Цитата
Що є "релігійною владою"? Церква в Європі давно вже не має жодного впливу на світську владу окрім пропаганди серед віруючих.

Але мала, щей і яку і та влада ще досихпір залишається у мізках людей..... Просто церква вже помаленько втрачає свій авторитет у суспільстві, наука і техніка вже так сягнули у перід, що багато людей вже не сприймають релігії в серйоз, а дехто і зовсім не сприймає, йому на це немає часу. Але всерівно її влада ще досих пір залишається міцною.... Людина вірить у Фен-Шуй, гороскопи ітд, але запевняє, що вона християнин (а згідно християнської моралі, їй у це вірити не можна),.... бо на ню ще досихпір діють маніпуляції збоку церкви.
Цитата
Тобто служителі всіх національних церков, від Англії до України, - це такі собі "безродні космополіти", які дбають лише про свої інтереси, використовуючи національні почуття своєї пастви?

Космополіти чи не космополіти хто його знає...
Але гидко дивитися на духовенство всяких там попів, которі їздять на дорогих іномарках і носять золоті перстені, їх діти навчаються у престижних університетах Європи, а на своїх проповідях розказують про всякі християнські чесноти... А у їх пастві бабка віддає їм останнього гривеника з економивши на молоці чи ще якомусь продукті харчування.
Так само і підчас всяких воїн церква зажди мала свій кусок пирога від військових походів.
Цитата
Ми можемо його вважати "безвідповідальним і жорстоким", але ж Бог всезнаючий - тобто те, що нам здається, безвідповідальністю і жорстокістю, в певній, лише йому, всезнаючому, відомій, перспективі таким не є.

Згідно християнської моралі бог не тільки всезнаючий, всюдисущий, ітд, а і на додачу щей і всемогутній...
то чому йому не робити так щоб подібних речей не траплялося?
Цитата
Коли батько лякає малого сина заборонами, знаючи, що той всеодно ті заборони колись переступить, чи є він "дволиким, підступним, лицемірним і брехливим"?

Але відповідальний батько не кидає свою дитину на призволящеі не виганяє її з дому.

Цитата
Якби Бог залишився всюдисущим, але у Адама і Єви трохи зіпсувався зір і вони не могли його бачити в такій же мірі, як це було до гріхопадіння.

Я не зрозумів, ти хочеш сказати:
1. Що після гріхопадіння бог став не всюдисущим?
2. Чи у Адама і Єви зіпсувався зір?
чи то і інше.
Сорі, но поясни мені краще, що ти хотів цим постом сказати

Цитата
Національна ідентичність - це в першу чергу культура і лише потім держава (земля) і рід, кров (князь).

Без народу і держави(мається на увазі як географічної території), культури бути не може.
Цитата
А щодо відстоювання культури - порівняй: християнство за два сторіччя (9-10-те) чи не повністю витіснило язичництво, зокрема, на Русі,

В тому і діло, що не повністю...
Християнство не повністю витіснило язичництво Взяти наприклад свято Купала це язичницьке свято, а християнська церква зокрема УПЦ , приписала його собі добавивши ім"я свого святого Івана, так само і Стрітеня церква переробила на свій лад, то про яке витіснення може іти мова?
Цитата
зокрема, на Русі, а католицизм за ті ж десь два сторіччя (16-17) в тих же умовах (примусове насадження державою) не зміг витіснити православ"я на Україні.

Частково погоджуюсь...

у мну щей Адське число повідомлень о_0

Сообщение отредактировал Lviv_crow - 28.03.2009, 21:42

--------------------

Коэльо Пауло
Джин Сімонс (Kiss)

Sex Pistols

+Quote Post
SevaB
сообщение 28.03.2009, 23:05
Сообщение #433

воинствующий пофигист

Але мала, щей і яку і та влада ще досихпір залишається у мізках людей..... Просто церква вже помаленько втрачає свій авторитет у суспільстві, наука і техніка вже так сягнули у перід, що багато людей вже не сприймають релігії в серйоз, а дехто і зовсім не сприймає, йому на це немає часу.

Ото ж бо, що авторитет, а не владу!
А віра у поступ під прапором науки помалу згасає ще з часів Ейнштейна і люди знову звертаються до релігії. І церкві приходиться змінюватись через те, що паства і потенційна паства стала набагато розумніша.
Але гидко дивитися на духовенство всяких там попів, которі їздять на дорогих іномарках і носять золоті перстені, їх діти навчаються у престижних університетах Європи, а на своїх проповідях розказують про всякі християнські чесноти... А у їх пастві бабка віддає їм останнього гривеника з економивши на молоці чи ще якомусь продукті харчування.
Так само і підчас всяких воїн церква зажди мала свій кусок пирога від військових походів.

Під час воєн церкви куди частіше грабували, навіть якщо якийсь гешефт вони й мали, то грабунку було більше.
Відносно церкви, як бізнесу, - до 19-20-го сторіччя це компенсувалось тим, що більшість тих грошей йшло на облаштунок монастирів і шкіл - фактично, підвалини європейської освіти і науки багато у чому були закладені саме церквою.
Зараз, особливо у нас, згоден, чорт знає що, а не церква. Мало того, що бізнес, так ще й податків не платить. Хоча, кажуть, як норма це лише у московського патріархату, інші - де як, порядні священики як клас ще не вимерли.
Згідно християнської моралі бог не тільки всезнаючий, всюдисущий, ітд, а і на додачу щей і всемогутній...
то чому йому не робити так щоб подібних речей не траплялося?

Для персонажа гри типу Sims рішення того, хто в неї грає, такі ж незбагненні. smile.gif
Але відповідальний батько не кидає свою дитину на призволящеі не виганяє її з дому.

Але ж Бог всемогущий і всюдисущий, він не кидає їх напризволяще, а залишається батьком, до якого завжди можна звернутись по допомогу і, не завжди, але у скрутні часи він її дасть. Власне біблійних і не тільки історій накшталт помолився і сталося чудо безліч.
1. Що після гріхопадіння бог став не всюдисущим?
2. Чи у Адама і Єви зіпсувався зір?
чи то і інше.
Сорі, но поясни мені краще, що ти хотів цим постом сказати

Пункт 2.
Без народу і держави(мається на увазі як географічної території), культури бути не може.

Держава і територія, це, як би, два абсолютно різні поняття. І захищати територію - це щось таке мені незрозуміле. Захищати можна або свої права і свободи напряму, або державу, як захисника прав і свобод своїх громадян.
Культура не може існувати без носіїв, але вона може існувати без держави і не обов"язково має прив"язуватись до певної території (інакше виходить, що у циган культури немає, у євреїв її не було 2 з лишком тисячі років, не було культури до переселення на нинішні землі у болгар та угорців і т.д.).
Християнство не повністю витіснило язичництво Взяти наприклад свято Купала це язичницьке свято, а християнська церква зокрема УПЦ , приписала його собі добавивши ім"я свого святого Івана, так само і Стрітеня церква переробила на свій лад, то про яке витіснення може іти мова?

Так, християнство асимілювало багато язичницьких вірувань і обрядів, але як певна традиція язичництво перестало існувати.
Для порівняння - буддизм в Тибеті також взяв дуже багато чого з традиційної релігії тибетців, але не зміг повністю витіснити її, тобто залишились люди, які її практикують, причому це не "відновлення", не "неоязичництво", а неперервна традиція.

--------------------
Вперед и вверх!

+Quote Post
Esmeralda88
сообщение 28.03.2009, 23:06
Сообщение #434

Old resident

Из: Киев

Мои пять копеек: спор бессмысленный. Спасибо.

--------------------
Some men are like chocolate...

+Quote Post
Devolution
сообщение 31.03.2009, 9:24
Сообщение #435

гопотесса

Из: Kiev

не[censored] вам делать, Господа!

--------------------
Здравый смысл — это сумма предубеждений, приобретённых до восемнадцатилетнего возраста.
© Эйнштейн
Глупо искать свое место под солнцем, когда ваше место — под луной.

+Quote Post
Sez
сообщение 28.07.2010, 9:09
Сообщение #436

You can't see the world throug a mirror

Из: Kharkiv

Esmeralda88
Devolution

Прекратить оффтоп! Не мешайте людям обсуждать тему! happy.gif

--------------------
Who are you?
What do you want?
Why are you here?
Where are you going?
Who do you serve?
Who do you trust?

+Quote Post
Luna Ravenheart
сообщение 3.08.2010, 2:55
Сообщение #437

Member

Из: Leopolis

Библия - имя собственное. не пишете ведь - идиот достоевского... я не фанат религии - даже наоборот, пожалуй... но чужую веру - да и просто произведение литературы древних - уважать бы не мешало. А на счет того, что она гласит... в принципе, не такой уж и бред, ИМХО, если представить, кем, когда и - что важно! - для кого она писана. А если отбросить мишуру образности... можно найти и рациональное зерно, и схожести с другими учениями, и даже с повседневным нашим опытом /я верю в Силу, но не в Бога христиан - если кто спросит/

--------------------
"К моменту, когда Солнце перестанет обслуживать белковую жизнь в её теперешнем виде, мы с тобой будем всего лишь взглядами, брошенными кем-то через Вселенную… Красиво, нет?" © М. и С. Дьяченко

+Quote Post

9 страниц V  « < 8 9
Reply to this topicStart new topic